Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Данії: замок Розенборг, мис Гренен, Ересуннський міст, парк Тіволі

Данія острівна країна. Тут багато курортів, які популярні в Європі. До її складу входить понад 400 островів, а Гренландія і Фарери мають автономний статус.

Автономний статус має ще одна «країна», яка знаходиться прямо в Копенгагені. Кілька кварталів побажали від’єднатися від Данії, і оголосили свою республіку – Христианію. Після довгого протистояння хіпстерів залишили в спокої. Сьогодні це місце туристична екзотика, маленький шматочок Амстердама.

Завдяки зусиллям діючої монархії на території Данії збереглося близько 600 замків, палаців, фортець. Їх відрізняють багатство і пишність в екстер’єрах і інтер’єрах. В архітектурі будівель присутнє ледве не все існуюче розмаїття стилів. У країні багаті картинні галереї, зібрання скульптур, величезна кількість музеїв. Іноді зустрічаються втілені в життя ідеї модерністів сучасності, які переносять на століття вперед. Побувайте на Красній площі в Копенгагені або Музеї ARoS .

Нюхавн

Старовинну гавань Нюхавн називають серцем Копенгагена. Різнобарвні будинки на набережній пам’ятають Г.Х. Андерсена, який встиг пожити майже в кожному з них. У наш час кімнати здаються не тільки в будинках, але і в середньовічних корабликах, пришвартованих в гавані. Вулиця рясніє різноманітними сувенірними крамницями і кафешками.

Замок Розенборг

Літня резиденція датських королів побудована за всіма правилами архітектури епохи Відродження. Сьогодні це замок-музей, в якому зберігаються скарби монархів, атрибути влади, великі колекції картин, порцеляни та ін. На території палацового парку є кафе, ляльковий театр, можна побачити статую Андерсена.

Мис Грень

Найпівнічніша точка Данії славиться тим, що тут зустрічаються два моря – Балтійське і Північне. Щоб побачити цілком доступну для огляду кордон, потрібно пройти пішки по косі, часто долаючи піщану поземку. Купання в цьому місці строго заборонено через сильні течії. У 15в на березі був побудований маяк, який є чинним досі. Ще одна пам’ятка цього місця – церква-попередження тим, які будують свій будинок на піску, а не на камені. Цілий поверх цієї будівлі засипало піском, і парафіяни покинули його.

Ересуннський міст

Ересунська лінія з’єднує Данію зі Швецією, є автомобільною і залізничною магістраллю. Конструкція включає в себе міст, штучний острів і підводний тунель. Він має протяжність більше 7тис м. Проїзд платний – приблизно 46 євро. На відкритті моста в 2000 р були присутні король Карл Густав і королева Маргарет.

Церква Спасителя в Копенгагені

Церква Христа Спасителя легко дізнатися по незвичайному увазі вежі, яка чимось схожа на торт. Поступово провідні зсередини сходинки виходять назовні у вигляді гвинтоподібної, позолоченій сходи. Нагорі виблискує шпиль зі сферою і чотириметрової статуєю Христа. Спаситель тримає в руці прапор. Це головний храм Копенгагена, який, крім усього іншого, унікальний чинним органом 17в і карильйоном з 48 дзвонів.

Парк Тіволі

Розчинивши свої казкові ворота в 1843р, Тіволі (Орхус) став одним з перших розважальних парків в Європі. З травня по вересень не змовкає весела музика і дитячий сміх, дають безкоштовні уявлення вуличні артисти. Крім екстремальних розваг тут свій театр пантоміми, величезний зал для класичної музики, часто виступають знаменитості. Днем Тіволі потопає в кольорах, а вночі в феєрверках.

Музей сучасного мистецтва в Орхусі

Одна з найбільш незвичайних панорам, запропонованих авторами і працівниками музею мистецтв – це подивитися на місто через різнокольорові скла райдужного німба над дахом будівлі. ARoS великий центр інсталяцій творчих експериментів сучасних художників. П’ятиметрова скульптура хлопчика на корточках художника Ron Mueck стала своєрідною візиткою музею.

Собор Роскілле

Дві вежі цього розкішного собору завжди приваблювали датських художників, які малювали види Данії. Храм став сховищем духу і історії датчан, тут ховали монархів країни протягом майже тисячі років. Багато усипальниці справжні витвори мистецтва. Першу дерев’яну церкву на цьому місці, за свідченнями знайдених рун, побудував перший король Данії Харольд Синезубий ще за часів вікінгів. У соборі збереглися різьблені лави 15в, майстерний вівтар і барельєфи.

Нова гліптотека Карлсберга

Король Карл Якобсен не тільки створив загальновідому торговельну марку пива «Карлсберг», а й заснував в Копенгагені дивовижний музей, якому немає рівних в Європі. У гліптотеці великі збори скульптурного живопису античного, римського, єгипетського, етруського зразка. Великі колекції робіт Родена, Дега. Другий поверх займає збори картин великих майстрів: Ван Гога, Моне, Сезанна, Гогена.

