Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Литви: Старе місто Вільнюса, Тракайський замок, Куршська коса, Каунасский замок

Литовська республіка – держава, розташована на півночі Європи. Знайомство з країною рекомендується починати зі столиці. Саме тут розташовано безліч історичних і архітектурних об’єктів. Палаци, старовинні ратуші, костели і собори – у Вільнюсі пам’ятки знаходяться практично на кожному кроці. Гідна відвідування і колишня столиця країни – місто Каунас. Головний природний об’єкт – Куршська коса.

Старе місто Вільнюса

Найстаріша частина міста, де безліч будівель які були побудовані ще в Середні віки. Площа його становить трохи менше 4 км², основні визначні пам’ятки можна обійти за день. Вигляд Старого міста формувався протягом століть. За оригінальне поєднання архітектурних стилів різних епох і велику кількість пам’яток архітектури, ЮНЕСКО включив Старе місто в список спадщини культури світу.

Тракайський замок

Замок в стилі цегляної готики, заснований в 1409 році. Розташований на острові озера Гальве в місті Тракай. З материком замок з’єднаний дерев’яним мостом. Довгий час належав князям Литви. В середині XVII століття в результаті військових дій з московськими військами був зруйнований. Реставраційні роботи руїн замку почалися в 1901 році, а закінчені були в 1970 році. Зараз замок – одне з найбільш відвідуваних у туристів місць, в ньому розміщений музей міста.

Куршська коса

Вузька піщана смуга суші. Довжина – 98 км, мінімальна ширина всього 400 метрів. З одного боку її омивають солоні води Балтійського моря, з іншого – прісні води Куршської затоки. Коса входить в список об’єктів ЮНЕСКО, оскільки аналогів її природного ландшафту більше немає ніде в світі. Піщані білосніжні береги чергуються з густим лісом. Для туристів є екскурсійні маршрути по природним і рукотворним пам’яткам.

Старе місто Клайпеди

В історичному районі міста на лівому березі річки Данге панує атмосфера старовини. Навколо вимощеної каменем Театральної площі знаходиться безліч пам’яток архітектури. Особливо цікавий комплекс архітектурних споруд в незвичайному стилі фахверк, присвячений мистецтву. Одним із символів Старого міста є Біржовий міст або Міст Карла. Близько нього стоїть на приколі вітрильник Меридіан.

Старе місто Каунаса

Чарівність Старого міста Каунаса притягує щорічно тисячі туристів. Його центром є Ратушна площа. Сама Ратуша побудована в XVI столітті, з її оглядового майданчика можна розглянути всю історичну частину міста. Жителі міста називають її поетично – «Біла лебідь». Варто зайти в готичний собор св. Павла і Петра. Найкрасивішою вулицею району вважається Вільняус. В її старовинних будинках є невеликі кафе, паби, булочні.

Ужупіс (Вільнюс)

Маленький затишний район Вільнюса, відокремлений від Старого міста невеликий рікою Віленка. Туристів і поціновувачів мистецтва сюди приваблює безліч художніх майстерень і галерей. Представники творчих професій навіть заснували свою Республіку, у якій є президент, прапор і Конституція. День незалежності жартома створеної Республіки святкують 1 квітня. Символом громади є пам’ятник ангелу, який судить в трубу.

Вежа Гедіміна (Вільнюс)

Пам’ятник культури, історії та архітектури. Побудована на початку XV століття на Замковій горі і входить до складу Верхнього замку. Триповерхова вежа становить у висоту 48 метрів. З оглядового майданчика вежі добре проглядається історична частина міста. Форма вежі – восьмикутна, стиль побудови – готичний. В даний час її приміщення займає Литовський національний музей. Його виставки розповідають про історію міста.

Каунаський замок

Побудований для захисту від тевтонських лицарів-хрестоносців. Заснований в XIII столітті і це найдавніший замок Литви, побудований з каменю. До сьогоднішнього дня збереглася приблизно третина оригінального замку, вціліли дві вежі. В одній з них розміщений центр інформації для туристів. Планується оформити музейну експозицію і зробити повну реставрацію. Навіть в частково зруйнованому вигляді, замок приваблює безліч туристів.

