Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Іcландії: Хадльгрімскіркья, Скульптура «Sun Voyager», Музеї китів, Музей фалосів, «Колона світла»

Ісландію називають «країна льоду». Там, де немає льоду – гори, вулкани, гола земля або озера. Туристи їдуть сюди як на «край світу», адже таких ландшафтів не зустрінеш більше ні в одному куточку Землі. Більшу частину пам’яток складають саме природні об’єкти – водоспади, крижана лагуна, гейзери, великі національні парки. Певну частку мандрівників складають ті, хто приїхали цілеспрямовано побачити знамените північне сяйво.

Однак не варто думати, що Ісландії нічого показати в культурному аспекті. Столиця країни активно розвивається і може запропонувати мандрівникам безліч місць для огляду – концертний зал, де часто виступають світові знаменитості, різноманітні музеї. Популярне серед туристів місто Хусавік. Серед об’єктів огляду є музей китів і шокуючий Ісландський музей фалосів.

Хадльгрімскіркья

Лютеранська церква в столиці Ісландії. Футуристична на вигляд будівля, спрямована куполом в небосхил. Ескіз сміливого для релігійної споруди проекту розроблений в 1937 році. Закінчилося будівництво тільки в 1986 році. Будівля церкви входить в п’ятірку найвищих в Ісландії – її висота становить 73 метри. Усередині церкви є механічний орган з 5275 трубами. Його вага становить 25 тонн, а висота – 15 метрів.

Хадльгрімскіркья
Хадльгрімскіркья

Скульптура «Sun Voyager» (Рейк’явік)

Назва перекладається як «сонячний мандрівник». Популярна у туристів скульптура встановлена на набережній в самому центрі міста. Автор пам’ятника художник Йон Гуннар Арнасон створював ескіз будучи тяжко хворим. Проста на вигляд, вона несе в собі глибокий символізм. Конструкція, що нагадує корабель, означає прагнення до мрії і до нових горизонтів. Висота конструкції досягає 3 метри, а довжина – 4 метри.

Скульптура «Sun Voyager»
Скульптура «Sun Voyager»

Вулиця Лёйгавегур (Рейк’явік)

Одна з найпопулярніших торгових вулиць в Рейк’явіку. У ній відчувається атмосфера «старого» міста. У минулому ця вулиця вела до гарячих джерел, де стояли пральні. Одними з найпопулярнішим товарів у туристів на цій вулиці є вироби, зроблені з вулканічної лави. Другий за популярністю сувенір звідси – светр з овечої вовни. Увечері магазини припиняють роботу, але відкриваються бари, нічні клуби, ресторани.

Вулиця Лёйгавегур
Вулиця Лёйгавегур

Перлан (Рейк’явік)

Будівля міської котельні. Її напівсферичний купол схожий на квітку, кожна пелюстка якої – це резервуар з гарячою водою. Будівля багатофункціональна і користується популярністю не тільки у туристів, а й у жителів міста. На першому поверсі розташований зимовий сад, в центрі якого знаходиться гейзер. Частина поверхів зайнята магазинами. На верхньому поверсі знаходиться оглядовий майданчик з телескопами.

Перлан
Перлан

Концертний зал «Харпа» (Рейк’явік)

Будівля концертного залу схоже на два гігантських осколки базальту – гірської породи, з якої складається велика частина гір Ісландії. Будівництво залу тривало кілька років через проблеми з фінансуванням і завершилося в 2011 році. У приміщеннях Харпа розміщені не тільки 4 концертних зали, але зали для конференцій і семінарів, магазини, кафе і ресторани, а також оглядовий майданчик з видом на центр Рейк’явіку.

