Зміст
Монтериджоні – укріплене середньовічне село в однойменному муніципалітеті Італії. Це дивовижне місце перенесе вас до часів лицарських турнірів і середньовічних замків.
Де знаходиться
Монтериджоні розташувалося в 60 кілометрах від Флоренції в провінції Сієна регіону Тоскана.
Географічні координати (43.390041, 11.223403)

Що таке Монтериджоні
У середньовіччі містам доводилося покладатися на міцні високі стіни, щоб захистити своє населення від загарбників. Численні залишки колишніх оборонних споруд розкидані по всій Європі.
Один з найбільш приголомшливих прикладів – стародавня кріпосна стіна, яка повністю збереглася і знаходиться саме в Монтериджоні. У середні віки вежі фортеці були настільки вражаючими, що тосканський поет Данте згадав їх в своєму класичному творі «Божественна комедія», описуючи гігантів, що оточували вогненне кільце пекла.
Стіни фортеці замку були оточені вугільним кільцем, яке можна було підпалити, при нашесті загарбників. Згодом замок Монтериджоні перетворився в невелике село.

Прогулянка кам’яними вулицями села схожа на подорож у часі. Єдиною значною зміною Монтериджоні протягом століть було поступове зменшення веж.

Данте навряд чи порівняв би вежі Монтериджоні зі значними гігантами, якби побачив їх в наш час.
Трохи історії
Монтериджоні побудували жителі Сієни на початку 13 століття для спостереження за долинами, що тягнуться в бік ворожого міста Флоренція.
Протягом століть стіни замку виконували свою головну функцію, відбиваючи незліченні напади і захищаючи від облог.
Але військова складова стала менш важливою в другій половині 16 століття. Тоді, в 1554 році, вся держава Сієна, частиною якого було село Монтериджоні, була приєднана до Флоренції сім’єю Медічі.
Пам’ятки Монтериджоні
Крім того, що саме село є цікавою пам’яткою, тут є місця, на які варто звернути увагу.
Зовнішні стіни Монтериджоні
Містечко і його кріпосні стіни досі зберігають свої початкові архітектурні особливості 13 століття. Це один з найбільш унікальних середньовічних мостів Тоскани.
Зовнішні кам’яні стіни огинають вершину пагорба безперервним ланцюгом протягом 570 метрів. Стіни мають 14 прямокутних веж.

Ворота Порта Франка
Ці ворота – головний вхід в місто.

Вони звернені в бік Риму і знаходяться під вежею з високою загостреною аркою. У минулому тут, швидше за все, був підйомний міст, який опускали, щоб перекрити рів з водою. Але зараз ні моста, ні рову вже немає.
Зліва від арки знаходиться напис, який доводить заснування Монтериджоні в 1220-х роках. А ось праворуч ви побачите меморіальну дошку, присвячену об’єднанню Італії в 1860 році.
Церква Санта-Марія-Ассунта
Ця церква виходить на головну площу міста. Мабуть, ця будівля найкраще зберегла свої середньовічні риси.

Побудована в 13 столітті, вона складається з єдиного внутрішнього простору прямокутної форми. На елегантному фасаді ви бачите дверний отвір з кам’яною аркою і круглим вікном нагорі.
Інтер’єр оновили вже в наш час. Крім дзвонів 1299 року, в церкві є картина 17 століття із зображенням Мадонни і Розарія. Щороку в жовтні жителі міста відзначають свято цієї ікони.
Музей зброї
У цьому музеї зберігаються точні копії зброї і обладунків середньовіччя і епохи Відродження.

Є навіть детальні моделі облогових машин і техніки того періоду. Кожен експонат присвячений певному моменту в історії міста.
Відвідувачі можуть отримати незвичайний досвід поводження з стародвньою зброєю і обладунками, які знаходяться в спеціальних кімнатах музею. Можна навіть приміряти лицарські обладунки. Крім цього, у вас буде можливість помахати (якщо вийде) старовинним мечем вагою 10 кг.
Середньовічний фестиваль Монтериджоні
Щороку в липні любителі історії з усього світу збираються на середньовічний фестиваль в Монтериджоні.

Деякі учасники фестивалю одягаються в лицарські обладунки і проводять середньовічні дуелі на довгих громіздких списах, борються на мечах. А після, всі разом йдуть в ресторани і їдять середньовічні страви та напої.
Під час фестивалю, багато туристів прямують в Музей зброї, щоб порівняти свої мечі і кольчуги 21 століття з атрибутами справжніх лицарів середньовіччя.
Додаткову інформацію ви знайдете на офіційному сайті села Монтериджоні.