Press "Enter" to skip to content

Палац Шенбрунн у Відні

Вражаючий палац Шенбрунн розташувався всього в 6 км на захід від центру Відня. Його побудували на початку 18 століття. І він до цих пір вважається однією з головних визначних пам’яток Австрії.

Історія палацу починається з 1569 року. Тоді імператор Максиміліан II купив в цьому місці невелику літню резиденцію. Примітно, що вона була облаштована у колишньому млині. Але, звичайно ж, в ті часи резиденція була абсолютно не схожа на сучасний палац.

Палац Шенбрунн у Відні
Палац Шенбрунн у Відні

Вважається, що назва палацу Шенбрунн з’явилася в 1612 році. Тоді Король Німеччини і імператор Священної Римської Імперії Матіас під час полювання в місцевих лісах виявив schone brunnen, що в перекладі з німецької означає «красиві джерела». Пізніше ця назва прижилася, і так стали називати цей красивий палац.

У 1683 році імператор Леопольд I наказав побудувати тут великий Імператорський палац в стилі бароко. Імператор, до речі, планував навіть затьмарити їм легендарний Версальський Палац. Однак в результаті палац вийшов скромнішим, але все ж вельми привабливим. Будівництво проходило в період з 1696 по 1730 роки. Практично відразу після завершення робіт, палац з його 1441 кімнатою став резиденцією Марії Терези. Це єдина жінка-правитель з династії Габсбургів.

За свою історію палац Шенбрунн неодноразово піддавався руйнуванням і реконструкціям. Остання реставрація проводилася тут після Другої Світової Війни і закінчилася в 1952 році.

Зараз це одна з прекрасних пам’яток Австрії загалом, і Відня зокрема.
Розглянемо основні визначні місця палацу Шенбрунн.

Імператорські Апартаменти

Для туристів доступні тільки 40 з 1441 кімнат палацу Шенбрунн. Вони включають виставкові зали в західній частині палацу. Там розташовані розкішні апартаменти імператора Франца Йосипа і його дружини Єлизавети (вона ж Сісі).

Кімнати обставлені елітними меблями 19-го століття. Ви побачите апартаменти Імператора і Зал Волоського горіха. Його так назвали на честь багатих дерев’яних панелей з волоського горіха 1766 року. Перлиною тут стали дерев’яні канделябри, покриті золотом.

Зал Волоського горіха
Зал Волоського горіха

Іншим знаковим місцем стала спальня Франца Йосипа зі звичайним солдатським ліжком. Саме в ній 21 листопада 1916 року він помер після 68 років правління.

Спальня Франца Йосипа
Спальня Франца Йосипа

Зверніть увагу на Салон Імператриці Єлизавети. Тут ви знайдете портрети її дітей кисті Жана-Етьєна Ліотара.

З кімнат, які в минулому належали Марії Терезі, варто відзначити кімнати Бергля (Bergl Rooms). Ці апартаменти багато мебльовані в екзотичному стилі. Тут ви побачите роботи Йоганна Бергля.

Кімната Марії-Антуанетти. Відомо, що сам Наполеон тут зупинявся. У цій кімнаті ви побачите знаменитий портрет Франциска I з емблемою Ордена Золотого Руна і портрет самої Марії-Антуанетти.

У Жовтій кімнаті знаходяться білий мармуровий годинник. Це подарунок від Наполеона III Францу Йосипу.

Жовта кімната
Жовта кімната

У Залі для сніданку розташовуються прекрасні квіткові картини. Їх вважають роботою дочок імператриці.

Велика галерея колись служила головним місцем для імператорських банкетів. Тут вас вразять багато прикрашені розписи на стелі.

Великий зал в Шенбрунні
Великий зал в Шенбрунні

Мільйонна кімната – особистий салон Марії Терези. Він оздоблений дорогоцінними панелями з рожевого дерева, прикрашені позолоченим різьбленням. Тут зберігаються близько 260 індійських і перських мініатюр.