Каунаська ратуша

Має класичний вид для громадського будівлі середньовіччя. До приміщення міських зборів прибудована висока дзвіниця. Однак через те, що будівництво йшло кілька століть в її архітектурі змішано кілька стилів – готика, бароко, ренесанс, класицизм. У підвальних приміщення ратуші розміщується музей кераміки, а в основних приміщеннях – міський музей Каунаса. У ньому можна дізнатися про різні періоди життя міста.

IX форт (Каунас)

Раніше форт носив назву Ковенская фортеця. Побудований в 1899 році і виконував оборонні функції у воєнний час. З дев’яти побудованих фортів в хорошому стані залишився тільки один. Він і являє собою експозицію під відкритим небом. Можна оглянути збережені стіни, редути, батареї. Основна увага коштувати приділити музею жертвам Голокосту, адже це місце використовувалося нацистами для масового розстрілу бранців.

Гостра брама (Вільнюс)

Неофіційно пам’ятник носить назву «Святі ворота». Побудовано вони в 1522 році. Це єдиний фрагмент міської стіни, що залишився цілим. Арка зведена в готичному стилі, а її фасад – в стилі ренесанс. Над воротами розташована каплиця Остробрамской Божої Матері. Її архітектурний стиль – класицизм. Ікона Богоматері в каплиці вважається чудотворний і здатної дарувати бездітним парам довгоочікуване дитя.

Костел Святої Анни і Бернардінскій костел

У старому місті звертають на себе увагу дві релігійні споруди. Костел Святої Анни побудований в готичному стилі. Його будівництво закінчено в 1500 році. Незвичайний фасад будівлі. Його роблять оригінальним стрільчасті вікна і декоративні башточки. Кожну з трьох його частин вінчає спрямована в небо вежа, що знаходиться поруч з ним Бернардінскій костел побудований в XVI столітті. Це одне з найбільших готичних будівель Литви.

Собор Святого Станіслава (Вільнюс)

Римсько-католицький собор в статусі малої базиліки. Знаходиться біля підніжжя Замкової гори поруч з високою дзвіницею. Побудований в стилі класицизму і нагадує давньогрецькі храми. Античні колони і строгий стиль роблять цю споруду значним і монументальним. На фасаді розташовано кілька скульптур в стилі рококо. Внутрішній інтер’єр собору прикрашають понад 40 творів мистецтва.

Костел Святих Петра і Павла (Вільнюс)

Побудований в 1676 році на місці, де раніше двічі зводили церкви з дерева. Перша згоріла, друга зруйнована під час війни. Проект будівлі виконаний архітекторами з Італії та Польщі, його називають «перлиною в стилі бароко». Але більше приваблює внутрішнє оздоблення костелу. У ньому 9 вівтарів. Склепіння прикрашені розкішними скульптурними прикрасами. Фігур, барельєфів і ліпних рельєфних зображень в костелі більше 2000.

Собор Святих Петра і Павла (Каунас)

Будівництво собору тривало більше 200 років. Пізніше була добудована дзвіниця. Зараз будівля готичного стилю вважається пам’яткою історії та архітектури і є кафедральним собором міста. Висота собору становить 84 метри. Головний вівтар собору заснований в 1755 році скульптором Томаш Підгайський. Високохудожні ікони прикрашають внутрішні стіни. Це роботи художників Мікаеля Андріоллі і Готарда Берхоффа.

Палац великих князів литовських (Вільнюс)

Наймасштабніший проект по реставрації старовинних будівель в Литві. Замок був зруйнований в XVII столітті, а в XIX столітті його руїни знесли остаточно. Від старої будівлі палацу залишилося кілька фрагментів, але щоб їх знайти археологом довелося зняти кілька метрів культурного шару землі. Археологи і реставратори продовжують свою роботу і зараз. Місце розкопок є демонстраційним майданчиком національного музею.

Музей окупацій і боротьби за свободу (Вільнюс)

Знаходиться в будівлі, де протягом 50 років розміщувалися НКВД і КДБ. Експозиції першого поверху музею розповідають про радянізації країни і партизанському визвольному русі. На другому поверсі виставки присвячені депортації населення Литви в Сибір і життя в ГУЛАГі. Найважча для огляду виставка знаходиться в підвальному приміщенні. Тут розміщувалися в’язниця, допитів, катівня камера і кімната виконання смертних вироків.