Концертний зал «Харпа»
Концертний зал «Харпа»

Виставка «871 +/- 2» (Рейк’явік)

Виставка розташовується в центрі міста. У ній зібрані старовинні та стародавні артефакти часів перших поселенців. Також на виставці знаходяться різноманітні інтерактивні експонати. Будівлю музею побудовано на місці хатин X століття, а виставка знаходиться в підвалі цієї будівлі. Експонатами виставки є предмети побуту і культури IX століття. Центральним експонатом є хатина часів первопоселенців.

Виставка «871 +/- 2»
Виставка «871 +/- 2»

Національний музей Ісландії (Рейк’явік)

В експозиції музею зібрані найбільш цінні предмети культури і побуту ісландського народу. Тут можна простежити історію країни в різних епохах. Музей відкритий в 1863 році, а в 1950 році він облаштувався в спеціально побудованій будівлі. Постійна виставка Національного музею становить близько 2000 експонатів. Кількість знімків, гравюр і малюнків перевищує 4 млн. Музей організовує освітні заходи.

Національний музей Ісландії
Національний музей Ісландії

Арбаеярсафн

Фольклорний музей під відкритим небом. Заснований в 1957 році для збереження та передавання традицій з покоління в покоління. У комплекс музею входять житлові будинки селян, католицька церква, майстерні робітників. У кожному будинку розташована тематична виставка. Місце популярно серед туристів. Вони приходять, щоб познайомиться з культурою і способом життя ісландців, самобутнім фольклором і цікавою архітектурою.

Арбаеярсафн
Арбаеярсафн

Музеї китів в Рейк’явіку та Хусавіку

Китобійний промисел в Ісландії є багаторічним предметом суперечок. Активісти і вчені, які виступають проти нього, заснували музеї китів. Експозиція музею в Рейк’явіку складається з 23 моделей китів в натуральну величину. У ньому виникає ілюзія знаходження під водою – за допомогою синього підсвічування і звукової системи. Музей китів в Хусавіку менш технологічний в порівнянні з музеєм в Рейк’явіку. Головним його експонатом є скелет кита.

Музей китів в Хусавіку
Музей китів в Хусавіку

Музей фалосів (Рейк’явік)

Музей не має аналогів в світі за унікальністю експозиції. Відвідувачі можуть побачити законсервовані пеніси різних видів ссавців, в тому числі і людський. Всього в музеї близько 200 експонатів. Також представлені тематичні картини і скульптури, а деякі твори мистецтва зроблені з самих геніталій. Засновник музею Сігурдур Хьяртарсон збирає цю незвичайну колекцію з 1974 року.

Музей фалосів
Музей фалосів

Aurora Reykjavik (Рейк’явік)

Інтерактивний центр, в якому завдяки новітнім технологіям відтворюють Північне сяйво для відвідувачів. Кімната з проекцією Північного сяйва є центральним місцем музею. В інших секціях представлені фотографії, освітні матеріали та історія вивчення цього природного феномену. Відвідувачі можуть зробити барвисті фото в спеціальній фотобудці. Є сувенірна крамниця з тематичними товарами.

Aurora Reykjavik
Aurora Reykjavik

Пам’ятник Лейфу Ерікссону (Рейк’явік)

Розташований біля входу в лютеранську церкву Хадльгрімскіркья. Лейф Ерікссон або Лейф Щасливий народився в Ісландії в кінці X століття, прославився як великий мореплавець і правитель Гренландії. Скульптура видатної для історії Ісландії людини подарована Рейк’явіку США в 1930 році на честь тисячоліття Ісландського парламенту. Скульптор Стірлінг Калдер символічно зобразив мореплавця що стоїть на носі човна.

Пам'ятник Лейфу Ерікссону
Пам’ятник Лейфу Ерікссону

Блакитна Лагуна

Геотермальний природний комплекс. Курорт відомий у всьому світі, деякі називають його символом країни. Півострів, де розташований природний басейн, утворений з пористої лави, через яку просочується морська вода, утворюючи небесно-бірюзовий колір. Температура води навіть взимку не менше + 37 ° С. Мінеральна вода комплексу має унікальний склад, в ній немає бактерій. Дно вкрито корисною для здоров’я білою глиною.

