Press "Enter" to skip to content

Іспанські сходи на площі Іспанії в… Римі

Знамениті Іспанські сходи на площі Іспанії – чудовий зразок архітектурного стилю італійське бароко. Це одне з найбільш відвідуваних місць в Римі.

Назва площі Piazza di Spagna походить від Palazzo di Spagna, резиденції посольства Іспанії в Ватикані, розташованого на цій площі з 17 століття.

Вид на Іспанські сходи з боку площі Іспанії
Вид на Іспанські сходи з боку площі Іспанії

Де знаходиться

Географічні координати 41.906055, 12.482135

Іспанські сходи розташовуються на площі Іспанії в центральній частині Риму в 2 кілометрах на північ від легендарного Колізею. Площа знаходиться в одному з найпопулярніших районів Риму, недалеко від головних вулиць Віа дей Кондотті, Віа Фраттіна і Віа дель Бабуїно, де знаходяться кілька вражаючих вілл сімнадцятого і вісімнадцятого століть.

Вид на вулицю Віа дей Кондотті з іспанської драбини
Вид на вулицю Віа дей Кондотті з іспанських сходів

Цікавий факт – в 17 столітті площа Іспанії називалася площею Франції

Будете гуляти по Риму, не пропустіть знамениту Площу Венеції. Вона всього в 1,5 км на південь від іспанських сходів.

Площа Іспанії славиться відомим фонтаном делла Баркачча та вищезгаданними Іспанськими сходами.

Тут відразу 2 пам'ятки площі Іспанії - фонтан на передньому плані, а Іспанські сходи на задньому
Тут відразу 2 пам’ятки площі Іспанії – фонтан на передньому плані, а Іспанські сходи на задньому

Фонтан делла Баркачча

Фонтан делла Баркачча (Fontana della Barcaccia в перекладі означає Фонтан старого човна) був розроблений архітектором П’єтро Берніні, батьком знаменитого Джана Лоренцо Берніні.

Композиція була закінчена в 1627 році і поміщена в центрі площі Іспанії за вказівкою папи Урбан III.
Фонтан має форму човна і має емблему сім’ї Барберіні (дворянське сімейство папи Урбана III).

Фонтан делла Баркачча
Фонтан делла Баркачча

Деякі люди бачать в силуеті фонтану потопаючий човен і пов’язують це з місцевою легендою. У ній йде мова, що саме на це місце принесло рибальський човен під час потужної повені річки Тібр в 16 столітті.

Іспанські сходи

Іспанські сходи (в італійському варіанті Scalinata di Trinita dei Monti) найвидатніший символ площі Іспанії. Вони з’єднують площу Іспанії і площу Трініта деї Монті, де стоїть гарна однойменна церква. Це одна з найвідоміших частин Риму.

Цікавий факт – Кожен липень на Іспанських сходах проходить показ мод Donne Sotto le Stelle. Цей захід закриває тиждень мод в Римі і транслюється в прямому ефірі.

Сходинки досить широкі. Їх всього 138, і розташовані вони в прямих і вигнутих прольотах.

Сходи, побудовані з травертину, складаються з ряду пандусів, по 11 прольотів. У кожному прольоті по 12 сходинок. Пандуси поділяються, з’єднуються і змінюють напрямки. Також до цього на сходах між прольотами є великі вільні простори, з яких відкриваються відмінні краєвиди на Вічне Місто.

Монументальні сходи побудували на замовлення кардинала П’єра Герена де Тансен в 1723-25 роках.
Архітектором проекту був Франческо де Сантіс. Будівництво фінансувалося з коштів, що заповідав французький дипломат Етьєн Гефье.

Сходи побудували для того, щоб зв’язати церкву Трініта деї Монті (Trinita dei Monti), яка перебувала під заступництвом короля Франції, з площею Іспанії.

Ідея з’єднати церкву з іспанською площею бере свій початок з 17-го століття. Тоді французи планували встановити статую короля Людовика XIV в верхній частині сходів. Але цей план так і не реалізували через відмову Папи Римського.

З жовтня 2015 року по вересень 2016 року Іспанські сходи піддалися масштабній реконструкції.

Іспанські сходи
Іспанські сходи

Чому Іспанські сходи стали місцем зустрічей

Сходи є улюбленим місцем туристів. Тут можна посидіти, розслабитися і помилуватися краєвидом на місто і площу. До того ж на цих сходах дуже часто призначають зустрічі.

Чому саме тут часто призначають побачення?

З цим пов’язана цікава історія.

Іспанський стиль, унікальний дизайн і елегантність сходів зробили їх популярним місцем для поетів і художників. Поява тут художників і поетів стала залучати сюди багато красивих жінок, які намагалися стати моделями для художників і музами для поетів. Ну а за красивими жінками потягнулися багаті римляни і мандрівники.
В результаті через деякий час на сходинках було безліч людей різного походження. Тут стали призначати зустрічі. Ця традиція існує до цих пір.

Треба сказати, що і місцеві жителі, і туристи дуже трепетно ставляться до Іспанських сходів. Але, на жаль, і серед них знаходяться неадекватні громадяни. Так, наприклад, 13 червня 2007 року п’яний молодий чоловік спробував проїхати на автомобілі Іспанськими сходами. На щастя, ніхто не постраждав, але кілька з майже 300-річних ступенів були пошкоджені.

Цікавий факт – 20 березня 1986 року біля іспанської драбини відкрився перший ресторан МакДоналдс в Італії. Причому відкриття супроводжувалося протестами місцевих жителів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.