Press "Enter" to skip to content

Палац Хофбург у Відні

Хофбург – знаменитий Імператорський палац у Відні. Протягом майже 600 років він був резиденцією династії Габсбургів, яка правила Австрією аж до кінця Першої Світової Війни. Багато історичних подій вершилися тут.

Цікавий факт – зараз це офіційна резиденція федерального президента Австрії. Хоча ця посада більше номінальна, ніж керівна.

Хофбург – не просто палац, це цілий палацовий архітектурний комплекс. Причому один з найбільших в світі.

Площа Хельденплац - найбільша у палацовому комплексі Хофбург
Площа Хельденплац – найбільша у палацовому комплексі Хофбург

Його унікальність криється в міксу архітектурних стилів. Тут ви побачите понад 700 років історії архітектури. Практично кожен правитель Австрії намагався прилаштувати до палацу різні приміщення або внести якісь переробки і доповнення.

Герб Австрійської імперії в палаці Хофбург
Герб Австрійської імперії в палаці Хофбург

Палац Хофбург з’явився на місці середньовічного замку в кінці 13 століття. І з тих пір став постійно добудовуватися і збільшуватися. В результаті сьогодні цей величний палацовий комплекс демонструє нам неймовірні розміри і різноманітність архітектурних стилів. Тут ви знайдете готику ренесанс, бароко, рококо та навіть елементи класицизму.

Буржкапель (Королівська каплиця) – найстаріша частина палацу. Вона датується 13 століттям. Незважаючи на свою старовинність, пам’ятка досі доступна для відвідування. Саме тут співає знаменитий Віденський хор хлопчиків. Ви можете почути його під час недільних церковних служб.

Королівська каплиця - Буржкапель
Королівська каплиця – Буржкапель

Хофбург разом з усіма площами, будівлями і садами займає близько 240 000 м2. Тут 18 флігелів, 19 дворів і 2600 кімнат. До сих пір тут живуть і працюють близько 5000 чоловік.

Центральний вхід до палацу Хофбург з боку площі Міхаелерплац
Центральний вхід до палацу Хофбург з боку площі Міхаелерплац

Цікавий факт – через величезні розміри палац Хофбург часто називають «місто в місті».

Відвідувачам доступні три варіанти екскурсій по палацу Хофбург. Це Імператорські апартаменти, музей Сісі і Срібна колекція. Кожен з них можна подивитися окремо або в рамках одного комплексного туру, який, до речі, обійдеться на 25% дешевше.

Імператорські Апартаменти

З доступних для туристів кімнат, безумовно варто відзначити апартаменти кайзера Франца Йосипа і його дружини Єлизавети Баварської.

Апартаменти Франца Йосипа
Апартаменти Франца Йосипа
Апартаменти Франца Йосипа
Апартаменти Франца Йосипа

Основна частина інтер’єрів залишаються незмінними з тих самих часів, коли по палацу ходили герцоги та кайзери.

Основні об’єкти включають Столову, відому своєю багатою обробкою та полотнами фламандських майстрів з зображеннями подвигів Геракла та Круглу Кімнату з її витонченими гобеленами.

Модель Хофбурга з безліччю його будівель і площ ви побачите в кімнаті охорони.

Макет палацового комплексу Хофбург
Макет палацового комплексу Хофбург

А ось у Великій аудиторії – залі аудієнцій прийому імператора – варто подивитися люстру з богемського кришталю.

Кришталева люстра в залі аудієнцій
Кришталева люстра в залі аудієнцій

Також представляє інтерес бюст фельдмаршала Йозефа Радецького в робочому кабінеті. Радецький був одним з небагатьох людей, який міг приходити до правителя без попередження.

В апартаменти Єлизавети входить її шикарна вітальня, яку вважають найкрасивішою в Хофбурзі.

Апартаменти Єлизавети
Апартаменти Єлизавети

Цікавий факт – ця вітальня була одночасно і спальнею.

Ще одна пам’ятка Хофбурга – Великий Салон. Тут знаходиться унікальна колекція меблів Людовика XIV і кілька порцелянових ваз від легендарної мануфактури французького міста Серв. Тут же колекція пейзажів та мармурова статуя сестри Наполеона.

Великий салон
Великий салон

Також відвідайте апартаменти Олександра. Свою назву вони отримали на честь російського царя Олександра I. Він зупинявся тут під час Віденського конгресу.

