Press "Enter" to skip to content

Боско Вертикале – вертикальний ліс посеред Мілану

Боско Вертикале (Bosco Verticale) – це унікальний житловий комплекс в центрі Мілана, Італія.

Дивовижна гармонія природи в межах міста. Дивлячись на це інженерне виникає відчуття  сюрреалізму. Але, скажімо відразу, приємне відчуття.

Приголомшливий симбіоз природи і міста
Приголомшливий симбіоз природи і міста

Де розташований Bosco Verticale

Що ж таке вертикальний ліс

Комплекс складається з двох веж висотою 76 і 110 метрів, з 18 і 26 поверхами відповідно.

Відмінною особливістю, як ви здогадалися, стало покриття зовнішніх стін рослинами і деревами, що надають їм вид незвичайного лісу. Так як цей ліс простягається вгору, то і назву йому дали цілком логічну – Вертикальний Ліс.

Вертикальний ліс виглядає досить контрастно на тлі навколишніх будинків
Вертикальний ліс виглядає досить контрастно на тлі навколишніх будинків

Розроблений командою архітекторів студії Boeri, Боско Вертикале був спроектований як «будинок для дерев, в якому також живуть люди і птахи».

Цікавий факт – За словами архітектора Стефано Боєрі, будівництво такого вражаючого комплексу було навіяно романом Італо Кальвіно 1957 року «Барон на деревах». Головний герой цього роману вирішив покинути землю і жити на деревах все життя.

Будівництво велося з 2009 по 2014 роки в міланському районі Порта-Нуова-Ізола.
Комплекс був відкритий в жовтні 2014 року в рамках широкого проекту реконструкції.

Що росте в Боско Вертикале

На двох вежах ростуть в цілому 900 дерев (550 в високій будівлі і 350 в низькому). Крім цього тут висаджено близько 11 000 багаторічних рослин і 5000 чагарників.

Цікавий факт – така кількість рослин, як правило, вміщується на одному гектарі звичайного лісу.

Рослинність покриває площу понад 30 000 квадратних метрів. І все це розташовується на 3000 квадратних метрах міської поверхні. Всього тут налічується понад 90 видів рослин.

Чи знаєте Ви, що найбільший живий організм на Землі – це ліс. Звичайно ж, не весь ліс на Планеті, а цілком конкретний Ліс Пандо.

Навіщо це зроблено

Зверніть увагу, що рослинність в Боско Вертикале не тільки для краси. Хоча і для неї теж.

На відміну від стандартних фасадів зі скла, каменю і бетону, рослинний щит не відбиває сонячні промені, а фільтрує їх, створюючи сприятливий внутрішній мікроклімат без шкідливого впливу на навколишнє середовище. До того ж така зелена завіса регулює вологість, виробляє кисень і поглинає вуглекислий газ і мікрочастинки.

У когось фіалки на балконі, а у когось цілий ліс.
У когось фіалки на балконі, а у когось цілий ліс.

До того ж Вертикальний ліс здатний розширити біорізноманіття в цьому районі. Дивовижна міська екосистема заселена птахами і комахами.

Поєднання цих характеристик принесло проекту кілька нагород.

Вежі Bosco Verticale визнали кращими хмарочосами 2014 року. Проект отримав премію International Highrise Award, що присуджується раз на два роки Музеєм архітектури у Франкфурті.

У 2015 році журі Ради  висотних будівель і міського середовища проживання (CTBUH) вибрало Bosco Verticale як «Найкращий висотний будинок у світі 2015» на 14-му щорічному симпозіумі, що проходив в Іллінойському технологічному інституті в місті Чикаго.

Що думають жителі

Здається, що все вищесказане звучить як маркетинговий хід. Але ці слова підтверджують жителі вертикального лісу (ну, в сенсі люди, а не дерева і птахи).

Так виглядає звичайний балкон звичайного вертикального лісу
Так виглядає звичайний балкон звичайного вертикального лісу

Нещодавно телеканал CNBC опублікував статтю про цей унікальний житловий комплекс і з’ясував, що рослинність робить позитивний вплив на жителів у багатьох відношеннях.

«Я живу в Bosco Verticale з моменту його відкриття», – сказала Симона Піцці (одна з мешканок Вертикального Лісу) агенству новин. «Не схоже, що ми живемо прямо в центрі жвавого Мілана.”

«Наявність цих рослин прямо на терасі, справжніх дерев, безумовно, має позитивний вплив на моє життя», – додає Симона. «Влітку температура падає, і здається, що ці рослини створиють особливий мікроклімат, це дуже приємно. Взимку ми використовуємо менше тепла завдяки парниковому ефекту, а влітку ми рідше використовуємо кондиціонери, тому що повітря прохолодніше.»

Відразу і не скажеш, що такий куточок знаходиться в хмарочосі посеред галасливого мегаполісу
Відразу і не скажеш, що такий куточок знаходиться в хмарочосі посеред галасливого мегаполісу

Аналогічні проекти

Ця концепція, звичайно, не нова. Подібні будівлі є і в інших частинах світу. Edificio Santalaia, покрита рослинами будівля в центрі Боготи, Колумбія. Житловий комплекс Qiyi City Forest Garden в Ченду, Китай. Але з ними не все так успішно. Наприклад, китайський проект недавно потрапив в заголовки міжнародних новин після того, як перетворився в наповнені комарами, недоглянуті джунглі.

На відміну від нього Bosco Verticale зберігає свій первинний вигляд. Як йому це вдається?

Напевно, це завдяки «літаючим садівникам». Так називають спеціалізовану команду дендрологів-альпіністів. Раз на рік вони спускаються з даху веж, використовуючи альпіністське спорядження, щоб провести обрізку, догляд, лікування або іншу необхідну роботу з рослинами.

Саме цих людей називають «літаючими садівниками»
Саме цих людей називають «літаючими садівниками»
Робота у них хоч і потрібна, але дуже небезпечна
Робота у них хоч і потрібна, але дуже небезпечна

Система зрошення тут централізована. А рослини постійно контролюються цифровою автоматизованою системою.

Через кілька років після свого відкриття міланський Bosco Verticale став домом для багатьох представників тваринного світу. Одних тільки птахів і метеликів, за деякими оцінками, понад 1600 примірників. Примітно, що всі вони живуть в гармонії з людьми (як, власне, і має бути на всій Планеті).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.