Press "Enter" to skip to content

Плаваючі будинки в Амстердамі

Плаваючі будинки в Амстердамі з’явилися невипадково. Як ви знаєте, Нідерланди – країна невелика, ось і доводиться її жителям буквально відвойовувати територію у моря.

Згадайте знамениті млини Кіндердейка, за допомогою яких відводилася вода з низинних ділянок.

Однак голландці пішли далі. Вони не просто будують будинки на штучних островах, вони навіть будують будинки на воді. У буквальному сенсі, це справжнісінькі плаваючі будинки.

Плаваючі будинки в Амстердамі
Плаваючі будинки в Амстердамі

Найчастіше район, де вони знаходяться, називають Вотербурт (Waterbuurt). По-голландськи це означає “водний квартал”. Але на карті ви знайдете його в Амстердамі, в північній частині району Айбург.

Географічні координати 52.362971, 4.984450

Плаваючі будиночки на мапі

Зараз це сучасний житловий комплекс в Амстердамі, що складається майже з 100 окремих плавучих будинків. Фактично вони пришвартовані в південній частині озера Еймер.

Плаваючі будинки району Айбург
Плаваючі будинки району Айбург

Плаваючі будинки району Айбург – це справжні повнорозмірні плавучі будинки до 3-х поверхів у висоту. Вони буквально пришвартовані до причалів

Цікавий факт – будинки кріпляться до сталевих пілонів, за якими вони можуть рухатися тільки вертикально в залежності від припливу. Озеро Еймер є складовою частиною морської затоки Маркермер. Тому тут характерні припливи і відпливи.

Хто і як створював плаваючі будинки

Будинки спроектував голландський архітектор Марліс Ромер. За проектом вони числяться як “без надмірностей, базовий дизайн”. Однак будинки цілком зручні.

Вони були побудовані на верфі приблизно в 65 км на північ від озера Еймер. Потім їх транспортували по мережі каналів.

Це справжнісінький Водний квартал
Водний квартал в Амстердамі

Незважаючи на те, що Водний квартал все ще знаходиться в стадії будівництва, деякі будинки вже заселяються.

Навіщо будують плавучі будинки

Дві третини населення Нідерландів живе нижче рівня моря. А з таненням льодовиків ця проблема стає все серйозніше.

Багато людей вважають, що жити на воді в цій країні набагато безпечніше, ніж на суші. Не кажучи вже про те, що ціни на земельні ділянки в великих міських центрах, таких як Амстердам, в останні роки злетіли до небес.

Цікавий факт – ділянка води в Амстердамі коштує набагато дешевше, ніж ділянка суші.

“Вже зараз безпечніше жити на воді. Особливо якщо ви живете там, де повені є звичайним явищем », – сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі Коен Олтуіс. Він є засновником голландської архітектурної фірми Waterstudio.NL, яка спеціалізується на плаваючих конструкціях.

Плаваючий будинок
Плаваючий будинок

“Більшість великих міст вже перенаселені, і ціни на квадратний метр землі стрімко ростуть … а вода коштує не так дорого як земля. Крім того, міста занадто статичні. Кожен міський квартал, який ми будуємо, розрахований на 50 – 70 років “, – додав Олтуіс.

Також Коен розповів, що в міру того, як міста змінюються, доводиться руйнувати деякі райони. Але плаваючі будинки можна просто переміщати в інші місця.

Технічні особливості плаваючих будинків

Житлові комплекси, такі як Вотербурт, є доказом того, що життя на воді не тільки можливе, але може бути навіть краще ніж життя на суші. Однак це не так нелегко організувати. Багато речей, які є звичайними на суші, довелося заново винаходити для використання на воді, як з технічної, так і з юридичної точки зору.

Плаваючі будинки побудовані на занурених бетонних платформах і складаються з легкого сталевого каркаса, дерев’яних стін і панелей. Спальні і ванна кімната розташовані на нижньому поверсі, який частково знаходиться під водою.

Усередині все досить затишно
Усередині все досить затишно

Кухня і їдальня розташовані на піднесеному першому поверсі. А ось головна вітальня і відкрита тераса знаходяться вже на верхньому рівні.

Всі плаваючі будинки спроектували з великою кількістю додаткових зручностей. Покупці можуть вибрати, наприклад, плаваючі тераси, додатковий вхід або дощатий настил навколо будинку.

Вотербурт є частиною району Айбург, амбітного проекту, покликаного стати найбільшим водним поселенням в історії Нідерландів.

Як бачите, місця під забудову ще є
Як бачите, місця під забудову ще є

Крім плаваючих будинків, він буде включати в себе багатоквартирні яхти, плаваючі парки і навіть плаваючі хмарочоси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.