Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Люксембургу: Площа Гійома II, замок Берг, Долина річки Мозель, Ларошетт

Велике Герцогство Люксембург – невелика держава на заході Європи. Високий рівень безпеки, приємний помірний клімат, безліч визначних пам’яток на будь-який смак, оригінальна місцева кухня і комфортабельні готелі – все це може забезпечити своїм гостям Люксембург.

Старовинні квартали столиці, а також стародавні замки держави, такі як Віанден, Ларошетт і Бофор будуть до смаку любителям старовини. Люксембурзька Швейцарія і національний парк От-Сюр пропонують туристам провести свій відпочинок активно, а заодно помилуватися дивовижними природними краєвидами.

Для туристів, що вважають за краще організовані екскурсії, буде цікаво відвідати історичні чи художні музеї. Тури в Мозельську долину відкриють таємницю виробництва всесвітньо відомих вин.

Варто спробувати національну кухню, найоригінальнішою стравою якої вважається печеня з зайчатини. Як сувенір з Люксембургу зазвичай привозять щось смачне – цукерки, арденську шинку, шоколад або вино місцевого виробництва.

Старовинні квартали і мури міста Люксембург

Річка Альзет розділяє територію Люксембургу на Верхнє і Нижнє місто. Старовинні квартали і мури, внесені в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, знаходяться в Верхньому Люксембурзі. Тут можна піднятися на стіну однієї з фортифікаційних споруд, або відвідати каземати Бок, які добре збереглися і відкриті для відвідування туристами.

Площа Гійома II

Популярне і жваве місце Люксембургу, площа Гійома II, знаходиться на місці монастиря францисканців, який був зруйнований в 1829 році. У центрі площі герцог Гійом II увічнений верхи на коні. У вихідні на площі розташовується ринок, а в святкові дні тут встановлюють сцену для виступів.

Замок Берг

Основною діючою резиденцією люксембурзьких Великих Герцогів є Кольмар-Бергскій Замок Берг. Ця споруда ще в XIX столітті була місцем проживання правлячих намісників, але по завершенню Другої світової війни замок довелося реставрувати. З 1964 року Бергська резиденція знову стала домом для Великого Герцога Люксембургу.

Долина річки Мозель

Річка Мозель – одна з головних в Люксембурзі, її долина є виноробним регіоном. Тут виробляють відомі на весь світ вина і лікери. Також в долині річки Мозель проходить популярний туристичний маршрут «Винна стежка», слідуючи яким можна відвідати винокурні, винні погреби і зали дегустацій.

Монумент «Золота дама»

У самому центрі Верхнього Люксембургу на площі Конституції знаходиться відомий військовий монумент «Золота дама» висотою в 21 метр. Ця споруда була зведена в 1923 році, щоб вшанувати пам’ять тих хоробрих жителів міста, які пішли добровольцями в збройні сили Люксембургу під час Першої світової війни.

Місто і замок Віанден

Одна з найкрасивіших європейських будівель, замок Віанден, розташовується в однойменному мальовничому містечку. Свого часу місто відвідували Віктор Гюго і Єлизавета II. Місцевий замок був побудований в період з XI по XIV століття, і за свою довгу історію він пережив безліч руйнувань. У 1977 році замок Віанден був остаточно відновлений і відкритий для туристів.

Парк Мервейе

Найбільш відвідуваним місцем Люксембургу вважається парк розваг Мервейе. Він знаходиться неподалік від Беттембур і відкритий для відвідування з квітня по жовтень. Тут знаходиться безліч дитячих розважальних атракціонів і невеликий зоопарк. У Мервейе також проводяться різні казкові вистави.

Мамерський замок

Хоча Мамерский замок був побудований в далекому X столітті, навіть сьогодні ця споруда приносить користь. Тут розташувалися адміністративні органи влади комуни Мамер. Замок знаходиться в самому центрі міста на Площі Незалежності і включає в себе чотири споруди, що становлять єдиний архітектурний ансамбль.

Музей трамваїв і автобусів міста Люксембург

У південно-західній частині міста Люксембург розташувався музей громадського транспорту, перші експонати якого почали збирати ще в 60-х роках. Сьогодні колекція складається з відреставрованих трамвайних вагонів, копії вагона конки і двох автобусів. Також тут виставлені зразки службової форми, проїзні квитки, документи і фотографії.

Люксембурзька Швейцарія

Невелика територія на сході країни отримала свою назву за схожість місцевого ландшафту зі швейцарськими горами. Скелі люксембурзької Швейцарії створювалися з пісковика ще в льодовиковий період. У цій місцевості протікає кілька мальовничих річок, а також тут розташовується найстаріше місто Люксембургу Ехтернах.

Міст Адольфа

Один з найбільш витончених мостів країни, а також національний символ Люксембургу. Ця споруда, перший камінь якої був закладений в 1900 році самим Великим Герцогом Адольфом, з’єднує Верхнє і Нижнє міста. Вечорами склепіння мосту Адольфа прикрашаються ілюмінацією.

