Зміст
Знаменита Долина Метеликів острова Родос (Греція) є домом для особливого виду ендемічних метеликів.
Формально долина називається Петалудес (Petaloudes), але за звичай її просто називають Долиною метеликів.
Долина метеликів на мапі
Долина метеликів розташувалася в північній частині острова, в 26 км від міста Родос, в 10 км від аеропорту острова.
Географічні координати (36.33723, 28.06152)
Звідки тут стільки метеликів
У долині Петалудес знаходиться єдиний в Європі природний ліс східного ліквідамбару (Liquidambar orientalis). Аромат цих дерев привертає ендемічний підвид нічного метелика Panaxia Quadripunctaria. В Україні цей вид називається Ведмедиця Гера.

Найчастіше здається, що це не метелики, а незвичайні листя Цікавий факт – petaloudes з грецької означає «метелики»
Величезна кількість метеликів збирається в цій невеликій долині, покриваючи майже всі видимі поверхні як живе ковдру.

Захоплююча міграція цих метеликів в долину починається приблизно в кінці травня, після сезону дощів, коли метелики виходять зі своїх коконів. Приваблені ароматом дерев, вони прилітають вглиб острова, подорожуючи іноді десятки кілометрів в сторону долини.
Досягнувши долини, зграї метеликів покривають всі поверхні, від листя до каміння. Вони віддають перевагу тінистим сторонам дерев або корінню.

Трохи історії
Перші згадки про долину датуються 1728 роком. Тоді її назвали на честь раба на ім’я Пелеканос, що скоїв тут самогубство через кохання. На початку 90-х років в долині стали з’являтися метелики, тому назву поміняли на «Долина метеликів». А ось річка, що тече в долині, носить назву «Пелеканос».

За іншими даними італійці завезли метеликів в долину в 1930 році. Однак старожили стверджують, що метелики тут були давним-давно.
Через густу рослинність долина була важнодоступною і лише в 1928 році італійці, які жили в районі Каламонаса, зробили її доступною для людей.
Долина метеликів і туристи
Туристам рекомендується милуватися сюрреалістичними формами в максимальній тиші, оскільки гучні звуки можуть налякати метеликів.

Збереження тиші – це не просто рекомендація для гарних фотознімків. Це життєво важлива умова виживання цього виду метеликів. Налякати та змусити їх літати більше, ніж потрібно, – це вірний спосіб скоротити їх популяцію. Все тому, що у метеликів немає шлунків, і вони не можуть їсти. Вони виживають тільки за рахунок жирових відкладень, які накопичуються на стадії гусениці. Тому їм потрібно економити енергію.
Якщо метеликів налякати, вони починають відлітати завчасно. Саме тому вони можуть вичерпати запаси енергії до того, як зможуть відтворити потомство. А це вже катастрофічні наслідки для колонії. Фактично, через велику кількість туристів, які щорічно відвідують Долину метеликів, популяція джерсійського тигрового метелика сильно постраждала.
Багато відвідувачів ігнорують поради персоналу та гідів і ляскають в долоні або свистять, просто щоб побачити, як злітають зграї метеликів. Це дійсно вражаюче видовище, оскільки помах крил дозволяє глядачам побачити підкрилки апельсинового кольору.

Бавовна і свист створюють ультразвукові звуки, схожі на звуки кажанів. Метелики відчувають загрозу і намагаються полетіти. Багато з них помирають від шоку або виснаження при спробі врятуватися або в результаті зіткнення з камінням і деревами. Для них важливо залишатися на деревах, тому що вони повинні зберегти сили для довгої подорожі в вересні.
Метелики паруються в кінці серпня та у вересні. Потім самки залишають долину, подорожуючи на великі відстані в пошуках темних та безпечних місць. Там вони відкладають яйця, перш ніж закінчиться їх природний життєвий цикл. Коли сезон дощів закінчується, з’являється нове покоління метеликів, і цикл повторюється.
Інформацію про графік роботи і вартість відвідування ви дізнаєтеся на офіційному сайті Долини Метеликів.