Press "Enter" to skip to content

Ейфелева вежа: цікаві факти, історія створення

Ейфелева вежа – одна з найбільш впізнаваних пам’яток в світі. Символ Парижа і всієї Франції. Створювалася, як тимчасова конструкція для виставки, але стала окрасою міста на довгі роки. Сьогодні на ній запалюються тисячі вогнів у нічний час, тому її добре видно навіть пізно ввечері. Якщо хочете побачити чудову панораму Парижу, то можете пройти всередину вежі і піднятися на другий або третій поверх.

Історія створення

У 1889 році в Парижі мала пройти Всесвітня виставка. Вона була приурочена до 100-річчя Французької революції. Адміністрація міста запропонувала відомим інженерам взяти участь в архітектурному конкурсі, де потрібно було показати технологічні досягнення країни. Проект 300-метрової вежі запропонував співробітник інженерного бюро Гюстава Ейфеля – Моріс Кёшлен, а допрацював ескіз – Еміль Нугье. Потім права на створення Ейфель повністю викупив. Архітектурний вигляд доробив Стефан Совестр.

Погодження на побудову Ейфелевої вежі 1886 рік

Будівництво проходило з 1887 по 1889 роки. Вхід на виставку проходив через вежу. Через 10 років були встановлені ліфти, за яким до сих пір возять туристів, замінивши лише стару технологію на електродвигуни. Спочатку в договорі з творцем говорилося про демонтаж конструкції вже через 20 років, але вона була так популярна і швидко окупилася, що її вирішили залишити. З 1906 року в ній розміщувалася радіостанція. З 1935 року звідси стали транслювати телевізійні програми. У наш час – це головна пам’ятка Парижа і Франції в цілому.

Будівництво Ейфелевої вежі

Зовнішній вигляд

Металева конструкція важить 7300 тонн з фундаментом з бетону. Всього є три поверхи: нижній – піраміда з 4 колонами і арочним склепінням, друга – така ж, але більш звужена вгорі, а третя завершується куполом з маяком. Продуманість до дрібниць не дозволяє сильно деформуватися споруді під час вітру, але від спеки воно розширюється і стає трохи вище. Під першим балконом можна помітити гравіювання з 72 іменами відомих французьких діячів науки та інженерії. Окремо варто сказати про штучне освітлення. Вперше воно з’явилося вже в 1889 році. Складалося з 10 000 газових ліхтарів. У 1925 році, в рамках рекламної акції автомобілів Сітроен, тут заграли світлом 125 000 електричних лампочок. Вони зображували знаки Зодіаку, політ комет та інше. У 2003 році поставлено звичне нам освітлення з 20 000 ламп з жовтим відтінком.

Ейфелева вежа

Що знаходиться всередині Ейфелевої вежі

Вхід всередину доступний для будь-якого відвідувача за окрему плату. На вибір пропонується підйом на другий або третій поверх на ліфті або по сходах. На кожному поверсі вас чекає оглядовий майданчик з видом на місто, ресторани і кілька музейних експонатів.

Вершина

Ще в роки життя Ейфеля тут був влаштований його кабінет-квартира, в якому він часто бував і запрошував гостей. Сьогодні це невеликий музей, який зображає сцену зустрічі творця з Томасом Едісоном. Друга річ, на яку варто звернути увагу – панорамні карти. В інтерактивному вигляді ви оціните висоту будівель в порівнянні з Ейфелевою вежею і побачите відстані до різних географічних точок. Недалеко від цього виставлена ​​мініатюрна модель того, як проект повинен був виглядати спочатку. Для романтиків є відкритий бар шампанського, який дозволяє випити келих ігристого напою на тлі Парижа.

Панорама з вершини Ейфелевої вежі

Другий поверх

На цьому рівні знаходиться два магазини з сувенірною продукцією, буфет і вишуканий ресторан. Звідси відкривається гарний вид на всі головні визначні пам’ятки: собор Паризької Богоматері, Лувр, Монмарта і т.д. Добре видно річку Сену.

Перший поверх

Тут облаштований цікавий майданчик зі скляними стінами і підлогою висотою 57 м над землею. В одному з павільйонів показується іммерсійне шоу з проекцією на три стіни. Тут показують краєвиди Франції. Ще одне нововведення – можливість познайомитися з історією будівництва і фактами про знаменитий об’єкт. Стенди та інтерактивні предмети встановлені в зовнішньому коридорі. Гвинтові сходи, по яким моменту відкриття до 1983 року можна було піднятися нагору. Ціла зона виділена для відпочинку і харчування. Поруч працює знаменитий ресторан місцевої кухні – 58 TOUR EIFFEL.

Ейфелева вежа на карті

Еспланада

Ця частина під спорудою. Тут ви зможете побачити перший ліфтовий механізм 1899 року і бюст творця. Ще є інформаційна стійка, мінімаркет, сувенірні лавки і буфети. Купити квитки всередину краще заздалегідь, щоб не стояти в черзі.

Цифри і факти

  • Початкова висота – 300,65 м, з новою антеною – 324 м.
  • Гюстав Ейфель називав її «300-метрова вежа», а «Ейфелевою» її прозвали в народі, так назва і залишилася. Ще одне прізвисько – «Залізна дама».
  • У 1887 році свій протест щодо будівництва об’єкта висловили 300 художників і письменників, які відправили офіційний документ в уряд. Серед них був Гі де Мопассан і Александр Дюма-син.
  • Для створення конструкції було виготовлено 18038 металевих деталей і 2,5 мільйона заклепок для них.
  • Зібрати архітектурний шедевр вдалося в короткий термін, це було можливо завдяки детальним кресленням інженера з точністю до 0,1 мм.
  • Навіть в наші дні пам’ятка є найвищою в Парижі.
  • Вважається найбільш відвідуваним монументом в світі. Кожен день сюди приходить близько 20 000 чоловік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.