Блакитна Лагуна
Блакитна Лагуна

Маршрут «Золоте кільце»

Найпопулярніший серед туристів екскурсійний маршрут по Ісландії. Найбільш цікавими природними пам’ятками в ньому є водоспад Гюдльфосс, національний парк Тінгведлір, гаряча річка в Хверагерді, долина гейзерів Хёйкадалур з гейзерами Строккюр і Гейсир. Деякі туроператори пропонують одноденні екскурсії по цьому маршруту, проте досвідчені мандрівники радять приділити йому хоча б 2-3 дні.

Маршрут «Золоте кільце»
Маршрут «Золоте кільце»

Лёйгавегюр

Найвідоміший серед піших туристів маршрут по Ісландії. Вважається одним з найкрасивіших і мальовничих в світі. Похід в середньому займає 3-4 дні, протяжність 55 км., Найвища точка 1050 метрів. По дорозі проходження зустрічаються невеликі бази, де можна переночувати. Стежка проходить через гори, льодовики, лавові поля. На шляху туристи зустрічають безліч водоспадів, озер і мальовничих річок.

Лёйгавегюр
Лёйгавегюр

Тінгведлір

Національний парк внесений до списку об’єктів, що охороняються ЮНЕСКО. Заснований в 1928 році. Розташовується парк в 40 км від столиці, на кордоні двох літосферних плит. Тут не рідко трапляються землетруси. До складу парку входить найбільше в Ісландії озеро Тінгвадлаватн глибиною близько 100 метрів. Частина парку є активною вулканічною зоною. Найбільш примітним вулканом на цій території є вулкан Хенгіль.

Тінгведлір
Тінгведлір

Скафтафедль

Заснований в 1967 році. Природний ландшафт національного парку сформований взаємодією вогню і води, а саме виверженнями вулкану Ерайвайёкюдль під льодовиками Скейдараурйёкюдль і Скафтафедльсйекюдль, а також стоками річок Морсау і Скейдарау. Частково парк покритий березовим лісом. Територія популярна у туристів, в ньому є спеціально відведені майданчики для кемпінгу і прокладені туристичні маршрути.

Скафтафедль
Скафтафедль

Суртсей

Поява острова обумовлена виверженням підводного вулкану в 1963 році. Подібні геологічні події відбувалися на Землі мільйони років тому, на етапі формування континентів. Висота острову над рівнем моря – 50 метрів, площа становить 2,5 км². Острів з перших днів свого існування і до теперішнього часу є об’єктом пильного вивчення процесів виникнення і поширення життя.

Суртсей
Суртсей

Долина гейзерів Хёйкадалюр

Незвичайна долина розташована на півдні Ісландії і входить в маршрут «Золотого кільця». Численність гейзерів в цьому місці привертає увагу безлічі туристів. Примітний гейзер з назвою Гейсир. Великий Гейзер викидає великі струмені пари кілька разів на день, проте неперіодично. Другий за популярністю гейзер з назвою Строккоюр більш передбачуваний – він випускає струмені гарячої води кожні 10 хвилин.

Долина гейзерів Хёйкадалюр
Долина гейзерів Хёйкадалюр

Водоспад Гюдльфосс

Один з найкрасивіших водоспадів Ісландії. Складається з двох ступенів висотою 21 метр і 11 метрів. Сходинки розташовані один до одного під кутом в 90 °. Обсяг води, що проходить через водоспад, вражає – влітку він досягає 130 м³ / сек. На вершині водоспаду розташований пам’ятник Сігріудюрі Тоумасдоуттір. Це дочка власника землі, на території якої на початку XX століття знаходився водоспад. За легендою саме вона не дозволила використовувати водоспад для потреб ГЕС, завдяки чому вдалося зберегти цю красу.

