Press "Enter" to skip to content

Величні катакомби в Римі

Римські катакомби – це колишні підземні могильники італійської столиці. Вони датуються 2 -5 століттями н.е. Катакомби Риму в основному використовувалися християнами і євреями. Вони являють собою досить довгі підземні ходи, які використовували як місця поховання протягом декількох століть. Поховання єврейських, язичницьких і ранньохристиянських римських громадян в катакомбах почалися в другому столітті і закінчилися в п’ятому.

Катакомби Риму
Катакомби Риму

Цікавий факт – слово «катакомби» дослівно означає «поруч з каменоломнею». Така назва пішла тому що перші розкопки під поховання проводилися на околиці Риму практично поруч з каменоломнями.

Навіщо взагалі знадобилися Римські катакомби

Християни були проти язичницьких звичаїв спалювати тіла своїх померлих. Але і ховати їх було ніде так як в місті не вистачало місця, а земля коштувала дуже дорого. У підсумку створили ці великі підземні кладовища.

У катакомбах велика кількість підземних ходів. Вони утворюють справжні лабіринти протяжністю в десятки кілометрів, протягом яких ви побачите ряди прямокутних ніш-гробниць.

Римські катакомби
Римські катакомби

Трупи загортали в простирадло і клали в ніші. Потім їх закривали надгробками з мармуру або обпаленої глини і вказували ім’я померлого в супроводі християнських символів.

Римське право в ті часи забороняло поховання на території міста. Тому всі катакомби розташовувалися за міськими стінами. Ці окремі і приховані підземні місця представляли собою ідеальний притулок, де християни могли ховати своїх покійних і вільно використовувати християнські знаки.

З підписанням Міланського едикту в 313 році гоніння на християн припинилися. Вони могли будувати церкви і купувати землі, не боячись конфіскації. Однак незважаючи на це, вони все ще використовували римські катакомби для кладовищ аж до 5 століття.

В ході навали варварів в Італію в 8 столітті більшість катакомб виявилися розграбованими. Через це римські папи наказали перенести всі збережені реліквії в міські церкви. Після цього деякі катакомби закинули на століття.

Скільки всього катакомб в Римі

У Римі налічують понад 60 катакомб. А це сотні кілометрів підземних ходів і тисячі гробниць. Однак зараз всього 5 з них доступні для відвідування:

Катакомби Сан-Себастьяно

Катакомби Святого Себастьяна в Римі
Катакомби Святого Себастьяна в Римі

Ці 12-кілометрові катакомби назвали на честь Себастьяно, солдата, який став мучеником за звернення до християнства. Кажуть, що ці катакомби найкращі для відвідування.

Графік роботи: понеділок – субота з 9:00 до 17:00 (перерва з 12:00 до 14:00).

Катакомби Сан-Каллісто

Катакомби Святого Каллісто в Римі
Катакомби Святого Каллісто в Римі

Вони простягаються  більш ніж на 20 кілометрів. Тут поховано 16 понтифіків і безліч християнських мучеників.

Графік роботи: Четвер – вівторок з 9:00 до 17:00 (перерва з 12:00 до 14:00).

Катакомби Прісцилли

Катакомби Прісцилли в Римі
Катакомби Прісцилли в Римі

Тут зберігаються старовинні фрески, що мають велике значення для історії мистецтва, наприклад, перші зображення Діви Марії.

Графік роботи з вівторка по неділю з 9:00 до 17:00 (перерва з 12:00 до 14:00).

Катакомби Домітілли

Катакомби Домітілли в Римі
Катакомби Домітілли в Римі

Їх виявили в 1593 році. Ці катакомби, протяжністю понад 15 кілометрів, названі на честь онучки римського імператора Веспасіана.

Графік роботи: середа – понеділок з 9:00 до 17:00 (перерва з 12:00 до 14:00).

Катакомби Сант-Аньезе

Катакомби Святої Агнеси в Римі
Катакомби Святої Агнеси в Римі

Ставши мученицею за свою християнську віру, Сант-Аньезе (Свята Агнеса) була похована в катакомбах. Згодом їх стали називати її ім’ям.

Графік роботи: вівторок – субота з 9:00 до 18:00 (перерва з 12:00 до 16:00).

Як дістатися до катакомб

Найпопулярніший спосіб це забронювати екскурсію, яка включає в себе транспорт, квитки і офіційного гіда.

Самостійно дістатися до катакомб можна на міських автобусах. Маршрути 118 і 218 йдуть в Сан-Каліксто і Сан-Себастьян, а маршрути 218 і 716 йдуть в Домітілу.

Можна скористатися таксі. Однак це досить дорого. До того ж варто врахувати, що назад в Рим знайти таксі проблематично.

Римські катакомби – погляд на Рим зсередини

Катакомби Риму пропонують абсолютно новий, особливий погляд на Рим. Ви побачите залишки тих, хто був похований тут багато століть назад. Одночасно і страшно, і захоплююче подорожувати  темними і сирими коридорами в оточенні древніх поховань.

Через високу ймовірність  смертності в той час, ви можете побачити велику кількість місць, підготовлених для дітей, а також кількість великих могил, в яких була похована вся сім’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.