Press "Enter" to skip to content

Печера Прайя Накхон в Таїланді

Дивовижна печера Прайя Накхон одна з найбільш яскравих печер Таїланду. Особливу чарівність надає їй гарний маленький павільйон, побудований на дні печери. Вважається, що це найменший храм Таїланду.

Де знаходиться

Печера Прайя Накхон розташувалася в центрі національного парку Као Сам Рой Йот на південь від курортного містечка Хуахін на західному узбережжі Сіамської затоки. Печера знаходиться в таїландській провінції Прачуап Кхірі Хан

Географічні координати 12.195980, 100.011748

Печера Прайя Накхон

Кажуть, що 200 років тому місцевий таєць на ім’я Чао Прайя Накхон Шрі Тхаммарат, намагаючись сховатися від дощу, знайшов цю печеру. Поступово печеру стали називати ім’ям першовідкривача Прайя Накхон.

Печера складається з двох приміщень.

У першому ви побачите так званий сухий водоспад і класичні сталактіти і сталагміти.

У першій печері є отвір в стелі, що з'явився після землетрусу.
У першій печері є отвір в стелі, що з’явився після землетрусу.

До другого, головного, приміщення веде коротка стежка, яку називають спиною крокодила. Вона досить нерівна, і дійсно нагадує спину крокодила.

Ось така стежка йде з першої печери в другу
Ось така стежка йде з першої печери в другу

Тут теж після землетрусів обвалилася стеля печери, і всередину стало надходити сонячне світло, яке дало життя рослинам.

Саме тут ви побачите головну пам’ятку печери – храм на невеликому пагорбі в оточенні пишної рослинності.

Храм в печері Прайя Накхон
Храм в печері Прайя Накхон

Павільйон Куха Карухас

Чудовий павільйон Куха Карухас виконаний в золотих і зелених тонах, що прекрасно гармонує з оточуючою його печерою. Саме цей павільйон прославив печеру.

Павільйон Куха Карухас. Він же храм
Павільйон Куха Карухас. Він же храм

У 1890 році, щоб відсвяткувати візит короля Чулалонгкорна (Рама V), на дні печери був побудований цей павільйон. Його побудували так, щоб ранкове світло максимально осяяло павільйон, створюючи неймовірно контрастний пейзаж.

З тих пір він став пам’яткою провінції Прачуап Кхірі Хан. На стіні печери є написи, зроблені королями Чулалонгкорна (Рама V) і Праджадіпока (Рама VII). Недавній король Таїланду, Пуміпол Адульядет (Рама IX), теж відвідував печеру, але написів на стіні не залишив.

Цікавий факт – Королівський павільйон печери Пхая Накхон є символом провінції Прачуап Кхірі Хан

Як дістатися до печери Прайя Накхон

Для початку вам треба потрапити в невелике село Банг Пу. Дорога з Хуахіна займе приблизно 45-50 хвилин. По дорозі вас порадують чудові краєвиди пляжів,гір та лісів.

Звідти вирушайте до пляжу Лаем Сала або на човні навколо мису, або пішки через пагорб. Пішки дійдете за півгодини безкоштовно, а ось на човні доведеться заплатити 200 бат, але час у дорозі хвилин 7. Якщо у вас є час, то краще пройтися пішки, оскільки на шляху вас чекають чудові краєвиди.

На пляжах села Банг Пу і Лаем Сала ви знайдете хороші кафе і ресторани.

З пляжу Лаем Сала вас очікує складний 500-метровий похід по нерівним і крутим сходинкам через джунглі. Підйом досить крутий і займає близько 30 хвилин.

Шлях до печери Прайя Накхон виглядає так
Шлях до печери Прайя Накхон виглядає так

Подбайте про гарне взуття заздалегідь і не поспішайте, бо на шляху можуть траплятися слизькі камені. Візьміть з собою побільше води і запасіться засобами від комах.

Не пропустіть іншу неймовірну печеру Шондонг у В’єтнамі

Прайя Накхон в туризмі

Ця печера досить визначне місце. Тому сюди прибуває багато туристів.

Якщо ви хочете зупинитися в цьому районі, то можете орендувати сімейні бунгало на пляжі Лаем Сала.
Відвідувати печеру в робочі дні – відмінний спосіб уникнути натовпу і спокійно насолодиться чудовим видом. А ось в свята і вихідні туристів тут досить багато.

На вході в парк доведеться заплатити 200 бат. Вам обов’язково запропонують гіда. Причому часто це будуть місцеві діти, які добре знають навколишні стежки.

Кращий час для відвідування печер – ранок, коли сонячне світло проникає всередину і повністю висвітлює павільйон на вершині невеликого пагорба.

Залежно від сезону, сонце висвітлює храм вранці приблизно з 10-00 до 10-30. В інший час пейзажі менш барвисті.

Прайя Накхон
Прайя Накхон

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.