Мільйонна кімната в Шенбрунні
Мільйонна кімната в Шенбрунні

Дзеркальний зал порадує і захопить відвідувачів своїми кришталевими дзеркалами в позолочених рамах в стилі рококо.

Дзеркальний зал
Дзеркальний зал

Парк і сади палацу Шенбрунн

Приголомшливий парк площею понад 2 км² розташований навколо палацу Шенбрунн. Його створили в стилі бароко ще в 18 столітті. У 1996 році парк Шенбрунн навіть внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Особлива насолода – просто прогулюватись численними стежками уздовж квітників парку і знайти 44 його міфологічні мармурові скульптури 18-го століття. Не менш цікавий фонтан Нептуна.

Фонтан Нептуна, а на задньому плані знаменита Глоріетта
Фонтан Нептуна, а на задньому плані знаменита Глоріетта

Примітно, що сади Шенбрунна нагадують сади Боболі у знаменитому палаці Пітті все в тому ж Відні.

Найзначніша і вражаюча будова в парку – (Palm House). Він побудований в 1883 році. У той час ця скляна оранжерея була найбільшою в Європі. Тут розташовані три секції, в яких зберігаються численні екзотичні рослини. До того ж тут мешкають сотні видів метеликів.

Оранжерея Пальмовий будиночок
Оранжерея Пальмовий будиночок

Також цікавий Тірольскій сад і альпійська нота, які додали до парку Шенбрунн разом з фермерським будиночком в 1722 році.

Однозначно слід відвідати класичну аркаду Глоріетта. Вона розташувалася на вершині пагорба в Шенбрунні. Глоріетту побудували в 1775 році на честь перемоги австрійських військ над прусської армією Фрідріха Великого при Коліні в 1757 році. З вершини пагорба відкриваються відмінні види на Відень.

Глоріетта

Класична Глоріетта на пагорбі має чудову довгу аркаду.

Глоріетта і фонтан Нептуна на передньому плані
Глоріетта і фонтан Нептуна на передньому плані

Центральна її частина виконана у формі тріумфальної арки. Вона в свою чергу увінчана великим імператорським орлом, що сидить на глобусі. По обидва боки від арки простягаються крила аркади з високими напівкруглими арками.

Орел на вершині Глоріетти
Орел на вершині Глоріетти

У центрі у верхній частині будівлі знаходиться кафе Gloriette. Його плоский дах оточений балюстрадою і використовується як оглядовий майданчик.

Більшість архітектурних елементів – подвійні колони, капітелі, арки і антаблементи-відносять до незавершеного палацу Нойгебойде в стилі реннесанс, розпочатого Максиміліаном II ще в 1568 році.

Вхід в Глоріетту
Вхід в Глоріетту

Музей карет

У дворі Шенбрунна знаходиться Музей карет. Ця велика колекція включає більше 60 старовинних державних карет, саней і возів, а також упряж і придворну ліврею 1690-1918 років.

Розташований музей в колишній зимовій школі верхової їзди. В експозиції ви побачите багато прикрашених карет, яку використовували на королівських весіллях і коронаціях.

Також слід звернути увагу на чорну похоронну карету. Вона доставляла Габсбургів до місця вічного спочинку в Імператорському склепі в Капуцінеркірхе.

А на цій кареті Габсбурги здійснювали свою останню подорож
А на цій кареті Габсбурги здійснювали свою останню подорож

Театр Шенбрунн

На території палацу ще знаходиться театр Шенбрунн. Це єдиний збережений театр у Відні в стилі бароко. Побудований він в 1747 році Ніколаусом Пакассі, улюбленим архітектором Марії Терези. А багате оформлення і декор в стилі рококо додали в 1767 році.

Саме тут сама Імператриця виступала у спектаклях. А пізніше Гайдн і Моцарт давали в цьому театрі приватні і публічні концерти.

