Зміст
Ніуе – чудова тропічна острівна держава. Невеликий за площею (всього в 260 км2) острів таїть в собі первозданну чарівність.

Він одночасно схожий на райські тропічні острови, але в чомусь відрізняється від них. Ніуе одна з найменших країн і один з найбільших коралових атолів на Землі.
Населення острова в основному полінезійці. Їх тут всього близько 1600 чоловік.
Цікавий факт – багато хто називає Ніуе «Скелею». Це пов’язано з його традиційною назвою «Скеля Полінезії»
Де знаходиться
Острів Ніуе розташувався в південній частині Тихого океану, на схід від міжнародної лінії зміни дат. Найближча велика країна – Нова Зеландія – в 2500 км на південний захід.
Ніуе знаходиться в центрі трикутника полінезійських островів, що складається з Тонга, Самоа і островів Кука.
Географічні координати (-19.058911, -169.859471)

Що ж таке Ніуе
Формально це самоврядна держава. Однак вона знаходиться в тісній асоціації з Новою Зеландією, країною, яка розташована найближче. Ось чому Нова Зеландія веде більшість дипломатичних відносин Ніуе від свого імені.

Люди, що живуть на острові, також вважаються громадянами Нової Зеландії, причому багато хто з них дійсно живе у Новій Зеландії.
Більшість місцевих жителів говорять тільки на рідній мові Ніуе. Але приблизно третина населення добре говорить по-англійськи.
Ніуе складається з 14 сіл. Кожне з них управляється радою, яка обирає свого голову. Крім цього, тут кожні три роки проводяться вибори.

Починаючи з 2003 року країна стала частиною стратегії, метою якої є інтеграція Ніуе у велике співтовариство.
Особливості Ніуе
Острів – досить популярне місце для відвідування, відоме своєю винятковою красою. Це один з найбільших коралових островів в світі.
Головна особливість острова в тому, що він складається з двох рівнів. Верхній рівень острова являє собою вапнякову скелю, яка проходить уздовж всього узбережжя. А ось нижній рівень – це тераса, яка також простягається по всьому узбережжю.

Острів Ніуе в туризмі
Зважаючи на значне віддалення від континентів, острівець не часто відвідують туристи.

Збираючись сюди, майте на увазі деякі факти:
- Середня річна температура близько 25-27℃
- Офіційна валюта тут новозеландський долар. Однак банкоматів на острові немає. Гроші можна зняти в Ківі банку в селі Алофі (в західній частині острова). До речі, Алофі столиця острова Ніуе. Обмін валюти доступний в пунктах прокату транспорту Niue Rentals
- Ходити в купальниках в селах на острові неприйнятно. Слід носити саронг в громадських місцях, щоб не образити місцевих жителів
- Хоча це віддалений острів, сюди легко дістатися прямим рейсом з Окленда з Північного острова Нової Зеландії
- Острів Ніуе має власний офіційний сайт
Ніуе – рай для дауншифтера
Багато людей, які відвідують острів, вирішують залишитися тут на кілька місяців.
Це може здатися дивним, але буває важко встояти перед розслабленним острівним життям.
Острів буде хорошим місцем для дауншифтерів. Тут є хороша можливість пожити в ізоляції від галасливого і часто безглуздого світу. У вас не буде ні магазинів, ні кафе, ні кінотеатрів. Це означає, що вам доведеться навчитися жити майже в первозданному світі.
Цікавий факт – місцеві жителі називають білих людей «паладжі». Але ви не хвилюйтеся – це не образливий термін
У будь-якому випадку, люди тут надзвичайно доброзичливі і гостинні. Адже сюди ще не дісталося «цивілізоване» суспільство.
Цікавий факт – в 1774 році англійський мореплавець капітан Джеймс Кук тричі намагався висадитися на Ніуе, але місцеві жителі відмовили йому. Саме тому Кук назвав його «Дикий острів». До речі, рекомендуємо вам дізнатися про один з найбільш незвичайних островів світу – це Північний Сентінельскій острів – мабуть, один із найбільш негостинних островів на планеті
Пам’ятки Ніуе
На острові завжди є що подивитися і чим зайнятися. Ви можете досліджувати вапнякові печери, займатися сноркелінгом в теплій кристально чистій воді і плавати там, де колись купалися місцеві королі.
Місцеве мистецтво і культура

