Press "Enter" to skip to content

Острів Астипалея в Греції

Астипалея – невеликий острів з групи островів Додеканес в південно-східній частині Егейського моря. Завдяки своєму відокремленому місцю розташування, йому поки вдається залишатися далеко від основних туристричних потоків. Саме тому він ще зберігає свою автентичність.

Незважаючи на те, що Астипалея належить до групи островів Додеканес, вона має характерну кікладську архітектуру.

Кубічні побілені будинки і церкви, вузькі вулички, сині вікна і дерев'яні балкони створюють неповторну атмосферу Кікладських островів
Кубічні побілені будинки і церкви, вузькі вулички, сині вікна і дерев’яні балкони створюють неповторну атмосферу Кікладських островів

Хора – історичний центр острову, побудований на схилах пагорба. Звідси відкривається захоплюючий вид на Егейське море. На самій вершині пагорба знаходиться замок Кверіні, побудований ще в венеціанську епоху.

Цей замок в середні століття захищав острів, але зараз став головною визначною пам'яткою Астипалеї
Цей замок в середні віки захищав острів, але зараз став головною визначною пам’яткою Астипалеї

Де знаходиться

Острів Астипалея розташувався в акваторії Егейського моря між знаменитими грецькими островами Крит, Міконос і Родос.

Географічні координати (36.561586, 26.346925)

Що ж таке Астипалея

Мало грецьких островів можуть похвалитися такою бездоганною чарівністю, як Астипалея. Якщо подивитися під певним кутом, Астипалея разюче нагадує свого недалекого, але чарівного побратима Санторіні.

Класичне грецьке чарівність огортає острів Астипалея
Класична грецька чарівність огортає острів Астипалея

Острів з його недоторканими пляжами, білими будинками і незвіданими пішохідними доріжками – рай для мандрівників. Особливо для тих, хто хоче уникнути великого натовпу відпочиваючих.

Астипалея та її пам’ятки

Хора

Це головний порт і столиця Астипалеї. І звичайно ж найпопулярніше місце на острові. Мальовничі каскади білих будинків, венеціанський замок на вершині пагорба, вітряні млини, музеї і безліч місць для ідеальних фотографій. Все це Хора. Часто це містечко називають просто Астипалея.

Венеціанський замок Астипалеї

Головний замок острова вважається Кверіні. Ця старовинна фортеця розташована на вершині пагорба. Замок зроблений з темного каменю, що створює дивовижний контраст з білими будинками на схилах пагорба.

Історія замку нерозривно пов'язана з боротьбою за владу між венеціанцями, візантійцями і турками
Історія замку нерозривно пов’язана з боротьбою за владу між венеціанцями, візантійцями і турками

Замок побудувала знатна венеціанська сім’я Кверіні, яка стала правити островом Астипалея після облоги Константинополя хрестоносцями в 1204 році. Замок побудували як притулок від піратів і інших ворогів. У 1310 році Іоанн Кверіні II провів велику реконструкцію фортеці. Замок належав венеціанцям більше 300 років, і кожен правитель вносив різні зміни в його конструкцію.

У замку збереглися кам’яні фрески з фамільними гербами різних правителів.

Вітряні млини

Вітряні млини Астипалеї
Вітряні млини Астипалеї

Вісім добре збережених старовинних вітряних млинів Астипалеї, мабуть, не менш відомі, ніж замок. На думку істориків, млини датуються 18 століттям.

Розташовані на вершині пагорба, традиційні вітряні млини, безсумнівно, надають додаткової чарівності Хорі.

Пера Ялос

Всього в кілометрі на південь від Хори знаходиться село Пера Ялос. Раніше це був головний порт острова. Сьогодні він може похвалитися розвиненою туристичною інфраструктурою і чарівним пляжем, ідеально відповідним для купання. Звідси ходять човнові екскурсії до прилеглих пам’яток та інших пляжів.

Печера Дракос

Ця визначна пам'ятка підійде любителям спелеології
Ця визначна пам’ятка підійде любителям спелеології

Печера Дракос або «печера дракона» – це природна печера на півночі острова (недалеко від села Вати). Колір сталактитів і сталагмітів в ній змінюється залежно від вмісту мінералів у воді. Саме тому кожне відвідування цієї печери не схоже на попереднє.