ЛегоЛенд

У невеликому містечку Біллунд данці створили диво-країну – ЛегоЛенд. Кожна дитина хоч раз в житті чув про неї і мріяв туди потрапити. Парк займає 100 000кв. м і складається з 8 зон. Для його побудови творцям знадобилося близько 50 млн. кубиків. Для самих маленьких відкрита зона Дупло з м’яким покриттям. За казковій країні ходить паровозик, є дитяча автошкола, своя діюча пожежна частина, яка теж складається з легенечників.

Замок Фредеріксборг

Знаменитий король пивовар Карл Якобсен став засновником музею в замку Фредеріксборг міста Хілелерд, ніж зробив життя і історію датських королів відчутною для цікавої публіки туристів. Цей палац своєрідний символ монархії, яка жодного разу не переривалася в Данії. У центрі перед замком фонтан Нептуна. Стіни багато прикрашені скульптурами, колонами, барельєфами. У каплиці замку коронували всіх монархів Данії.

Рунні камені в Еллінгу

Перша письмова згадка про Данії як про державу було знайдено на рунних каменях, які зберігаються в білосніжній церкви м. Еллінг. Вчені відносять написи на каменях до 955г. Великий камінь встановлений королем Гором на честь своєї дружини Тюри, а другий – його сином Харольдом, який хрестив Данію. В даний час камені одягли в скляні саркофаги, щоб зберегти від руйнування.

Замок Кронборг

Шекспір прославив місто Елсінор на весь світ, поселивши Гамлета в замку Кронборг. Завдяки драматургу Замок Корони став замком Гамлета, принца датського. Легенди стверджують, що в підвалах замку Кронборг спить ще один принц Данії, богатир Ожье, хранитель рідної землі. У разі небезпеки оживе, прокинуться він від сну і захистів свій народ.

Парк розваг Дірехавсбаккен

Найстаріший парк розваг 1538г був влаштований на ринковій площі Клампенборга при Королівському парку оленів. Сьогодні організатори намагаються зберегти його в стилі і дусі середньовіччя. Як і багато століть назад публіку потішає фокусами П’єро, циркові артисти. Прокотившись на велосипеді можна подивитися на пасуться оленів в Оленячому парку. Вхід безкоштовний.

Статуя Русалочка

Символом Копенгагена і всієї Данії, стала полюбилася городянам Русалочка з казки Андерсена. Мало хто не знайомий з сумною, і в той же час життєстверджуючої, історією цієї зворушливої героїні. У 2013р виповнилося 100 років з того часу, як вона з’явилася в порту. Едвард Еріксен виготовив скульптуру спеціально для пивного короля Карла, після того як Його Величність був вражений однойменною постановкою в театрі.

Державний музей мистецтв

Найбільші збори картин, скульптурних композицій музею налічує 9000 безцінних експонатів загальносвітового значення. Тіціан і Рубенс, Рембрандт і Мікеланджело, Пікассо і Дюрер, Матісс і Модільяні, безліч ескізів, замальовок інших прославлених художників. Ініціатором створення колекції виступив придворний доглядач Палати мистецтв Г. Морель.

Борнхольм

Перлина Балтійського моря, острів Борнхольм славиться відмінними пляжами і м’яким кліматом. Тут ростуть черешні, абрикоси і волоські горіхи, а жителі вправні склодуви. Острів дивує різноманітністю ландшафту. Гори, поля, ліси, пагорби і навіть дюни з білого піску порадують самих досвідчених мандрівників. Візитною карткою острова стали круглі церкви і вітряні млини.

Крейдяні скелі острова Мен

Білосніжні скелі острова, відбиваючись, розбавляють синь моря. Здається, що художник блакитний фарбою окреслив Мен. Обривисті береги тягнутися на 6 км і піднімаються у висоту до 128м. Найвище місце назвали Троном Королеви. Острів полюбили ластівки і лебеді. Тут вільно росте 20 видів орхідей, які охороняються місцевими законами.

Старе місто в Орхусі (Ден-Гамлі-Бю)

У ботанічному саду Орхуса функціонує місто-музей під відкритим небом. Творці звозили сюди старовинні будинки з усією Данії, відтворюючи їх заново в найдрібніших деталях. Мощені вузькі вулички, монетний двір, порт, млини, майстерні, які діють і пропонують купити продукцію, «жителі» одягнені в старовинний одяг – немов переносишся в далеке минуле …

Фарерські острови

18 островів мають автономний статус в Данії. Всі вони вулканічного походження. Мальовничі картини зелених пагорбів, які пасуться волохаті вівці, будинки з зеленими трав’яними дахами – більш ідилічні картини важко уявити. Навіть на дахах концертних залів зростає трава. Жителі розводять овець і рибу. Єдине, що псує враження про фарерців – криваве свято вбивства дельфінів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.