Ви зможете відвідати один з багатьох щорічних сільських фестивалів. Кожен з них являє собою сукупність незабутніх танців, традиційного мистецтва, місцевої їжі та спортивних змагань.

Тож ви легко знайдете оригінальні сумки і капелюхи за невисокими цінами на місцевих виставках або на ринку, який проводиться двічі на тиждень.
Художня галерея Тахіоно
Галерея Тахіоно – виставка сучасного мистецтва і ювелірних виробів, вироблених на острові з 1995 року. У галереї представлені роботи всіх, хто пов’язаний з Ніуе, в тому числі роботи місцевого жителя Марка Кросу.
Галерея розташована в головному торговому центрі в Алофі.
Парк скульптур Хікулагі
Він розташувався в 2 км на південь від села Ліку. Цей парк був заснований в 1997 році декількома місцевими художниками в якості платформи для створення великих скульптур.
Велика увага тут приділяється сучасним екологічним проблемам.

Фале Тау Таога – Національний музей Ніуе
Фале Тау Таога відкрився в жовтні 2018 року. Музей зберігає артефакти, врятовані від циклону Хета в 2004 році. Колекція поповнюється новими експонатами, що купуються з 2005 року по теперішній час.
Велотури
Завдяки численним трассам для гірських велосипедів, прокладеним навколо острова, ви зможете ближче познайомитися з красою острова. На острові можна взяти напрокат велосипеди.
Дайвінг і сноркелінг

Підводні прогулянки на Ніуе вражають цікавим поєднанням вапнякових печер і коралових рифів.
Відмінною рисою острова Ніуе є його неймовірна кристально чиста вода. Видимість в прибережних водах може досягати 80 метрів і рідко опускається нижче 30 метрів. Додайте до цього велику різноманітність морських мешканців, і Ви отримаєте ідеальне місце для дайвінгу, яке хочеться вивчати знову і знову.
Печери острова Ніуе
Берегова лінія Ніуе буквально всіяна сотнями чудових печер і обривів.

Всі вони унікальні. А деякі з них, де море відступило, використовуються для зберігання місцевих човнів-каное. Інші печери в минулому використовувалися під поховання або в якості житлових приміщень.
Багато печер все ще формуються, у зв’язку з цим сталагміти і сталактити знаходяться на всіх стадіях зростання, і їх можна досліджувати самостійно.

Цікавий факт – на думку деяких європейських експертів-спелеологів, Ніуе володіє найбільш вражаючою і великою печерною системою у всій південній частині Тихого океану
Спостереження за китами

Щорічно з липня по жовтень в прибережні води острова прибувають горбаті кити. У теплих водах вони вигодовують своїх дитинчат. Ніуе – одне з небагатьох місць в світі, де дозволено плавати з китами, звичайно ж, з дотриманням всіх заходів безпеки і поваги до тварин.
Цих граціозних гігантів можна побачити навіть з суші зі спеціальних оглядових майданчиків. Іноді кити пропливають всього в 20 метрах від берега.
Найтемніше небо і найкращі зірки

Ніуе – перша в світі країна, що отримала статус місця з найтемнішим небом. Хоча логічніше було назвати його «острів з найбільш зоряним небом».
Острів отримав офіційну акредитацію від Міжнародної асоціації темного неба (IDA) в якості міжнародного заповідника темного неба.
Як ви зрозуміли, саме тут можна спостерігати на диво прекрасні зірки на нескінченному нічному небі.