Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Латвії: Старе місто Риги, Будинок Чорноголових, Пам’ятник Свободи, Даугавпілська фортеця

Латвія – країна з неквапливим ритмом життя. Гостинні місцеві жителі радять, так само не поспішаючи і розмірено знайомитися з пам’ятками перлини Балтії. Архітектура країни представлена старовинними будівлями – Бауський замок або Домський собор, і сучасними спорудами – Ризька телевежа. Окремо можна виділити будівлі характерного тільки для столиці стилю – Ризький модерн.

Природні окраси – водоспади, річки, ліси можна оцінити в національних парках Латвії. У багатьох з них є оздоровчі центри. Культурне життя представлене музеями різноманітної тематики. Традиційними є художній та етнографічний музей. Незвичайним і унікальним – Ризький мотормузей. Уваги туристів гідна не тільки столиця країни, а й невеликі і затишні міста, такі як Кулдига або Юрмала.

Старе місто (Рига)

Історична частина Риги, з якої радять починати знайомство зі столицею. Прогулянка по цьому району займе кілька годин. На затишних вулицях Старого міста розташовані красиві церкви і старовинні будинки, а також тут знаходиться Ризький замок – багатовікова резиденція правителів держави. Бувалі мандрівники також радять зайти в одне з невеликих кафе Старого міста. Випічка і кава в них надзвичайно смачні.

Будинок Чорноголових (Рига)

Будівля, що належала найбільшій корпорації іноземних судновласників і купців, заснованій в XIV столітті. У минулому вони влаштовували в цьому будинку бали і торжества, а також проводили важливі громадські засідання. Фасад будівлі реконструйований після руйнувань за часів Другої Світової Війни. В даний час будівля будинку Чорноголових використовується для проведення концертів класичної музики.

Ризький модерн

Близько третини будинків в центрі Риги виконано в особливому архітектурному стилі, званому «Ризьким модерном». Більшість будівель були зведені на початку XX століття. Відмінними елементами стилю є барельєфи у вигляді масок жінок, незвичайний рослинний декор і скульптури у вигляді міфологічних істот. Багато будинків цього стилю розташовані на вулицях Елізабетес та Алберта. Цікавий «Будинок з драконами», що на вулиці Антоніяс, 8.

Пам’ятник Свободи (Рига)

Встановлено в 1935 році. Він шанує пам’ять борців, полеглих за незалежність Латвії. Знаходиться на центральному бульварі Риги. Висота монумента становить 42 метри. На вершині його встановлена 20-метрова скульптура молодої дівчини, саме вона символізує свободу. Внизу стели розташовані 13 фігур і скульптур, що зображують основні моменти історії країни. Пам’ятник Свободи вважають неофіційним символом країни.

Кулдига

Старовинне місто з незвичайною архітектурою на заході країни. Одна з перших церков міста – церква Святої Катерини, закладена ще в 1252 році. Міська площа з XVII століття зберігає традиції міста – на ній проводять свята, ярмарки та виставки. Інтерес мандрівників привертає річка Вента. Вона утворює широкий мальовничий водоспад. Для проходу на інший берег в 1874 році через річку прокладено міст з цегляними склепіннями.

Вулиця Йомас (Юрмала)

Є однією з найстаріших в Юрмалі та заснована в XIX столітті. Вулиця є пішохідною, на ній розташовано безліч кафе, невеликих ресторанів і магазинів з сувенірною продукцією. Щорічно на ній проводять святкові заходи, конкурси та концерти, влаштовують атракціони, пускають феєрверки. Цікавим є народний будинок Юрмали, раніше в ньому розміщувався кінотеатр.

Будинок з чорними котами (Рига)

Побудований в стилі пізнього модерну в 1909 році. Симетрично встановлені на баштах коти спочатку були повернені хвостами до будівлі Великої Гільдії. За легендою саме так цинічно висловив своє невдоволення домовласник Блюмер, який не був у неї прийнятий. В результаті численних судових процесів котів розгорнули в іншу сторону. Фасад будівлі прикрашає орел з розкритими крилами.

