Press "Enter" to skip to content

Тасіро – острів кішок в Японії

Невеликий острів Тасіро (або Тасіроджіма) в Японії славиться великою популяцією кішок. Його часто називають просто «острів кішок». Число кішок тут перевищує число людей в кілька разів.

Де знаходиться

Острів кішок ви знайдете недалеко від східного узбережжя Японії. Він розташований в префектурі Міягі. Найближче велике місто Ісіномакі в 17 кілометрах на північ.

Географічні координати 38.295307, 141.418166

Загальні відомості

Острів Тасіро зовсім невеликий, розміром приблизно 3х1,5 кілометра. Тут два крихітні села – Одомарі в північній частині острова і Нітода в південній. Населення приблизно 100 чоловік на обидва села. Економіка острова тримається на рибалці і туризмі.

Цікавий факт – села острова Тасіро вважаються вимираючими, оскільки більше 80 % їх жителів старше 65 років. Молодь прагне виїхати звідси до великих міст.

Початкова школа Тасіро була закрита в 1989 році і стала освітнім центром. Але і його закрили в 2008 році.

Звідки стільки кішок на острові?

У пізній період Едо (18-19 століття) у багатьох частинах Японії вирощували шовковичних черв’яків, яких активно використовували для виробництва шовку. На острові Тасіро також процвітало вирощування таких черв’яків.

Спочатку люди тримали кішок, щоб вигнати мишей, які в свою чергу харчувалися шовковичними хробаками. До того ж, в японській культурі вважається, що кішки приносять удачу. А рибалки стали спостерігати за поведінкою кішок і з’ясували, що ті здатні передбачати погоду і навіть поведінку риб.

Згодом популяція кішок стала збільшуватися. А ось число людей, що живуть на острові, навпаки стало скорочуватися. На сьогодні тут проживає не більше 100 чоловік (хоча в 1950-х роках було близько 1000). Котів же на острові в рази більше. За найскромнішими підрахунками пухнастих і нявкаючих жителів тут в 6 разів більше ніж людей.

Цікавий факт – на острові кішок немає собак. До того ж сюди заборонено їх привозити за цілком зрозумілими причинами. До речі, в тій же Японії є ще один дивовижний острів Кроликів. Як ви думаєте, чому його так називають?

Храм котів

У центрі острова, між двох сіл, є котяча святиня. Її називають Неко-дзіндзя. Вона з’явилася після того, як камінь випадково впав і придавив кішку.

Кішки приходили в будинки до рибалок і випрошували рибні відходи. Одного разу, коли рибалки збирали каміння для своїх сіток, один з каменів впав і вбив кішку. Рибалки поховали її, а на цьому місці зробили невеликий меморіал. Це доводить, що ставлення людей до кішок на острові Тасіро неймовірно трепетне.

Меморіал кішкам
Меморіал кішкам

Цікавий факт – в префектурі Міягі є як мінімум десять котячих святинь і 51 кам’яний пам’ятник у формі кішки. Це більше, ніж в будь-який інший японської префектурі.

Острів кішок в туризмі

У 2004 році сімейна пара переїхала на Тасіро і відкрила готель для мандрівників. У 2006 році вони запустили свій блог про острів і його мешканців. Острів з’явився в деяких фільмах і став залучати туристів з усього світу. Він став головною туристичною пам’яткою для любителів кішок.

Тут все нагадує про кішок
Тут все нагадує про кішок

Сьогодні, на острові проводяться конкурси та виставки котячих фотографій.
Три рази на день з міста Ісіномакі на острів відправляється паром. Можна відвідати острів одним днем або провести тут кілька днів в невеликих котеджах, що нагадують … звичайно ж кішок.

У таких будиночках можна зупиниться на острові кішок
У таких будиночках можна зупиниться на острові кішок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.