Press "Enter" to skip to content

Червоний пляж Паньцзінь в Китаї

Дивний Червоний пляж ви побачите в дельті річки Ляохе, в 30 кілометрах на північний захід від міста Паньцзінь в північно-західній частині Китаю. Пляж отримав таке ім’я завдяки своєму кольору.

Червоний пляж Паньцзінь на мапі

Такий яскраво-червоний колір з’являється на пляжі в період дозрівання певного типу морського бур’яну – суаеда сальса з сімейства маревих (suaeda salsa). Саме в зрілому вигляді ця рослина набуває безліч відтінків червоного.

Цей бур’ян здатний рости в солончаковому лужному грунті. Він починає рости в квітні або травні. Цвіте з липня по серпень, і в цей час має звичайний зелений колір. Плодоносить він з вересня по жовтень і тоді починає проявлятися червоний колір. Насіння повністю дозрівають на початку листопада, і стають яскраво червоними.

Під час дозрівання суаеда сальси колір змінюється на червоний
Під час дозрівання суаеда сальси колір змінюється на червоний
Як бачите перехід пляжу з зеленого кольору на червоний відбувається дуже ефектно
Як бачите перехід пляжу з зеленого кольору на червоний відбувається дуже ефектно

 Цікавий факт – рослина суаеда сальса досить поширена в усьому світі, але тільки на Червоному пляжі вона набуває таких насичених кольорів. Це обумовлено складом болотного грунту в цьому районі.

Коли рослина наливається палаючим червоним кольором, пляж виглядає так, ніби він покритий нескінченним червоним килимом. Створюється рідкісний пейзаж справжнього червоного моря.

Такий червоний килим покриває пляж в пік дозрівання болотної трави
Такий червоний килим покриває пляж в пік дозрівання болотної трави

Цікавий факт – суаеда сальса практично стала порятунком для багатьох людей під час великого китайського голоду 1959-1961 років. Незважаючи на її гіркий присмак, вона була придатна до їжі через брак альтернативи.

Екосистема Червоного пляжу

Площа Червоного пляжу більше 130 км кв. Ця величезна заболочена ділянка вважається територією, що охороняється, оскільки тут живе понад 260 різновидів птахів, в тому числі рідкісний червоний журавель і зникаючий вид чайок. Крім цього, тут близько 400 різновидів тварин.

Журавлі на Червоному пляжі
Журавлі на Червоному пляжі

Дика природа Червоного пляжу знаходиться під загрозою. З одного боку це господарська діяльність людини, з іншого нафтове родовище, яке знаходиться в цьому заболоченому районі.

Екологи вдалися до  активних дій для захисту місцевого біорізноманіття та домоглися того, що екосистему тут визнали ключовим фактором підтримки чистої води і навіть запобігання затоплення.

Цікавий факт – регіон Паньцзінь відомий в світі як «країна риби і рису». Рис з місцевих плантацій був офіційним рисом на Зимових Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні.

Червоний пляж в туризмі

Основна частина пляжу Паньцзінь є державним природним заповідником і закрита для публіки. Тільки невелика, окрема секція доступна для туристів.

Практично зі заснуванням міста Паньцзінь в 1984 році Червоний пляж став популярним еко-туристичним об’єктом. Тут прокладена єдина дерев’яна доріжка, протяжністю близько 2 кілометрів. Туристам дозволено ходити тільки по ній.

Дерев'яна доріжка для туристів
Дерев’яна доріжка для туристів

Щоб потрапити на Червоний пляж, потрібно спочатку прибути в Паньцзінь. Звідси ви зможете самостійно відправитися до пляжу на місцевому тук-туке, таксі або мікро-автобусі. Також можна замовити екскурсійний тур з Паньцзіня на Червоний пляж.

Червоний пляж Паньцзінь точно вартий уваги
Червоний пляж Паньцзінь точно вартий уваги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.