Press "Enter" to skip to content

Такатіхо – казкова ущелина в Японії

Ущелина Такатіхо – порівняно невелика за протяжністю, але надзвичайно мальовнича пам’ятка Японії. Її стіни з вулканічних базальтових порід (до 100 метрів у висоту) підносяться над синьо-зеленими водами річки Гокасе. Практично вертикальні скелі прикрашені мохом і заростями дерев. Це створює чарівну атмосферу.

У російській транскрипції оригінальна назва цієї ущелини звучить як Такачіхо. Але часто зустрічаються назви Такатіхо і Такахіхо. Все це пов’язано з особливістю його вимови в японській мові. Англомовна назва ущелини — Takachiho Gorge.

Де знаходиться

Ущелина Такатіхо розташувалася в північній частині префектури Міядзакі в центральній частині японського острова Кюсю (третій за величиною острів японського архіпелагу). Ущелина знаходиться в південно-західній частині однойменного містечка і є його візитною карткою.

Географічні координати 32.701705, 131.300947

Зверніть увагу на стіни ущелини. Вони мають цікаву будову, ніби величезні базальтові стовпи щільно притиснуті один до одного.

Таке природне явище можна побачити не тільки в Японії. Подібну структуру має відома Дорога Гігантів в Ірландії, Фінгалова Печера в Шотландії і знаменита Вежа Диявола в США.

Ущелина Такатіхо утворилося з лави гори Асо, яка з часом руйнувалася, створюючи скелі вулканічного базальту висотою 80-100 метрів.

Водоспад Манай

Ще більше краси цьому дивному тихому і спокійному місцю додає водоспад Манай. Його ще називають Мінаінотакі.

Це не такий високий водоспад як Анхель, і не такий потужний як Ігаус, але його присутність створює ще більш чарівну атмосферу.

Водоспад Манай
Водоспад Манай

Висота водоспаду близько 17 метрів. Цікавою особливістю є те, що його потік тече прямо зі скель. Схоже, тут є вихід грунтових вод або джерел.

Інформація для туристів

Ви можете насолодитися видами ущелини Такачіхо зверху, прогулюючись по пішохідній доріжці з оглядовим майданчиком. Або знизу, взявши в оренду невеликий човен. Обидва варіанти дозволять розгледіти приголомшливі краєвиди.

Щоб побачити всю пишність Такатіхо зверху, пройдіть по стежці довжиною в один кілометр уздовж вершин скель. Потім вийдіть на дерев’яний оглядовий майданчик біля водоспаду. Ця стежка веде до храму Такатіхо.

Оглядовий майданчик в ущелині Такатіхо
Оглядовий майданчик в ущелині Такатіхо

Прогулянка на човні зазвичай займає близько півгодини. Невеликі тримісні човни з веслами можна взяти напрокат в південній частині ущелини. Човни користуються великою популярністю, тому приходьте раніше, а то всі човни розберуть. Якщо ви приїдете до ущелини Такатіхо на машині, то зможете залишити її на парковці.

У південній частині ущелини можна побачити прісноводний акваріум, заповнений рибою ставок, кілька ресторанів і сувенірних магазинів. Ущелина освітлюється в літні місяці до 22:00.

Як дістатися

Ущелина Такачіхо знаходиться недалеко від центру однойменного міста, тому дістатися до нього можна пішки за 30-40 хвилин від центрального міського автовокзалу.

У вихідні та святкові дні від вокзалу до ущелини та іншими визначними пам’яткам в околицях курсує туристичний автобус. А ось в звичайні дні такі автобуси не ходять.

Графік роботи

Прокат човнів працює з 8:30 до 17:00 ( човен можна орендувати не пізніше 16:30 ).

Вихідних днів немає, але в певних випадках доступ до ущелини можуть обмежити. Це буває в сильну негоду або при значному підвищенні рівня води в ущелині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.