Апартаменти Олександра I в Хофбурзі
Апартаменти Олександра I в Хофбурзі

Музей Сісі

Ця частина палацу присвячена імператриці Єлизаветі, яку часто називали Сісі.

Музей Сісі пропонує захоплюючу екскурсію в побут аристократії 19 століття. У музеї представлені понад 300 особистих речей Єлизавети. Крім звичайних побутових предметів, таких як рукавички, парасолі і сукні, тут ви побачите посмертну маску імператриці та оригінальне свідоцтво про смерть.

Цікавий факт – екскурсія починається саме зі смерті Сісі.

Особистість Єлизавети була вельми неординарною. Вона була неймовірно природною, що не дуже-то схвалювалося у аристократичному середовищі. Народилася майбутня імператриця в дуже знатній родині в Баварії, але могла спокійно грати зі звичайними дітьми. Кажуть, що саме така безпосередність і привернула Франца Йосипа до цієї досить приємної дівчини.

Єлизавета Баварська була вельми привабливою
Єлизавета Баварська була вельми привабливою

Після заручин Єлизавета швидко надолужила згаяне в навчанні, а пізніше брала участь в політиці.

Цікавий факт – більше 30 років Єлизавета вважалася найкрасивішою імператрицею Європи.

При всій красі, багатстві та повноті влади вона була не дуже щасливою жінкою. Подейкують, що вона навіть жадала смерті. Що і сталося у вересні 1898 року на набережній Женевського озера в Швейцарії, де Єлизавета була на лікуванні. Анархіст Луїджі Лучені вистежив Сісі та одним точним ударом пронизав серце імператриці.

У цій експозиції ви також побачите плаття, яке вона носила після приїзду до Австрії в 1854 році, королівське вбрання, в якому її коронували та чорне пальто, яке було на ній в останній день життя.

Плаття Єлизавети Баварської
Плаття Єлизавети Баварської

Срібна колекція

Це понад 7000 експонатів, включаючи офіційнмй та повсякденний посуд Імператорського двору.

Цікавий факт – всього таких експонатів в музеї близько 150 000.

Серед безлічі скарбів Срібної колекції ви побачите прекрасний фарфор 18 століття зі Східної Азії та срібний сервіз дружини Карла VI Єлизавети-Крістіни.

Найпомітніша частина цієї виставки – центральна частина обіднього столу. Цей шедевр з позолоченої бронзи простягнувся на цілих 10 метрів. Його виготовили в Мілані на замовлення Луїджі Манфредіні в якості подарунка на коронацію імператора Фердинанда I Австрійського в 1838 році.

Міланська центральна частина столу
Міланська центральна частина столу

Крім цього варто відзначити сервіз Мейсен 1775 року, Віденський сервіз 19-го століття і англійський порцеляновий сервіз Мінтон 1851 року.

Англійський порцеляновий сервіз Мінтон
Англійський порцеляновий сервіз Мінтон

Обов’язково пройдіть в придворню кухню, щоб побачити зворотню сторону імператорських банкетів. Тут виставлені оригінальні мідні каструлі та старі чайники. Все це використовувалося для обслуговування придворного персоналу, який налічував до 5000 чоловік.

Екскурсія по палацу Хофбург

Для вас доступні різні екскурсії – групові та приватні. До речі, у вартість екскурсії входить аудіогід.

Крім цього варто розглянути одну з вечірніх або тематичних екскурсій, наприклад за темами «повсякденне імператорське життя», «державні банкети» і «життя імператриці Єлизавети (Сісі)».

Один з популярних турів включає вечір з Віденським оркестром Хофбурга, де прямо в палаці грають твори Моцарта і Штрауса.

Один із залів палацу Хофбург
Один із залів палацу Хофбург

Як дістатися до Хофбурга

Хофбург знаходиться в декількох хвилинах ходьби від центру Відня іта його численних туристичних визначних пам’яток. Наприклад, знаменитий собор Святого Стефана розташований всього в 600 метрах на схід. Тому до палацу цілком можна дійти пішки.

  • Автобус – маршрути 2А і 3А, зупинка Хофбург
  • Трамвай – маршрути 1, 2, D і J, зупинка Бургрінг, далі пішки близько 600 метрів на північ
  • Найближча станція метро – Herrengasse (лінія U3)

Адреса: Палац Хофбург, Michaelerkuppel, 1010 Відень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.