Press "Enter" to skip to content

Монтериджоні – середньовічне містечко в Італії

Монтериджоні – укріплене середньовічне село в однойменному муніципалітеті Італії. Це дивовижне місце перенесе вас до часів лицарських турнірів і середньовічних замків.

Де знаходиться

Монтериджоні розташувалося в 60 кілометрах від Флоренції в провінції Сієна регіону Тоскана.

Географічні координати (43.390041, 11.223403)

Монтериджоні знаходиться в дуже мальовничому місці
Монтериджоні знаходиться в дуже мальовничому місці

Що таке Монтериджоні

У середньовіччі містам доводилося покладатися на міцні високі стіни, щоб захистити своє населення від загарбників. Численні залишки колишніх оборонних споруд розкидані по всій Європі.

Один з найбільш приголомшливих прикладів – стародавня кріпосна стіна, яка повністю збереглася і знаходиться саме в Монтериджоні. У середні віки вежі фортеці були настільки вражаючими, що тосканський поет Данте згадав їх в своєму класичному творі «Божественна комедія», описуючи гігантів, що оточували вогненне кільце пекла.

Стіни фортеці замку були оточені вугільним кільцем, яке можна було підпалити, при нашесті загарбників. Згодом замок Монтериджоні перетворився в невелике село.

Зовнішній вигляд практично кожної будівлі тут зберіг свій середньовічний характер
Зовнішній вигляд практично кожної будівлі тут зберіг свій середньовічний характер

Прогулянка кам’яними вулицями села схожа на подорож у часі. Єдиною значною зміною Монтериджоні протягом століть було поступове зменшення веж.

Центральна площа містечка. Звідси добре видно, що раніше вежі на кріпосній стіні були вище. Зверніть увагу, верхня частина веж зруйнована
Центральна площа містечка. Звідси добре видно, що раніше вежі на кріпосній стіні були вище. Зверніть увагу, верхня частина веж зруйнована

Данте навряд чи порівняв би вежі Монтериджоні зі значними гігантами, якби побачив їх в наш час.

Трохи історії

Монтериджоні побудували жителі Сієни на початку 13 століття для спостереження за долинами, що тягнуться в бік ворожого міста Флоренція.

Протягом століть стіни замку виконували свою головну функцію, відбиваючи незліченні напади і захищаючи від облог.

Але військова складова стала менш важливою в другій половині 16 століття. Тоді, в 1554 році, вся держава Сієна, частиною якого було село Монтериджоні, була приєднана до Флоренції сім’єю Медічі.

Пам’ятки Монтериджоні

Крім того, що саме село є цікавою пам’яткою, тут є місця, на які варто звернути увагу.

Зовнішні стіни Монтериджоні

Містечко і його кріпосні стіни досі зберігають свої початкові архітектурні особливості 13 століття. Це один з найбільш унікальних середньовічних мостів Тоскани.

Зовнішні кам’яні стіни огинають вершину пагорба безперервним ланцюгом протягом 570 метрів. Стіни мають 14 прямокутних веж.

Будь-який турист зможе прогулятися по деяких ділянках укріплених стін. Звідси відкриваються чудові краєвиди на околиці
Будь-який турист зможе прогулятися по деяких ділянках кріпосних стін. Звідси відкриваються чудові краєвиди на околиці

Ворота Порта Франка

Ці ворота – головний вхід в місто.

Ворота Порта Франка
Ворота Порта Франка

Вони звернені в бік Риму і знаходяться під вежею з високою загостреною аркою. У минулому тут, швидше за все, був підйомний міст, який опускали, щоб перекрити рів з водою. Але зараз ні моста, ні рову вже немає.

Зліва від арки знаходиться напис, який доводить заснування  Монтериджоні в 1220-х роках. А ось праворуч ви побачите меморіальну дошку, присвячену об’єднанню Італії в 1860 році.

Церква Санта-Марія-Ассунта

Ця церква виходить на головну площу міста. Мабуть, ця будівля найкраще зберегла свої середньовічні риси.

Церква Санта-Марія-Ассунта
Церква Санта-Марія-Ассунта

Побудована в 13 столітті, вона складається з єдиного внутрішнього простору прямокутної форми. На елегантному фасаді ви бачите дверний отвір з кам’яною аркою і круглим вікном нагорі.

Інтер’єр оновили вже в наш час. Крім дзвонів 1299 року, в церкві є картина 17 століття із зображенням Мадонни і Розарія. Щороку в жовтні жителі міста відзначають свято цієї ікони.

Музей зброї

У цьому музеї зберігаються точні копії зброї і обладунків середньовіччя і епохи Відродження.

Музей зброї Монтериджоні
Музей зброї Монтериджоні

Є навіть детальні моделі облогових машин і техніки того періоду. Кожен експонат присвячений певному моменту в історії міста.

Відвідувачі можуть отримати незвичайний досвід поводження з стародвньою зброєю і обладунками, які знаходяться в спеціальних кімнатах музею. Можна навіть приміряти лицарські обладунки. Крім цього, у вас буде можливість помахати (якщо вийде) старовинним мечем вагою  10 кг.

Середньовічний фестиваль Монтериджоні

Щороку в липні любителі історії з усього світу збираються на середньовічний фестиваль в Монтериджоні.

Всі люди одягаються в середньовічний одяг і відновлюють події тих часів
Всі люди одягаються в середньовічний одяг і реконструюють події тих часів

Деякі учасники фестивалю одягаються в лицарські обладунки і проводять середньовічні дуелі на довгих громіздких списах, борються на мечах. А після, всі разом йдуть в ресторани і їдять середньовічні страви та напої.

Під час фестивалю, багато туристів прямують в Музей зброї, щоб порівняти свої мечі і кольчуги 21 століття з атрибутами справжніх лицарів середньовіччя.

Додаткову інформацію ви знайдете на офіційному сайті села Монтериджоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.