Водоспад Гюдльфосс
Водоспад Гюдльфосс

Водоспад Деттіфосс

Відомий як найпотужніший водоспад Європи. Його назва означає «бурлячий водоспад». Розташований на території великого національного парку Йёкульсаурглювур. Поруч з ним знаходяться два інших мальовничих і популярних водоспади – Селфосс і Хафрагілфосс, а також озеро Мюватн. Ширина водоспаду Деттіфосс досягає 100 метрів. Його води падають вниз з висоти 44 метри. Витрата води під час паводку сягає 600 м³ / сек.

Водоспад Деттіфосс
Водоспад Деттіфосс

Водоспад Скоугафосс

Є одним з найбільш відвідуваних не тільки в Ісландії, але і в світі. Розташований поруч з льодовиком Ейяфьядлайекюдль у селищі Скоугар. В минулому в цьому місці проходила берегова лінія. Спеціально для туристів на вершину перевалу Фіммвюрдухалус прокладена пішохідна стежка. З неї відкривається прекрасний вид на 60-метровий водоспад. Ширина його становить 25 метрів. У бризках водоспаду в сонячний день можна побачити веселку.

Водоспад Скоугафосс
Водоспад Скоугафосс

Водоспад Сельяландсфосс

Розташований на річці Сельяландсау в місці розташування колишньої берегової лінії, над якою він височить на 60 метрів. Позаду водоспаду посеред скель знаходиться глибокий виступ. До нього є доступ людям, таким чином, водоспад Сельяландсфосс можна розглядати з усіх боків. Особливо красиво він виглядає під час заходу сонця. Поруч з водоспадом є майданчик для встановлення наметів та відпочинку туристів.

Водоспад Сельяландсфосс
Водоспад Сельяландсфосс

Ландманналойгар

Долина Ландманналойгар є частиною великого заповіднику Ісландії. Незвичайний ландшафт долини створюють витвори лави та води. Гори мосту утворені кристалізованими утвореннями вулканічної породи. Колір каменів змінюється в залежності від освітлення. Він може бути жовтим або червоним з прожилками фіолетового або зеленого кольору. В долині є прокладені маршрути різного ступеня складності.

Ландманналойгар
Ландманналойгар

Керід

Кратерне озеро на півдні Ісландії. Входить в вулканічну зону разом з льодовиком Лаунгйёкудл і півостровом Рейкьянес. Котловина вулкана червоного кольору типова для вулканічної породи. У глибину вона становить 55 метрів, а в ширину – 170 метрів. Котловина озера є досить давньою – вона утворена близько трьох тисяч років тому. Озеро глибиною близько 10 метрів має незвичайний колір з яскравим аквамариновим відтінком.

Керід
Керід

Каньйон Фьядрарглуфюр

Знаходиться поруч з невеликим рибальським селом на сході Ісландії. Мальовничі види цього каньйону приваблюють мандрівників з усього світу. За своїми розмірами він є одним з найбільших каньйонів, а утворений більше 2 млн років тому після сходження великого льодовика. Відрізняється своїми вертикальними стінами. Довжина становить близько 2 км, а по дну каньйону протікає невелика річка.

Каньйон Фьядрарглуфюр
Каньйон Фьядрарглуфюр

Гора Кіркьюфелл

Своїми крутими схилами гора нагадує за формою дах лютеранської кірхи. Таку форму схили отримали після сходження льодовика. Висота гори становить 463 метра. Біля підніжжя є невеликий водоспад, фото з цього ракурсу виходять особливо вдалими. Зазвичай мандрівники здійснюють прогулянку навколо гори – це займає не більше години. Залізти на її вершину можна тільки зі спеціальним спорядженням.

