Press "Enter" to skip to content

Храм Пура Бесакіх на острові Балі. Індонезія

Храм Бесакіх – це не одна будівля, а цілий комплекс храмів в селі Бесакіх на схилі Агунга, головного вулкана острова Балі.

Це найважливіший, найбільший і найсвятіший храмовий комплекс індуїстської релігії на Балі.
Він знаходиться на висоті 1000 м над рівнем моря всього в 7 кілометрах від вершини гори Агунг.

Храм Бесакіх на тлі вулкана Агунг
Храм Бесакіх на тлі вулкана Агунг

Де знаходиться

Пура Бесакіх розташувався в східній частині острова Балі на південно-західному схилі вулкана Агунг.
Географічні координати -8.374421, 115.451026

«Пура» – так називають традиційний храм в релігії Балі. Тому назви Пура Бесакіх і Храм Бесакіх по суті одне і те ж саме.

Комплекс включає в себе 23 храми і кілька десятків господарських будівель. Найбільшим і найважливішим з храмів є Пура Пенатаран Агунг. Символічним центром цього святилища став трон лотоса 17 століття, або падмасана (так на Балі називають позу лотоса).

Найчастіше Храм Бесакіх називають Храмом Матері Балі або Матір’ю храмів.

Весь комплекс храмів побудований на шести рівнях, терасами вгору схилами вулкана. На головному вході вас зустрінуть класична розділена брама.

Головний вхід в храмовий комплекс Бесакіх
Головний вхід в храмовий комплекс Бесакіх

Цікавий факт – Храм Бесакіх був номінований як об’єкт всесвітньої спадщини ще в 1995 році, але до сих пір так і не увійшов в його список.

Історія Храму Бесакіх

Точне походження храму невідомо, але його значення як святого місця історики датують початком нашої ери. Кам’яні підстави Пура Пенатаран Агунг і декількох інших храмів нагадують мегалітичні ступінчасті піраміди, яким як мінімум 2000 років.

Вчені вважають, що Храм Бесакіх використовувався в якості індуїстської культової споруди вже з 1284 року. Про це говорили перші завойовники з острова Ява, коли вони з’явилися на Балі. До 15 століття Бесакіх став державним храмом могутньої династії Гельгелей.

Усередині храмового комплексу
Усередині храмового комплексу

Священики стверджують, що в 8 -м столітті у одного індуїстського ченця були видіння Йому з небес вказали ці місця для побудови будинків. Люди стали поступово забудовувати місцевість. Але кажуть, що під час будівництва багато хто помер від хвороб і нещасних випадків. Наразі не ясно правда це чи вигадка.

Місцеві жителі називають цей район «Басукі». Назва пішла від «Нага Бесукьян». Так звуть божество у вигляді дракона, який за легендою живе в горі Агунг.

До 1340 року побудовані додаткові храмові святині, і Бесакіх став основним храмовим комплексом острова.

Храм Бесакіх кілька разів постраждав від землетрусів і вулканічних вивержень вулкана Агунг. Найбільше зафіксовано в 1963 році. Примітно, що під час цього виверження потік лави пройшов всього в декількох метрах від храмів і не пошкодив їх. Це, природно, породило легенду, що божества проявили свою справжню силу, і не дали зруйнувати храм.

Не забудьте відвідати ще один примітний храм на Балі. Це Танах Лот. Він не такий масштабний як Бесакіх, але примітний тим, що побудований на невеликому острові і дорогу до нього періодично приховує море.

Храм Бесакіх в релігії

Пура Бесакіх, будучи найбільшим і священним з храмів острова, відіграє важливу роль не тільки для довколишніх сіл, а й для всього острова Балі.

Тут проходить багато важливих релігійних подій. Щороку в комплексі проводиться не менше семидесяти фестивалів. Храм відкритий для кожного віруючого з будь-якої кастової групи. Це головний духовний центр для всіх балійців.

Одне зі свят в Храмі Бесакіх
Одне зі свят в Храмі Бесакіх

Інформація для туристів

Храм Бесакіх є невід’ємною частиною балійської індуїстської релігії і культури. Тут і парафіяни, і священики беруть активну участь в ритуалах і церемоніях майже кожного дня. Індуси приходять сюди, щоб молитися і поклонятися своїм богам. А ви як відвідувач побачите не тільки дуже вражаючий храмовий комплекс, але і станете свідком справжніх балійських індуїстських ритуалів.

Тобто Храм Бесакі діючий, тому ви зможете побачити тут справжні релігійні служіння, а не постановки. Тому ви повинні вести себе тихо і дотримуватися місцевих правил. Вхід на територію храму дозволений тільки в спеціальному саронгу, традиційному балійському одязі, що схожий на парео. Якщо немає бажання купувати його, то візьміть на прокат. Біля входу безліч лотків, як з саронгами, так і з сувенірами.

Оскільки храмовий комплекс одна з головних визначних пам’яток Балі, то і туристів тут багато. Краще відвідувати храм рано вранці. В цей час число туристів мінімальне.

Майте на увазі, що крім навчених гідів, тут безліч різних шарлатанів, що пропонують провести для вас екскурсію. Досвідчені мандрівники не радять користуватися їх послугами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.