«Три брати» (Рига)

Житловий комплекс, що представляє єдиний архітектурний ансамбль в Старій Ризі. Міська легенда свідчить, що побудували їх три чоловіки з одного роду. Кожен з них звів будівлю в своєму стилі, характерному для епохи побудови. Раніше всіх побудований «Білий брат» – в 1490году, «Середній брат» – в 1746 році, «Зелений брат» – в 1718 році. В даний час будівлі архітектурної пам’ятки займають державні установи.

Даугавпілська фортеця

Розташована в місті Даугавпілс, являє собою оборонний форт на берегах річки Західна Двіна. Будівництво замку почалося в XIX столітті. Форт складаються з кріпосного валу, бастіонів і редутів. На плацпарадній площі фортеці знаходився костел, який підірвали в 1944 році. Фортеця поділена на квартали, прокладені головні і другорядні вулиці. Декор будинків фортеці мінімальний, зроблений він в стилі пізнього класицизму.

Латвійська національна опера (Рига)

Є домівкою для Національних труп і опери, і балету. Ця державна установа займається розвитком класичного мистецтва в Латвії. Побудовано будівлю в 1863 році і спочатку належало Міському Німецькому театру. За роки воно перенесло пожежі, потрапляння артилерійського снаряда і кілька реконструкцій. Багато артистів балету досягли світової слави – Михайло Баришніков, Маріс Лієпа і Олександр Годунов.

Концертний зал «Дзінтарі» (Юрмала)

Кіноконцертний комплекс, відомий у всьому світі. У ньому проводять фестивалі і концерти світового рівня. Для кращого звучання над сценою відкритого великого залу встановлені спеціальні елементи – скляні ромби. П’ятирівневу сцену можна використовувати для проведення концертів різної тематики – джаз, хор і виступів симфонічних оркестрів. Малий зал стилізований мотивами національного романтизму.

Ризький мотормузей (Рига)

Один з найцікавіших музеїв автомобілів в Європі. Триповерхова будівля побудована спеціально для експозиції колекції автомобілів. Площа музейних залів більше 3000 м². Представлені автомобілі, зроблені в Латвії, військова техніка, колекція автомобілів, вироблених концерном Ауто-Уніом, а також мотоцикли, мопеди і човнові мотори. Деякі експонати, такі як радянський РАЕФ-50 існують в єдиному екземплярі.

Латвійський етнографічний музей (Рига)

Заснований в 1924 році. Складається з 118 будівель, перевезених до музею з різних частин Латвії. У комплексі вони дають повне уявлення про сільське історичне пейзажі країни. Для огляду доступні будинки рибалок, ремісників, селян. З господарських будівель – млини, церкви, кузні. Усередині будівель відтворений інтер’єр, відповідний життя людей в конкретному регіоні, показаний побут і культура тимчасового періоду.

Латвійський національний художній музей (Рига)

У музеї представлено понад 50 000 творів мистецтва. Представлені полотна як латвійських художників, так і зарубіжних. Сама будівля музею в стилі класицизму і бароко є пам’яткою архітектури. Побудовано воно в 1905 році. Більше, ніж через 100 років проведена реконструкція будівлі. З’явився підземний поверх зі скляним дахом. Дві тераси під дахом перебудували під виставкові зали.

Військовий музей Латвії (Рига)

Присвячений історії латвійським збройним силам. Спочатку музей розміщувався в вцілілої Порохової вежі, а експозиція присвячувалася пам’яті латиських стрільців, які загинули в Першій Світовій Війні. У 1940 році музей переїхав в спеціально побудоване для нього будівлю. В даний час експозиції музею висвітлюють військову історію народів Балтійського регіону за багато століть і роль збройних сил в становленні Латвійської держави.

Музей окупації Латвії (Рига)

Експозиція музею розповідає про історію Латвії в період з 1941 по 1990 рік. Музей є приватним, але має державну акредитацію. У фондах понад 60 000 предметів і 30 000 документів і фотографій, що зберігають в собі пам’ять про період окупації Латвії. У тому числі записано понад 2000 відео з людьми, які пережили цей період. Музей часто відвідують великі політики, такі як Петро Порошенко і Ангела Меркель.

Домський собор (Рига)

Одне з найбільших і старих релігійних споруд в Латвії. Собор побудований в 1211 році. Розташований в центрі Риги. Його архітектурний стиль об’єднує елементи югендстиля, бароко і готики. Висота шпиля до пожежі в 1547 році становила 140 метрів. У соборі встановлено орган з 6768 трубами. Насолодитися його музикою приходять сотні людей. А також в стінах собору знаходиться Музей історії Риги і мореплавства.