Цікавий факт – вважається, що в Печері Дракос пірати ховали свої скарби

Археологічний музей Астипалеї

Компактний, але інформативний археологічний музей Астипалеї надасть вам коротку інформацію про деякі знахідки на острові. Серед експонатів ювелірні вироби, інструменти, кераміка та інші предмети, що датуються від неоліту до середньовіччя.

Церква Панагія Портайтісса

Втілення культового грецького стилю «білий з синім куполом». Це відмінна локація для фотографій. Церква стоїть трохи нижче головного замку в Хорі. Вона була побудована в середині 18 століття.

Мальтезана

Приморський курорт Мальтезана (названий на честь мальтійських піратів, які використовували острів в якості свого притулку) – популярне місце серед відпочиваючих. Деякі з визначних пам’яток, які необхідно відвідати, включають грецькі лазні Таларас, руїни ранньохристиянської базиліки і давню церкву Аналіпсі.

Вати

Завдяки формі берегової лінії біля села Вати вода набуває приголомшливого кришталево-блакитного кольору. У селі і навколо нього можна побачити химерні скельні утворення печери Дракос і залишки стародавнього мінойського поселення.

Лівадія

Всього в двох кілометрах від Хори розташувалося невелике село Лівадія. Воно знаходиться в долині з цитрусовими гаями і пишними виноградниками. Обов’язково відвідайте печеру Негрос в Ватсесі (до якої можна дістатися на човні з Хори) і руїни на вершині пагорба Агіос Василіос.

Церква Панагія Пуларіані

Церква розташована у віддаленому районі на східній стороні острова. Тут ви побачите природне скельне утворення у вигляді Богородиці, що обіймає дитину. До цієї церкви можна дістатися тільки на човні або пішки.

Пляжі острова Астипалея

На відміну від деяких інших грецьких островів в Егейському морі, Астипалея не може похвалитися такою розвиненою туристичною інфраструктурою. У більших населених пунктах (таких як Хору, Мальтезана і Лівадія) пляжі зазвичай доглянуті і обладнані. Але є й інші пляжі.

Агіос Константінос

Піщаний пляж Агіос Константінос знаходиться в незайманій бухті в 7 км на південь від Хори. Є деякі зручності, такі як шезлонги і парасольки, але пляж залишається в основному небагатолюдним, а єдина таверна працює тільки влітку.

Лівадійський пляж

Пляж в Лівадії досить доглянутий. Тут є декілька відокремлених бухт і один довгий пляж, де відвідувачі часто займаються водними видами спорту.

Пера Ялос

Пера Ялос (в декількох хвилинах ходьби від Хори) володіє відносно добре розвиненою туристичною інфраструктурою і чарівним пляжем, що ідеально підходять для купання і сноркелінгу. Поблизу є безліч кафе і таверн.

Пляж Мальтезана

Мальтезана

Пляж має протяжну берегову лінію, що складається з декількох відокремлених бухт і однієї галькової ділянки.

Пляж Мармарі

Пляж Мармарі складається з трьох невеликих пляжів. Але тільки на одному з них є деякі зручності (шезлонги і парасольки). Решта два пляжі практично незаймані цивілізацією.

Пахія Аммос

Цей гальковий первозданний пляж знаходиться на значній відстані від Хори і є ідеальним місцем для тих, хто шукає усамітнення.

Плейкс (Plakes)

Фактично це не справжній пляж. Це декілька валунів над морем. Зазвичай тут збираються любителі попірнати прямо зі скель. Плейкс розташований в 8 км на схід від Хори.

Пляж Цанакі

Цанакі – невелика відокремлена бухта з кристально чистою водою недалеко від туристичного села Лівадія. Це офіційний нудистський пляж острова. Обов’язково врахуйте це, якщо збираєтеся туди відправитися.

Пляж Ваті

Хоча пляж цей дуже компактний, він ідеально підходить для тих, хто хоче втекти з туристичної зони Хори (розташованої на відстані 21 км).

Пляж Камінакія

Це один з найвідоміших піщаних пляжів на острові. Але незважаючи на свою відносну популярність, він не буває багатолюдним.

Агіос Андреас

Пляж знаходиться в 7 км на північний захід від столиці Астипалеї. Він розташувався прямо на перешийку, що з’єднує дві частини острова. До нього можна дістатися по грунтовій дорозі. Поки ще небагатолюдний пляж порадує піщаним берегом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.