Ларошетт

Невелике містечко Ларошетт оточене скелястими схилами, на одному з яких розташувався стародавній замок XI століття. З XIII століття тут проживав численний рід фон Фелс, прапороносців Люксембургу. У 1565 році замок Ларошетт згорів у великій пожежі і довгий час в ньому ніхто не жив. Після проведених реставраційних робіт замок був відкритий для туристів.

Собор Люксембурзької Богоматері

Головна церква столиці, римо-католицький собор Люксембурзькій Богоматері, знаходиться в південній частині міста. Будівля була побудована в XVII столітті як єзуїтська церква, але через століття собор передали люксембурзькому приходу. Зовні церква виконана в готичному стилі, а внутрішньо оздоблення має риси Відродження. Тут зберігається чудотворний дерев’яний образ Богоматері з немовлям Ісусом на руках.

Село і замок Вальферданж

У містечку Вальферданж розташований однойменний замок, зведений в 1824 році. Великий Герцог Вільгельм I будував його як конезавод для племінних коней, а його син Вільгельм II перетворив споруду в королівську резиденцію. Зараз в замку розташовується один з кампусів Університету Люксембургу. Крім замку в Вальферданже можна подивитися римську віллу і підземний водовід.

Фортеця «Три жолудя»

Фортеця «Три жолудя» знаходиться в однойменному парку в південно-східній частині міста. Колись вежі цієї фортеці були в складі потужного форту, побудованого в 1732 році для оборони міста. У 1867 році фортеця була повністю зруйнована. Після реставрації в стінах фортеці розташовується музей Тюнгена, присвячений історії цієї споруди.

Національний парк От-Сюр

Створений в 1999 році Національний парк От-Сюр знаходиться на північному заході від Еслінг. Тут оберігають рослини і тварин, а також стежать за чистотою води в місцевому озері та водосховищі. В От-Сюре можна зайнятися водним спортом, оглянути місцеві пам’ятники архітектури, а також зупинитися в комфортабельних будиночках на кілька днів.

Каземати Бок

Тунелі і камери, з яких складаються побудовані в XVII столітті каземати Бок, знаходяться під захистом ЮНЕСКО. Вони розташовуються в самому центрі Люксембургу, в товщі скелі Ле-Бок під нині зруйнованою Люксембурзькою фортецею. Екскурсія по казематам включає в себе відвідування археологічної крипти, де експонуються найцікавіші місцеві знахідки.

Курорт Мондорф-ле-Бен

Невелике містечко Мондорф-ле-Бен, розташоване на південному сході Люксембургу, славиться своїми термальними джерелами з початку XIX століття. М’який місцевий клімат і цілющі мінеральні джерела, температура яких завжди тримається в межах 25 градусів, приваблюють чимало туристів з усього світу. Тут лікують різні хвороби внутрішніх органів, а також ревматизм.

Палац Великих герцогів

Будівля палацу Великих Герцогів побудували в XVI столітті, коли великий вибух порохового складу знищив майже все Верхнє місто. Спочатку палац використовувався для адміністративних потреб, а в 1890 році Великий Герцог Адольф оголосив цю будівлю своєю резиденцією. Сьогодні палац використовується як робочий кабінет для офіційних прийомів і аудієнцій.

Замок Бофор

Замок Бофор розташувався в однойменному містечку на сході країни. У XI столітті на місці нинішнього замку була проста оборонна фортеця, яка згодом перетворилася в потужний форт. Сьогодні до огляду пропонується бофорська в’язниця з обладнаною камерою тортур, а також Головна вежа замку, з якої відкривається чудовий вид на місто.

Абатство Ехтернах

Найдавніше місто Люксембургу відоме своїм абатством, заснованим бенедиктинцем Віллібрордом в VII столітті. Відступаючі в 1944 році німці знищили весь монастирський комплекс, після чого він був заново відбудований. Абатство Ехтернах відоме завдяки танцювальній процесії, що тут проходить щорічно.

Замок Буршайд

Найбільший замок Люксембургу височіє над річкою Сюр біля Еттельбрука. Перші згадки про замок датуються X століттям. Згодом будівля не один раз перебудовувалася, а на початку XIX століття в зв’язку зі смертю власника замок почав руйнуватися. У 1936 році Буршайд визнали державною власністю, і після реконструкції, розпочатої в 1972 році, замок відкрили для туристів.

Сад метеликів в Гревенмахере

Вперше сад метеликів був відкритий в 1989 році. Розташований в Гревенмахере, винному регіоні Люксембургу, цей сад займає площу понад 600 квадратних метрів і щорічно приваблює чимало туристів з усього світу. Крім метеликів, яких тут налічується понад 50 видів, в саду можна подивитися на хамелеонів, бджіл і черепах. Сад відкритий до відвідування з квітня по жовтень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.