Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Ліхтенштейну: замок Вадуц, замок Гутенберг, Дім уряду, Ратуша Вадуца

Ліхтенштейн – одна з карликових держав Європи, а точніше князівство, що знаходиться на кордоні Австрії та Швейцарії. Це невеликий анклав процвітання, стабільності і високого рівня життя. У всій країні живе близько 40 тисяч чоловік, в найбільшому місті – 6 тисяч жителів. В органах правопорядку служить всього 120 співробітників.

Ліхтенштейн розташувався серед мальовничих Альп. На тлі тихих і доглянутих вуличок Шана і Вадуца виблискують гірські піки, розкинулися альпійські луки і ліси. Відвідати князівство буде цікаво шанувальникам гірськолижного спорту, велосипедистам і просто любителям активного відпочинку.

За невеликий проміжок часу в Ліхтенштейні можна встигнути багато: побачити розкидані серед гір замки, позасмагати на комфортабельних пляжах на березі Рейну, насолодитися розкішшю готелів і бездоганністю обслуговування.

Замок Вадуц

Побудований ще в період раннього середньовіччя. Його господарями були вихідці зі знатного роду Верденберг-Сарганс. Пізніше замок реставрувався, обростаючи новими будівлями. У наші дні Вадуц служить офіційною резиденцією правлячого князя, доступ туристам туди відкритий тільки 15 серпня. Це державне свято, на честь якого на території замку проводиться фестиваль.

Замок Гутенберг

Чудово збереглася середньовічна фортеця на півдні держави, одна з найбільш знакових пам’яток. Вважається, що вона була зведена в XI-XII ст. Замок височить над околицями на 70 м., У внутрішньому дворі є розарій і готична каплиця. Тут часто проходять фестивалі, виступають театральні трупи. Під час проведення свята на територію може пройти кожен бажаючий.

Будинок Уряду

Знаходиться в столиці – місті Вадуц, є архітектурною пам’яткою історичного значення (потрапив під охорону в 1992 році). Споруда з’явилася на початку XX століття, архітектор Густав фон Нейман під час будівництва зробив акцент на стиль нео-бароко. Будівля виглядає дуже акуратно, ошатно і повністю вписується в навколишній пейзаж. Будинок Уряду є прикрасою і візитною карткою столиці.

Ратуша Вадуца

Будівля використовується для зборів і засідань міської ради столиці. Архітектура відрізняється лаконічними формами і функціональними елементами. У залі засідань розташована галерея портретів князів Ліхтенштейну, а також міських бургомістрів. Ратуша з’явилася в 1932 році, будівництво велося під керівництвом архітектора Ф. Реклі.

Вулиця Штедле

Пішохідна вулиця, на якій зосереджені основні визначні пам’ятки столиці. Тут в затишних кафе можна не поспішаючи випити кави зі свіжою випічкою або відвідати численні магазини. На Штедлі знаходиться велика кількість цікавих скульптур, які створюють в цьому місці особливу атмосферу. Також тут розташований музей пошти і деякі адміністративні будівлі.

Кафедральний собор Вадуца (Собор Святого Флоріна)

Храм в неоготичному стилі, зведений в XIX столітті на місці старої середньовічної церкви. Собор присвячений одному з місцевих святих і покровителів Флоріну Ремюсскому. Незважаючи на той факт, що собор католицький, зовнішній вигляд і внутрішнє оздоблення відповідають більше протестантським канонам – скромність і стриманість у прикрасах стін, статуй, відсутність непотрібної пишності.

Державний музей Ліхтенштейну

Тут можна познайомитися з історією країни, дізнатися цікаві факти і осмислити події, що відбувалися тут протягом століть. Музей складається з двох старовинних і однієї сучасної споруди, також є маленька філія в громаді Шелленберг. Тут зібрані колекції антикваріату, живопису, зброї, посуду, різних предметів, які колись належали княжій сім’ї Ліхтенштейну.

Поштовий музей Ліхтенштейну

Знаходиться у веденні Державного музею, датою заснування вважається 1930 рік. У ньому зібрана велика колекція марок, що випускалися в князівстві з 1912 року. Також експозиція містить документи, що стосуються поштових справ, гравірувальні інструменти, друковані машини, ескізи марок, форму листонош. Регулярно в музеї влаштовуються тимчасові виставки, де розміщуються експозиції з інших галерей.

Музей мистецтв Ліхтенштейну

Сучасна будівля, відкрита в 2000 році. Це музей сучасного мистецтва, більшу частину експозиції якого складають модні інсталяції і цікаві арт-об’єкти, серед яких особливу увагу заслуговують скульптури. Споруда являє собою куб чорного кольору, стіни декоровані галькою з річки Рейн. Також в музеї розміщується величезна приватна колекція князя Ліхтенштейну.

Гора Три Сестри (Драй Швестерн)

Природна пам’ятка на кордоні Ліхтенштейну з Австрією. Біля підніжжя знаходиться замок і капела IX століття, на вершині розташовуються руїни іншого замку – колишньої княжої резиденції. Навколо гори проходить кілька альпіністських маршрутів різної складності, з вершини відкривається мальовничий вид на долину. Піки підносяться над столицею князівства – містом Вадуц.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.