Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Болгарії: 7 Рильських озер, Фортеця Белоградніку, Роженський монастир, Фракійська гробниця в Казанлику

Болгарія – це європейська країна з багатою культурною спадщиною, теплим морем, піщаними пляжами і мальовничими гірськими вершинами. М’який клімат сприяє тому, що відпочивати тут приємно практично в будь-який час року. І нехай взимку піщані пляжі не настільки привабливі, зате лижні курорти здатні подарувати повноцінний відпочинок, як любителям активного проведення часу, так і поціновувачам природних красот. Все частіше у наших співвітчизників Болгарія асоціюється з недорогим, але якісним відпочинком.

Окремо варто розповісти про болгарську кухню. Традиційні рецепти приготування їжі тут мають свій неповторний національний колорит. Наявність великої кількості овочів, запашних спецій і приправ, фруктів і злаків – без усього цього неможливо уявити собі традиційні страви болгарської кухні. Крім солодких десертів на закуску тут подають овечий сир з келихом червоного вина.

У Болгарії багато невеликих приватних виноробства. Сьогодні з’явилося навіть таке поняття як винний туризм. Залежно від обраного вами регіону ви зможете спробувати той чи інший сорт вина. Наприклад, на узбережжі хороші умови для зростання білого винограду, а на півдні Болгарії краще приживається сорт мавруд. Розвинена інфраструктура, високий рівень сервісу, наявність великої кількості пам’яток архітектури з кожним роком залучають в цю країну все більше туристів. Більшість відпочиваючих хочуть поєднати приємне з корисним: морські прогулянки і купання в морі з відвідуванням цікавих місць. Болгарія в цьому плані просто ідеальний варіант.

7 Рильських озер

Рильські озера знаходяться в північно-західній частині однойменного гірського масиву. Дістатися до них можна на підйомнику. Піша екскурсія займе у вас набагато більше часу. Коли ви досягнете кінцевої точки своєї подорожі, перед вами відкриється незабутня за своєю красою картина: льодовикові озера з кристально чистою водою на тлі спрямованих в небо гірських вершин.

Фортеця Бєлоградніку

Над цією ділянкою суші потрудилися як люди, так і природа. Перші захисні укріплення тут почали будувати ще за часів римської імперії. Природа ж тут створила, мабуть, самий незвичайний гірський масив. Химерної форми скелі з часом отримували власні імена і обростали легендами.

Роженський монастир

Цей монастир розташувався біля підніжжя Пірійських гір. Вітражі і фрески, старовинні іконостаси і чудотворна ікона Діви Марії донині збереглися, і радують око, як віруючих, так і просто туристів. В архітектурному оформленні монастиря відсутня химерність і помпезність. Весь монастирський комплекс заворожує простотою ліній і витонченістю архітектурної композиції.

Фракійська гробниця в Казанлику

До наших днів не дійшли похоронні прикраси та інші деталі поховання. Зате збереглися дивовижні за своєю красою фрески. Їх цінність просто величезна, адже вони датуються 4 століттям до н.е. Фракійська гробниця занесена ЮНЕСКО в список всесвітньої спадщини, тому для туристів створили її точну копію.

Ротонда Святого Георгія

У цій ранньохристиянської церкви вельми незвичайна історія. З 16 по 19 століття за часів турецького панування вона була перероблена в мечеть і тільки в кінці 19 століття Ротонда Святого Георгія знову стала християнським храмом. Вдалося навіть відновити фрески на стінах і куполі будівлі. На сьогоднішній день тут, як і раніше проводяться богослужіння, а також діє музей.

Село Широка-Лика

Красиві двоповерхові будиночки з еркерами і дерев’яними сходами, вулиці вистелені бруківкою, витончені містки з дерев’яними поручнями – все це нагадує декорацію до старовинного фільму. Тут трепетно ставляться до своїх звичаїв і фольклору. Село розташоване на території архітектурного заповідника. Тут же знаходиться етнографічний музей і безліч інших місць, пов’язаних з епохою болгарського Відродження.

Долина Троянд

Мільйони троянд. Кожна жінка мріє якщо не отримати в подарунок, то хоча б побачити таке море квітів відразу. Якщо ви відвідаєте долину неподалік від річки Тунджа, у вас буде можливість насолодитися цим незабутнім видовищем, а вишуканий аромат тисячі квітів закрутить вам голову. Ви обов’язково захочете сюди повернутися ще жоден раз.

