Press "Enter" to skip to content

Рорайма – «столова гора» Південної Америки

Гора Рорайма – справжнє диво природи в Південній Америці. Через те, що гора має плоску вершину і досить круті схили, її часто називають «столова гора».

Офіційна назва гори Тепу Рорайма (Tepuy Roraima). Вона походить від «Ророй-ма», що мовою місцевих жителів народності пемон дослівно означає «великий синьо-зелений». А ось «Тепу» (або тепуй по-іспанськи) означає «столова гора».

Столова гора Рорайма
Столова гора Рорайма

Цікавий факт – через свою форму, цю гору часто називають плавучим островом. І дійсно в похмурий день плато неначе ширяє над хмарами

Найчастіше їдальня гора лежить вище хмар
Найчастіше столова гора лежить вище хмар

Вперше це дивовижне місце описав англійський історик і мандрівник сер Уолтер Релі в 1596 році.

Гора здавна відіграє значну роль в міфології і фольклорі місцевих індіанських племен. До того ж вона надихнула сера Артура Конан Дойля на створення легендарного роману «Загублений світ».

Де знаходиться

Рорайма простяглася з півдня на північ на цілих 14 кілометрів і розташовується на території трьох країн. Загальна площа столової гори близько 31 км кв. Це справжнісінька точка перетину Венесуели, Гайани і Бразилії.

Перебуваючи на Гвіанському щиті в південно-східній частині Венесуели в національному парку Канайма, плато Рорайма – найвища точка Гайани і бразильського штату Рорайма. Кордон між трьома країнами проходить по масивній вершині гори.

Цікавий факт – 85 % поверхні плато Рорайма знаходиться на території Венесуели

Географічні координати (5.197992, -60.738977)

У 220 кілометрах на північний захід звідси розташовується легендарний водоспад Анхель

Трохи про природу гори Рорайма

Плато Рорайма височить на 2338 метрів над навколишньою місцевістю і на 2810 метрів над рівнем моря. Це найвище місце в гірському ланцюгу Пакарайма.

Столова гора належить до одного з найдавніших геологічних утворень на планеті. За оцінками вчених, її вік становить не менше двох мільярдів років.

Унікальна екосистема гірського хребта включає в себе безліч ендемічних видів флори і фауни. Одним з цікавих ендеміків тут стала Гвіанський арлекін. Це невелика чорна жаба, яка не вміє стрибати і плавати. У разі небезпеки вона просто згортається в клубок і скочується в ущелини між камінням.

Як підкорити гору Рорайма

Гору Рорайма не так просто підкорити
Гору Рорайма не так просто підкорити

Єдиний спосіб піднятися на вершину Рорайма – похід з боку Гран-Сабана у Венесуелі.

Сходження на столову гору зазвичай займає близько тижня. Щоб дістатися до підніжжя піку, потрібно до двох днів. А сам підйом на вершину і спуск займає ще близько чотирьох днів. І природно, шо ви напевно захочете провести хоча б один день на вершині цієї величної гори.

Кращий час для походу – сухий сезон з грудня по квітень. Сезон дощів більш небезпечний, але приголомшує водоспадами. А їх тут в цей час досить багато.

У сезон дощів тут багато водоспадів
У сезон дощів тут багато водоспадів

Крім того, майте на увазі, що в сухий сезон на вершині майже кожен день йде дощ. І, звичайно ж, тут буває досить прохолодно, тому не забудьте теплий одяг.

Цікавий факт – над горою Рорайма постійно висить велика лентікулярна лінзовидна хмара. Це обумовлено особливостями географічного і висотного положення гори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.