Press "Enter" to skip to content

Фаньцзін і гірські храми Китаю

Гора Фаньцзін або, як її називають китайці, Фаньцзіншань (Fanjing Shan) увійшла в список визначних пам’яток світу завдяки унікальному розташуванню і неповторним високогірним храмам.

Гора Фаньцзіншань
Гора Фаньцзіншань

Піднімаючись на висоту понад 2570 метрів, гора Фаньцзіншань в 2018 році стала об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім того, що вона є природнім дивом, в цьому районі є старовинні буддійські храми.

Цікавий факт – Фаньцзіншань – найвища точка гірського хребта Улін

Гора Фаньцзін вважається священним місцем в буддизмі, а її назва означає: «Чиста земля Брахми». Її пік називають «Золота вершина Червоної Хмари». Вона увінчана двома храмами з вузьким ущелиною між ними і пішохідним мостом, що з’єднує їх.

Де знаходиться

Фаньцзіншань лежить приблизно в 60 кілометрах від міста Тонгрен в провінції Гуйчжоу в південно-західній частині Китаю.

Географічні координати (27.909971, 108.691770)

Екосистема гори Фаньцзін

Ізольоване розташування гори стало причиною великої різноманітності рослин і тварин. Тут налічується понад 2000 видів рослин і дерев, багато з яких є унікальними.

Гора Фаньцзін є місцем існування рідкісних зникаючих тварин, таких як тибетські макаки, димчастий леопард, гігантська китайська саламандра, сірі і чорні ведмеді. І серед них золоті мавпи Гуйчжоу. Їх залишилося всього 800, і уряд Китаю всіляко намагається їх захистити.

Гірські храми Фаньцзін

Багато буддистів вважають, що Фаньцзіншань – місце, де досягається духовне просвітлення.
З часів династії Тан, що правила Китаєм з 7 по 10 століття, тут побудували багато храмів, проте збереглося тільки кілька з них.

Яскравим прикладом давньої історії стала пара храмів, побудованих на вершині величезного кам’яного стовпа в формі гігантського пальця. Саме його називають «Золотою Вершиною Червоної Хмари». Він підноситься на 100 метрів над околицями.

На його вершині знаходяться два знаменитих храми- Храм Будди і Храм Майтрейи. Вони розділені вузьким ущелинами, але з’єднані коротким і мальовничим мостом.

Храми на горі Фаньцзіншань
Храми на горі Фаньцзіншань

Самі храми мають досить скромні розміри. Головна їх пам’ятка – неймовірно захоплюючий пейзаж, який відкривається з вершини.

У 2010 році відкрито буддійський культурний парк Фаньцзіншань із Золотою залою. Тут знаходиться п’ятиметрова статуя Будди Майтрейї, виготовлена з 250 кілограмів золота і тисяч дорогоцінних каменів. Кажуть, що це найбільша золота статуя Майтрейї в світі.

Цікавий факт – Світло Будди – одне з найбільш екзотичних чудес на горі Фаньцзін. Кажуть, що люди часто бачать барвисте величезне марево із зображенням тіней Будди в хмарах на світанку і на заході.

Актуальну інформацію про графік роботи і вартості відвідування ви знайдете на офіційному сайті.

Фаньцзіншань в туризмі

Саме тому, що ці місця є досить ізолявані, вони стали дуже привабливими для туристів.

Гора Фаньцзіншань Китай
Гора Фаньцзіншань Китай

Обов’язково варто відвідати вершину гори, де розташовані буддійські храми. Однак, підйом не для людей зі слабкими нервами. Хоча на шляху є зупинки і навіть кілька кіосків із закусками.

За легендою, до вершини гори Фаньцзін ведуть 8888 сходинок, пройшовши які людина досягає просвітлення. Якщо наважитеся  на цей підйом, то обов’язково порахуйте кількість сходинок. Кажуть, що підйом займає мінімум 4 години.

Як бачите, шлях до вершини гори Фаньцзіншань не найлегший
Як бачите, шлях до вершини гори Фаньцзіншань не найлегший

Інший варіант – піднятися на фунікулері до найближчої на горі точки, відомої як Грибний пік.

Грибний пік у гори Фаньцзіншань
Грибний пік у гори Фаньцзіншань

Гора Фаньцзін – це віддалене, красиве і тихе місце, яке точно вразить вас неймовірним контрастом після шуму великого міста.

Який буде найкращий час для відвідування ?

Звичайно ж, весна і літо будуть найоптимальнішим часом для походу на гору Фаньцзіншань. Однак в інші періоди гора не менш приваблива.

Весна (з квітня по травень) є найкрасивішим сезоном гори Фаньцзін. В цей час по всіх горах і рівнинах в околицях цвітуть азалії.

Влітку природа є найбільш ароматною і відмінно доповнює усамітнення гори Фаньцзін. Але влітку можливі дощі з грозами, тому візьміть парасолі і теплий одяг.

Осінь схожа на барвистий світ, з неймовірним поєднанням червоних, жовтих і зелених квітів.

Якщо ви думаєте, що взимку тут нічого робити, то ви помиляєтеся. Зима якнайкраще підкреслює абсолютну відчуженість цього місця. Кришталевий сніг перетворює гору Фаньцзін і надає їй особливу чарівність.

Гора Фаньцзін взимку
Гора Фаньцзін взимку

У будь-якому випадку пам’ятайте, що клімат на вершини досить мінливий. По можливості краще носити теплий одяг з довгими рукавами. Дощовики будуть набагато ліпше, ніж парасолі через сильний вітер на вершині.

Як дістатися

Потрапити до гори Фаньцзін непросто. Кожен день до гори відправляються автобуси, а поїздка займе близько півтори години.

Зверніть увагу, кількість туристів в цьому районі обмежена.

Корисна інформація

Найближчий аеропорт Tongren знаходиться в 22 кілометрах від центру однойменного міста.

Ви можете скористатися поїздом K71 / 74 (Північний Хайнань-Чунцин) і вийти на станції Гуйчжоу Тонгрен.

У Тонгрен щодня курсують автобуси з Чанши, Чжанцзяцзе, Чанде, Цзішоу і Фенхуана. Далі з Північного вокзалу щодня ходить багато автобусів до гори Фаньцзінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.