Національний музей Литви (Вільнюс)

У Вільнюсі на березі Вілії розташований головний філія музею. Його експозиції містять близько мільйона експонатів. Виставки розповідають про історію та розвиток країни в різні періоди. Експозиції розділені на тематичні відділи – нумізматика, археологія, іконографія, етнографія, предмети мистецтва, періоди Середньовіччя і Нового часу. У рік національний музей країни відвідує близько 250 000 чоловік.

MO Museum (Вільнюс)

Приватний музей сучасного литовського мистецтва. Його засновниками є бізнесмени Віктор і Дангуоле Буткуси. Зібрані роботи періоду з 1960-их років до теперішнього часу. Колекція предметів мистецтва обширна – картини, фотороботи, скульптура, арт-об’єкти і графіка. Будівля музею побудовано на місці кінотеатру «Lietuva». Перший поверх будівлі займають кафе і магазин, а виставковий зал і читальня розміщені на другому поверсі.

Музей Чортів (Каунас)

Єдиний в світі музей з подібною тематикою. Створено на основі приватної колекції в 1966 році. Художник Антанас Жмуйдзінавічюс збирав фігурки чортів з 1906 року і зібрав 260 експонатів. Різноманітність обителей музею вражає. Деякі зроблені з незвичайних матеріалів – шкіра, метал, пластмаса. У вигляді чортів виконані попільнички, тростини, ручки, гуртки. Є чорти з популярних книг або фільмів.

Військовий музей ім. Вітовта Великого (Каунас)
Відкрито в 1919 році. Невелика колекція музею істотно поповнилася після закінчення Першої Світової Війни. Надалі вона стає ще більше, в ній з’являються колекції вогнепальної і холодної зброї, амуніція, твори живопису з військовими сценами. Всього зібрано понад 200 000 експонатів, які показують історію військової справи в країні. На другому поверсі розміщені уламки аероплана «Літуанік».

Музей Чюрльоніса (Каунас)

Національний художній музей, відкритий в 1921 році. Присвячений творам композитора і художника Чюрльоніса. Крім колекції його картин, в музеї зберігаються особисті речі майстра – щоденники, есе, листи. Також представлені роботи і інших майстрів в різних галузях мистецтва. Є об’єкти народної творчості, деякі з них зроблені в XV столітті. Всього в колекціях музею виставлено близько 300 000 експонатів.

Литовський морський музей (Клайпеда)

Розташований в древньої фортеці на Куршській косі. На відкритих майданчиках, серед казематів і оборонних валів, виставлені колекції човнів, кораблів, корабельних гвинтів і якорів. В основній колекції представлені доісторичні скам’янілості, раковини і корали. Тут же є 34 акваріума з такими незвичайними мешканцями як медузи і пінгвіни. Так само є дельфінарій. У казематах розташовані військово-історичні виставки.

Музей Янтаря (Паланга)

Відкрито в 1963 році. Колекції музею становлять 4 500 каменів бурштину і предметів, з нього виготовлених. Частина виставок присвячено ролі бурштину в історії і культурі людства. Музей розташований в колишньому палаці графів Тишкевичей. Його приміщення створюють гідний фон для експонатів. Навколо розбитий ботанічний сад площею понад 100 га. Проект ландшафту парку створив дизайнер з Франції, в ньому ростуть понад 600 видів рослин.

Музей народного побуту в Румшішкес

Музей етнографії площею 175 га. Він розташований під відкритим небом. До складу музею входять 180 споруд з різних регіонів Литви. Господарські споруди, млини, каплиці, ферми, хати і «Городок майстрів» – разом вони відтворюють побут селом Литви. Багатьом будівлям близько 200 років. За музею прокладена пішохідна стежка довжиною 6 км. У вихідні та святкові дні проходять розважальні заходи.

Кярнаве
У стародавні століття на цьому місці розташовувалася перша столиці Литви – велике місто з великими кріпаками. В даний час серед пагорбів проживає близько 200 чоловік. Це історичне місце цінують як туристи, так і ЮНЕСКО, що включило Кярнаве в список всесвітньої спадщини. Туристи можуть оглянути руїни древніх міських будівель і дерев’яну каплицю, побудовану без єдиного цвяха.