Церква Святого Петра (Рига)

Лютеранська церква, побудована в 1209 році. Включена в список об’єктів охоронюваних ЮНЕСКО. Її шпиль висотою 123 метра видно майже з усіх куточків Риги. Вище – тільки Ризька телевежа. На висоті в 71 метр на шпилі обладнана оглядовий майданчик. З неї відмінно видно майже все місто і долина річки Даугави. Усередині церкви знаходяться древній різьблений дерев’яний вівтар, каплиця Синьої гвардії, статуя лицаря Роланда.

Христорождественський собор (Рига)

Кафедральний собор, побудований в кінці XIX століття в традиційному візантійському стилі. Храм п’ятикупольний з великою дзвіницею. Для розпису були запрошені російські живописці – Верещагін, Шамшін, Веніг. XX століття було важким для собору. За часів зміни політична влада в Латвії богослужіння в соборі не велися, будівля практично зруйнувалося. Тільки в 1992 році в відновленому будівлі відновилася релігійне життя.

Аглонская базиліка

Заснована в 1768 році. У день Вознесіння Богоматері сюди з’їжджаються більше 150 000 паломників. Рекордом по відвідуванню став 1993 рік, тоді понтифікальну месу служив Папа Іван Павло II. Послухати месу прибуло 380 000 паломників. Стиль базиліки – пізніше бароко. Існують повір’я, що джерело у озера поблизу базиліки є святим і може зцілювати, а Англонська Богоматір захищає новонароджених дітей.

Турайдський замок

Заснований в 1214 році. Побудований на місці дерев’яного замку хрестоносців. Згорів він в кінці XVIII століття. Але туристи все одно продовжували відвідувати його руїни, і їх інтерес до руїн вплинув на рішення про відновлення замку. З 1973 року тут виробляють розкопки і вже знайдено чимало цінних старовинних речей. Паралельно йде відновлення замку. Відновлено кілька веж, частина корпусів і стін.

Сигулдський замок

Побудований хрестоносцями в 1207 році після їх перемоги над місцевим населенням. Одна з найпотужніших і захищених фортець в Лівонії. За століття замок змінив безліч власників і пережив багато битв і штурмів. До теперішнього часу від замку збереглися вежа і кілька фрагментів стін. В елементах оформлення можна розгледіти стиль ранньої готики. У руїнах капели збереглися елементи внутрішнього інтер’єру та фасадів.

Рундальский палац (Пілсрундале)

Резиденція герцогів Курляндії. Назва його означає «Долина спокою». Будівництво його почалося в 1736 році. У палацовий комплекс входять господарські будівлі і стайня. Навколо нього розбитий сад у французькому стилі. Палац двоповерховий, в ньому 138 кімнат. Побудований він в стилі бароко, а фасад виконаний в стилі рококо. В даний час двірець використовується для прийому президентом високопоставлених гостей із зарубіжжя.

Цесісський замок

Також відомий як Венденський замок. Один з найкраще збережених замків Тевтонського ордена. Побудований в XIII столітті. Місто Цесіс зведений у його стін пізніше. Серед господарів замку значиться російський канцлер Бестужев, який закинув замок після сильної пожежі в ньому. В кінці XVIII століття барон Сіверс відновив замок, а також додав до нього прибудови – церква Спаса, «Новий замок» і вежу Ладемахера.

Бауський замок

Побудований в XV столітті лицарями Лівонського ордена для захисту від литовських військ. Згодом поселення ремісників і рибалок навколо перетворилися в місто Бауска. За часів Другої Північної Війни замок підірвали за наказом Петра I. А місцеві жителі використовували уламки стін для своїх потреб. У 1970 році розпочато реставрацію замку. В даний час в його стінах розташовано кілька музейних експозицій.

Ризька телевежа

Найвища будівля Прибалтики висотою в 369 метрів. Розташована телевежа на Заячому острові. На висоті в 97 метрів є оглядовий майданчик, з якої чудово видно Рига і Ризький затоку. У двох опорах вежі розташовані швидкісні ліфти. Вище, на технологічні поверхи, йде звичайний ліфт. Спрямоване в небо будівлю телевежі є одним з найбільш впізнаваних символів Риги.

