Press "Enter" to skip to content

Село Гітхорн – голландська Венеція

Гітхорн (Giethoorn) в голландській провінції Оверейсел іноді називають «Голландська Венеція». Подейкують, на відміну від італійської Венеції, в Гітхорні немає вулиць і сучасного транспорту, тільки водні канали.

Всім, хто їде в Гітхорн, слід залишити машину на в’їзді в село і далі вирушати на човні або пішки. Зазвичай тут використовують велосипеди або безшумні човни з електромотором.

Цікавий факт – Ці човни часто називають «шепочучі» за тиху роботу двигуна. А ось човни з дизельними і бензиновими моторами тут під забороною.

Відразу відзначимо, що в цьому невеликому містечку все ж є дороги. І навіть автомобілі зустрічаються. Тому, називати Гітхорн селом без доріг не зовсім правильно. Однак до деяких районів містечка можна дістатися тільки пішки або на човні.

Практично у кожного жителя Гітхорна є свій човен
Практично у кожного жителя Гітхорна є свій човен

Де знаходиться

Гітхорн розташувався приблизно в 40 кілометрах на північ від міста Зволле і в 120 кілометрах на північний схід від Амстердама.

Географічні координати (52.74305, 6.07891)

Вид зверху на Голланську Венецію
Вид зверху на Голландську Венецію

Що ж таке Гітхорн

Більшість будинків ви дійсно побачите тут на невеликих островах, з’єднаних мостами. А мостів тут багато. Ви нарахуєте їх більше 180.

Мости Гітхорна теж своєрідна пам'ятка
Мости Гітхорна теж своєрідна пам’ятка

Та й каналів тут чимало. Місцеві жителі часто користуються човнами для пересування.

Насправді неофіційна назву «Голландська Венеція» не зовсім вірно описує Гітхорн. У вас може виникнути хибне враження, що це галасливий туристичний центр як та ж Венеція чи Амстердам. Проте тут набагато тихіше і безтурботніше.

Цікавий факт – Місцеві жителі кажуть, що село Гітхорн настільки спокійне і тихе, що «найгучніший звук, який ви почуєте тут, – це крякання качки або шум інших птахів»

А тепер уявіть, що відчувають жителі села, коли повертаються додому на човні на свій невеликий острівець і насолоджуються прекрасним видом з вікон вітальні. Тиша. Краса. Умиротворення. Але це стосується часу, коли Гітхорн не забитий туристами.

Трохи історії

Гітхорн спочатку був поселенням збирачів торфу. При видобутку торфу з’явилися ставки і озера, а люди будували будинки на острівцях. В результаті дістатися до будинків можна було тільки по мосту або на традиційних човнах Гітхорна. Їх називають понтер. Це вузький човен, який штовхали за допомогою довгого жердини пуансона. Щось на зразок венеціанських гондол.

На щастя, в Гітхорні мало що змінилося з тих пір. Невисокі дерев’яні мости на своїх місцях. А ви все ще можете подорожувати по воді на понтері, електричному човні або туристичному катері. Екскурсії на човні тривалістю 1 або 2 години проведуть вас під мостами і повз чудових фермерських будинків 18 і 19 століть з солом’яними дахами.

Цікавий факт – Назва Гітхорн означає «Козячий ріг». Перші жителі начебто знайшли в цьому районі сотні козячих рогів.

Коли їхати в Гітхорн

Кращий час для відвідування – це період з середини квітня до середини жовтня. Але в серпні тут найбільше туристів, врахуйте це, плануючи подорож.

Однак не варто забувати і про зиму. В цей час канали Гітхорна замерзають. Уявіть, які види вас чекають, коли ви будете кататися на ковзанах по замерзлих каналах в оточенні класичних будинків старої Європи.

Голландська Венеція взимку теж досить приваблива
Голландська Венеція взимку теж досить приваблива

Як дістатися

Є три основні способи дістатися до Гітхорна.

  1. Якщо у вас власний або орендований автомобіль, дорога до Гітхорну з Амстердама займе близько півтори години. На вулиці Bartus Warnersweg, поруч з торговим центром PLUS Giethoorn є безкоштовна парковка. Далі тільки на човні, велосипеді або пішки.
  2. Ви можете замовити екскурсію з Амстердама. Зазвичай в неї входить трансферт, годинний тур на човнах по каналах і трохи вільного часу для самостійних прогулянок по місту.
  3. Ну і нарешті, третій спосіб дістатися до Гітхорну – це звичайний громадський транспорт. Але це займе більше часу. Сідайте на поїзд з Амстердама в Стенвейк, а потім на автобус з Стенвейка в Гітхорн. Вся поїздка займе близько 2 годин. Цей спосіб краще використовувати, якщо ви плануєте пробути в Гітхорні більше одного дня.

Туризм в Гітхорні

Близькість до Амстердаму робить Гітхорн прекрасним місцем для одноденного туру. Але все ж варто затриматися тут хоча б на 2-3 дні, щоб по-справжньому оцінити всю оригінальність села.

Не забудьте відвідати найвідоміше кафе – «The Fanfare».

Пам'ятник режисерові Берту Ханстра в Гітхорні. Саме він зняв фільм «Фанфари», який і прославив цей ресторан
Пам’ятник режисерові Берту Ханстра в Гітхорні. Саме він зняв фільм «Фанфари», який і прославив цей ресторан

Відвідайте музей Museum Giethoorn ‘t Olde Maat Uus. Він познайомить вас з історією Гітхорну. Це фактично жива реконструкція фермерського села з акторами в традиційних костюмах. Тут є також магазин сувенірів і кафе.

Музей Гітхорну
Музей Гітхорну

І обов’язково візьміть екскурсію по каналах Гітхорну на човні. Це кращий спосіб познайомитися з селом.

Прогулянки на човнах по каналах Гітхорну
Прогулянки на човнах по каналах Гітхорну

Прогулянки на човнах по каналах Гітхорну – найпопулярніша розвага. Хоча для місцевих жителів це звичайне явище.

Цікавий факт – Гітхорн досить популярна пам’ятка Нідерландів. Особливо село сподобалася китайцям. Щороку близько 200 000 китайських туристів відвідують «Голландську Венецію». Самих же місцевих жителів тут менше 3000 чоловік

У пік сезону туристів тут набагато більше, ніж місцевих жителів
У пік сезону туристів тут набагато більше, ніж місцевих жителів

В туристичний сезон в Гітхорні багато гостей. Тому зробити такі фотографії як ця, досить проблематично.

У міжсезоння Гітхорн є на диво спокійне місце
У міжсезоння Гітхорн є на диво спокійне місце

Досвідчені мандрівники стверджують, що Гітхорн набагато тихіше і спокійніше в міжсезоння. А якщо ви залишаєтеся тут на ніч, то найкращий час для прогулянок по місту – це ранок і вечір. В цей час кількість туристів є мінімальною.

Додаткову інформацію ви знайдете на офіційному сайті села Гітхорн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.