Вільнюська телевежа

Великий телевізійний мовний центр і найвища споруда Литви. Вежа, побудована в 1981 році, становить у висоту 326 метрів. На майданчику висотою 165 метрів розташований обертається ресторан. До нього відвідувачів доставляють на швидкісному ліфті, який рухається зі швидкістю 4 м / сек. До 2015 року вежу перед Різдвом наряджали гірляндами, як новорічну ялинку. Зараз гірлянди замінили світлом лазерів.

Три хреста (Вільнюс)

На скелястому пагорбі у Вільнюса розташований незвичайний пам’ятник. Три бетонних хреста, спрямованих в небо. Встановлено в пам’ять про страчених і розіп’ятих ченців в XIV столітті. До хрестів на вершині пагорба ведуть сходи. Облаштована оглядовий майданчик, з якої відмінно видно все місто. У темний час доби включають підсвічування. Осяяні світлом хрести створюють враження, що вони парять над містом.

Гора Хрестів (Шяуляй)

Одна з головних святинь країни і місце паломництва. Незвичайна пам’ятка являє собою пагорб, засіяний близько розташованими один до одного хрестами. Всього хрестів близько 50 000. Це місце не є кладовищем. У вчених досі немає єдиної думки – коли і ким був заснований цей пам’ятник. Один з хрестів встановлений Папою Римським – Іоанном Павлом II, що збільшило число відвідувачів гори в рази.

Гора Відьом (Юодкранте)

Гора висотою 42 метри розташована на Куршській косі. У стародавні часи вважалася священним місцем у ряду племен. З приходом в Пруссію інквізиції на горі стали збиратися відьми для здійснення обрядів поклоніння природі. З 1979 року на її схилах збираються литовські майстри і створюють скульптури. Подивитися на збори дерев’яних різноманітних скульптур приїжджають тисячі туристів. На вершину гору веде звивиста стежка.

Дзукійскій національний парк

Знаходиться на півдні країни. Його площа – понад 55 000 га. Цікавий своєю різноманітністю флори і фауни та природними ландшафтами. Під охороною знаходяться і села невеликих народностей регіону, в яких живуть майстри чорної кераміки. На території парку розташовано кілька пам’яток архітектури. Парк гарний в будь-який час року. Туристи пересуваються по парку не тільки пішки, але і на велосипедах або байдарках.

Аукштайтський національний парк

Площа парку – 400 км². Основною визначною пам’яткою вважається гора Ладакальніс. Це не тільки природний пам’ятник, але і історичний. На її вершині в стародавні часи проводили обряди, присвячені слов’янської богині Ладі. У парку знаходиться понад 100 озер, які з’єднані між собою дрібними річками і струмками. У парку розвинений водний туризм. Обладнано багато місць прокату каяків, є місця для ночівель.

Мис Вянте

Являє собою півострів на східному узбережжі Курської затоки довжиною 5 км. На мисі в 1863 році встановлено маяк, який належить орнітологічний станції і є пам’яткою техніці. Маяк висотою 11 метрів розташований в 30 метрах від берега. На оглядовий майданчик маяка можна піднятися по металевих сходах, яка прикрашена підступним орнаментом. З майданчика видно Курську затоку, острів Русні, Куршська коса.

Дюни Ніди

Унікальні і незвичайні природні утворення в центрі Курської коси. Являють собою дюни, видувані вітром. Пісок дюн світлого відтінку через високий вміст кварцу. Іноді дюни називають «країни» або «блукаючі», тому що в рік під дією вітру вони пересуваються на відстань до 10 метрів, іноді навіть перетинаючи російський кордон. За дюнах не можна ходити, для огляду навколо прокладені дерев’яні доріжки.

Пляж і пірс Паланги

Відповідно до одного з авторитетних британських рейтингів пляж Паланги входить в 20 кращих пляжів в світі. Чистий і золотистий пісок, тепле і спокійне море, сосни вздовж пляжної лінії – все це приваблює сюди безліч відпочиваючих. Для променаду побудований пірс на місці дерев’яного, зруйнованого штормом. Довжина пірсу близько 400 метрів. З нього відкривається вид на піщані дюни і води моря, особливо красиво пейзаж виглядає в години заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.