Лісовий парк «Дзінтарі» (Юрмала)

Розташований в центрі Юрмали. У ньому зростає унікальний ліс з 200-річних сосен. Зелена зона велика – займає 13 га. Дуже добре підходить для пішохідних прогулянок. Стежки прокладені між дерев, є достатня кількість крамничок для відпочинку. У парку прокладені спеціальні доріжки для катання на велосипедах і роликових ковзанах. Обладнані дитячі майданчики, для підлітків облаштований скейт-парк.

Верманський парк (Рига)

Заснований в 1813 році – це один з найстаріших парків Риги. Названий на честь вдови Верман, яка пожертвувала велику суму на облаштування парку на місці трясовини. Площа парку – 5 га. У центрі парку встановлено фонтан. Висаджено понад 2000 дерев і чагарників, в тому числі і не властивих для цієї місцевості – ясенелістная ланіна і маньчжурський горіх. Примітний розарій парку – перший в Ризі.

Вентас-Румба

Водоспад розташований в місті Кулдига на річці Вента. Пам’ятник природи цінують за те, що він знаходиться в межах міста і його огляд для туристів дуже зручний. З боку міста до нього побудована сходи і є оглядовий майданчик. Ширина водоспаду близько 100 метрів, в повені може бути більше 200 метрів. Висота – приблизно 2 метри. Перебіг річки повільне, деякі сміливці проходять через водоспад вбрід в кроці від обриву.

Даугавас локи

Парк природи розташований на берегах річки Даугави, в мальовничому місці, де вона робить 8 вигинів. Значний перепад висот в цьому місці – він досягає 50 метрів. Найбільший обрив з назвою Верверський становить 42 метри у висоту. Щорічно парк відвідують кілька тисяч чоловік. Їх приваблюють не тільки природні краси парку, а й історичні пам’ятки в ньому – замки і парафії.

Кемері

Національний парк заснований в 1997 році і має високу важливість у сфері охорони природи. Ділиться на три зони. В одну із заповідних зон людям не можна заходити зовсім, в інші дозволений доступ відвідувачам. Для прогулянок прокладені стежки, через струмки перекинуті містки. Проходять вони через велике Кемерське болото, піщані дюни, повз озер. Також можна взяти напрокат велосипед. У парку є два мінеральних джерела, роблять SPA-процедури.

Гауя

Мальовничий парк – найвідоміший в Латвії. Розташований в долині річки Гауя. Через прекрасних видів і пейзажів парк часто називають Лівонської або Латвійської Швейцарією. Більшість туристів приваблюють скелі з девонського пісковика, їх висота досягає 90 метрів. Велика частина території покрита лісом, в ньому багато озер. Також можна оглянути історичні пам’ятники – кургани, середньовічні замки, наскальні малюнки.

Ризький зоопарк

Щорічно зоопарк відвідують понад 300 000 чоловік. У ньому проживають понад 2000 тварин 400 різних видів. Розташований зоопарк на березі озера Кішезерс. Це велика зелена зона з прогулянковими алеями і красивими ландшафтними рішеннями. На березі озеро побудовані затишні альтанки. На тваринах в Ризькому зоопарку можна не тільки дивитися, але і годувати. Для цього обладнаний «Сільський куточок». Для відвідувачів в зоопарку є кафе.

Пляж Юрмали

Загальна протяжність пляжів Юрмали становить близько 30 км. На всіх лежить чистий і м’який пісок. Найпопулярнішим серед молоді вважається пляж Майорі через безліч активних пляжних розваг на ньому. Для сімейного відпочинку з дітьми вибирають – Булдури і Яункемері. На них рівний і неглибокий захід у воду. Віндсерфери воліють пляж Пумпурі – сильний вітер створює там пристойні хвилі.

Ризька затока

Розташований між Естонією і Латвією. На його берегах розташовані міста Рига, Юрмала, Пярну. Температура води влітку прогрівається до 18 градусів, а взимку опускається нижче 0 градусів. Широкі пляжі берегів складаються з білого піску, проте є і кам’янисті ділянки. Є смуга дюн висотою до 10 метрів. Деякі ділянки берега покриті густим лісом. Різноманітна природа затоки робить його прекрасним місцем відпочинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.