Гірський масив Вітоша

Гірський схил, укритий хвойними лісами ідеальне місце для туристичних походів влітку, восени і навесні. З приходом зими Вітоша ховається снігами, і стає місцем паломництва лижників і любителів зимових видів спорту. Гірськолижні курорти, демократичні ціни і хороший сервіс залучають сюди досить велика кількість туристів.

Фортеця Царевець

Не дарма ця фортеця була резиденцією болгарських царів. Весь архітектурний ансамбль цієї споруди буквально «кричить» про багатство і велич. До того ж це місце буквально овіяне безліччю легенд і казок. Його обов’язково потрібно побачити своїми очима. Ні які фотографії не в змозі передати глобальність і монументальність цього пам’ятника архітектури.

Фортеця Баба Віда

Фортеця музей Баба Віда стоїть на берегах Дунаю. Багато подій в історії Болгарії тісно пов’язані з цим пам’ятником архітектури. Сьогодні для туристів і відпочиваючих на території фортеці влаштовуються спеціальні театралізовані вистави. На ваших очах оживе далеке минуле, ви докладніше познайомитеся з побутом і культурою цієї країни, ну і просто отримаєте естетичне задоволення від переглянутого спектаклю.

Руїни древньої Пліски

На території стародавнього поселення Пліскі сьогодні створений історико-археологічний заповідник. У далекому минулому тут була розташована столиця Дунайської Болгарії. На сьогоднішній день деяка частина будівель успішно реконструйована. Найкраще збереглися останки старовинного палацу, що належить хану Омуртагу.

Літня резиденція королеви Марії «Тихе гніздо»

Резиденція королеви Марії була побудована спеціально для цієї вінценосної особи. Архітектура палацового ансамблю вдало поєднує в собі елементи європейського і арабського стилів. З його тераси відкривається прекрасний вид на блакитну гладь моря, гірські масиви і ботанічний сад.

Боянська церква

Боянку церква не дарма внесли в список культурної спадщини ЮНЕСКО. На її стінах збереглася унікальна середньовічний розпис, що датується 1259 роком. Зображення святих вражають своєю реалістичністю і опрацюванням деталей. Художню і історичну цінність цих стенописних картин складно переоцінити.

Старе місто Созополя

Цей старовинний містечко крім красот природи, радує око многочленнимі пам’ятками архітектури і старовинними храмами. Історичний центрт Созополя оголошений архітектурним заповідником. У сучасній частині міста добре розвинена інфраструктура, є багато готелів, кафе і ресторанів.

Храм-пам’ятник Олександра Невського

Кафедральний патріарший собор Святого Олександра Невського є другим за величиною православним храмом в Болгарії. Його настінний розпис налічує 273 рукописних фрески. У оздобленні храму можна помітити унікальні православні ікони роботи відомих російських майстрів.

Старий Несебр

Цьому місту є, чим здивувати і досвідчених мандрівників, і новачків. Багато пам’ятники архітектури тут датуються ще періодом процвітання Візантійської імперії. У списку найбільш відомих і відвідуваних місць Старого Несебра Археологічний музей, Етнографічний музей, Церква Святого Стефана. Вдале географічне розташування приваблює сюди натовпу туристів.

Рильський монастир

Складно передати словами всю красу і велич цього монастирського комплексу. Різьблені іконостаси, стенопис роботи відомих художників того часу, старовинні ікони і унікальна архітектура робить цю обитель перлиною світового зодчества. Цей чоловічий монастир діє і сьогодні, займаючи територію загальною площею близько 8800 кв.м.

Місто-музей Мелнік

А цьому місті є все, чим може похвалитися Болгарія: море, пляжі, вино власного виробництва, незліченна кількість пам’яток архітектури, храми і музеї. У Мелніку жили і працювали багато відомих художники, письменники і діячі культури епохи Відродження Болгарії.

Перперікон

Найточніше цей археологічний комплекс часів середньовіччя можна охарактеризувати одним словом «монументальність». За легендою саме тут знаходиться могила Орфея. Тут же був храм присвячений богу Діонісію. Перперікон – стародавнє місто. Безліч таємниць і секретів він до сих пір зберігає від сторонніх очей.

Мечеть Джумая в місті Пловдів

Мечеть Джумая викликає захоплення у всіх туристів незалежно від віросповідання. В першу чергу привертає увагу художнє оформлення зовнішнього фасаду і внутрішніх стін будівлі. Прикраси на зовнішньому фасаді не дуже помітні, а ось всередині мечеті витончена, а стилізована рослинним орнаментом розпис справляє просто не забуваємо враження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.