Гора Кіркьюфелл
Гора Кіркьюфелл

Озеро Міватн

Красиве озеро на півночі Ісландії. Діаметр озера становить 10 км. Район навколо нього вважається найпопулярнішою туристичною зоною в країні. На пагорбах біля озера знаходяться як криті геотермальні басейни, так і відкриті басейни з гарячою водою. Рибалка в озері здійснюється тільки за ліцензією. Для шанувальників серіалу «Гра престолів» озеро цікаво тим, що на його берегах знімалося кілька сцен п’ятого сезону.

Озеро Міватн
Озеро Міватн

Льодовикова лагуна Йокульсарлон

Крижана лагуна – найбільша в Ісландії. Площа лагуни становить 20 км², глибина досягає 200 метрів. З берега видно велику шапку льоду, від якої часто відколюються айсберги. Глиби льоду можуть досягати розміру 30 метрів. Йокульсарлон є популярним місцем для зйомок фільмів і рекламних роликів.

Льодовикова лагуна Йокульсарлон
Льодовикова лагуна Йокульсарлон

Пляж Даймонд

Назва «Алмазний пляж» з’явилося завдяки крижаним кристалам, розкиданим на чорному піщаному березі. Крижані уламки різноманітних розмірів і неймовірних форм є шматочками сотень айсбергів лагуни Йокульсарлон. Особливо красивими є кристали на березі та айсберги в воді що виглядають під променями західного або висхідного сонця. У такі моменти уламки льоду переливаються усіма кольорами веселки.

Пляж Даймонд
Пляж Даймонд

Пляж Рейнісфьяра

Популярний серед туристів завдяки чорному вулканічному піщаному берегу. Утворений за довгі роки дроблення водою застиглої лави. Мальовничі гроти з чорного блискучого каменю на березі наче переносять відпочиваючих в іншу реальність. Довжина пляжу становить понад 5 км, а ширина – кілька десятків метрів. Поруч з берегом розташовані високі базальтові колони, які називають «Пальці троля».

Пляж Рейнісфьяра
Пляж Рейнісфьяра

Мис Дірхолаей

Місцеві жителі називають цей мис «отвір в дверях». Своєю формою скелі на березі дійсно нагадують дверні отвори. Пейзаж вражає своєю кольоровою гамою – сірий колір вулканічних скель плавно переходить в чорний колір піску на березі та синю воду океану. Мис Дірхолаей є заповідною зоною, тому на час гніздування птахів з середини травня до середини червня прохід на мис заборонений.

Мис Дірхолаей
Мис Дірхолаей

«Колона світла»

Меморіал встановлений в пам’ять про музиканта Джона Леннона. Ініціатором встановлення стала його вдова Йоко Оно. Пам’ятник являє собою білий кам’яний п’ядестал з якого в небо прямують промені світла, утворюючи вежу. У гарну безхмарну погоду висота променів може досягати 4 км. За задумом авторів проекту вежа символізує боротьбу за мир у всьому світі, яку почали Джон Леннон та Йоко Оно в 60-ті роки XX століття.

«Колона світла»
«Колона світла»

Уламки літака Douglas DC-3

Літак, що вчинив аварійну посадку в 1973 році. Ніхто з екіпажу при цьому не постраждав. Військові забрали з літака все цінне обладнання, а порожній корпус залишили на місці посадки. До літака від автомобільної парковки веде прокладений маршрут довжиною 4 км. Туристи що тут побували говорять про неймовірні враження від видовища уламків літака посеред пустельних кілометрів чорного пляжу.

Уламки літака Douglas DC-3
Уламки літака Douglas DC-3

Північне сяйво

Ісландія – одна з небагатьох країн, де можна спостерігати північне сяйво. Найбільш ймовірно побачити на власні очі цей природний феномен – з вересня по квітень. Також рекомендують їхати на північ країни або до Західних фіордів – темний час доби там триває більше, а значить більше шансів побачити різнокольорові спалахи на небі. Для бажаючих «зловити» північне сяйво є спеціально організовані автотури.

Північне сяйво
Північне сяйво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.