Театр Шенбрунн
Театр Шенбрунн

Палацову каплицю, побудовану в 1700 році, варто відвідати через її стельові розписи, апофеозу Марії Магдалини Даніеля Грана і шлюбу Марії Поля Трогера.

Зоопарк Шенбрунн

Так, в палаці Шенбрунн є ще і зоопарк. Причому свій початок він бере ще від звіринця Френсіса I, заснованого в 1752 році. Це робить його найстарішим зоопарком в світі.

Тут мешкає понад 750 різновидів тварин. Ви побачите панд, орангутанів, тигрів, африканських слонів, гепардів і ще безліч представників фауни нашої планети.

Намагайтеся спланувати відвідування цього зоопарку так, щоб воно збігалося з часом годування тварин (розклад можна побачити на сайті зоопарку).

Дитячий Музей

Якщо ви прийшли в Шенбрунн з дітьми, то обов’язково відвідайте Дитячий музей. Ви знайдете його на першому поверсі Західного крила. Тут є інтерактивні виставки, присвячені звичайному життю імператорської сім’ї. Вони добре демонструють різкий контраст між умовами життя королівської сім’ї і побутом звичайних людей.

До історичних артефактів тут відносяться іграшки, віяла і одяг. Примітно, що діти можуть одягнутися як маленькі принци або принцеси. До того ж тут можна організувати незабутній святковий банкет в імператорському стилі.

Інформація для туристів

За палацовою територією курсує невеликий панорамний паровозик. Це відмінний спосіб швидко обійти велику площу Шенбрунна. До того ж ви можете увійти або вийти з нього на будь-якій з дев’яти його зупинок.

З харчуванням в Шенбрунні проблем не виникне. Тут кілька кафе на будь-який смак і достаток. Починаючи з модного ресторану Residenz з його вишуканими стравами і закінчуючи демократичними відкритими кафе, в тому числі і Gloriette, з його чудовою оглядової терасою.

Палац Шенбрунн повністю обладнаний для відвідувачів на інвалідних візках.

Як дістатися

Шенбрунн розташований в 40 хвилинах ходьби від центру Відня. Тому можете із задоволенням прогулятися сюди пішки.

Поруч проходять трамвайні маршрути 10 і 58, автобус 10A, і лінія метро U4. Причому у всіх у них зупинка тут називається, звичайно ж, Шенбрунн.

Крім цього передбачена автопарковка.

Адреса: Schonbrunner Schloßstraße 47, 1130 Wien, Австрія

Додаткову інформацію ви можете отримати на офіційному сайті Палацу Шенбрунн

Де зупинитися біля палацу Шенбрунн

Преміум готелі

  • Розкішний Austria Trend Schloss Schoenbrunn. Він розташований прямо в палаці Шенбрунн і складається з двох спалень, шикарного залу і вітальні
  • Відмінний гранд-готель Wien запропонує вам елегантні номери, люкси, кафе і шість ресторанів, а також внутрішній дворик на даху
  • Готель Imperial вразить вас величезними люстрами і мармуровими ванними кімнатами. Послуги дворецького і піано-бар дозволять відчути смак королівського життя

Готелі середньої цінової категорії

  • Бутік-готель Stadthalle – чарівний екологічний готель з індивідуально оформленими номерами, безкоштовним сніданком і чудовим садом на даху
  • Ruby Marie пропонує доступні ціни, веселу атмосферу хіпстера, відмінний сад на даху, кімнату для медитації і навіть прокат велосипедів
  • Kolpinghaus Wien-Zentral має яскравий декор, хороші номери і безкоштовні сніданки

Економні готелі

  • Austria Trend Hotel Zoo Wien розташований в декількох хвилинах ходьби від палацового зоопарку
  • Ekazent Schonbrunn в центрі міста пропонує чисті номери і безкоштовний сніданок
  • У Angel’s Place Vienna, недалеко від палацу, є апартаменти з міні-кухнями. Плюсом буде безкоштовне проживання для дітей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.