Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Франції: Ейфелева вежа, Тріумфальна арка, музей Орсе, музей Лувр

Франція одна з найвідвідуваніших туристами країн світу, з розвиненою інфраструктурою та прекрасними можливостями для відпочинку. Головні пам’ятки – природні краєвиди, гастрономічні точки, архітектурні пам’ятники і колекції музеїв, що зберігають в собі величезну кількість світових шедеврів.

Ейфелева вежа

Ейфелева вежа

Головний символ Парижу та всієї Франції. ЇЇ будовали до 1899 року, спеціально щоб використати як вхідну арку на Всесвітній виставці. Згодом конструкцію планували розібрати, але пам’ятка прижилася. Основний матеріал – сталь, висота – 324 метри. Вежу може відвідати будь-хто бажаючий. Вечорами вмикається підсвічування, кольори якого можуть змінюватись під знакові події.

Тріумфальна арка

Тріумфальна арка

Наполеон особисто віддав наказ про її будівництво: так імператор збирався закарбувати в пам’яті народу перемоги своєї “Великої армії”. Створення арки завершилося в 1836 році. Нині площа, де вона встановлена, носить ім’я Шарля де Голля. Висота пам’ятника – 50 метрів. Оформлення рясніє дрібними деталями. Під аркою після Першої світової війни з’явилася могила невідомого солдата і Вічний вогонь.

музей Орсе

музей Орсе

У минулому будівля музею виконувала функції паризького вокзалу. Спочатку станцію закрили, а приміщення законсервували, пізніше відбулася реконструкція. Одна з найпереконливіших у світі колекцій образотворчого мистецтва стала доступна до огляду в 1986 році. По рівнях та залах експонати розподілені з урахуванням стилю і хронології. У фондах переважають картини імпресіоністів та постімпрессіоністів.

музей Лувр

музей Лувр

Найпопулярніший музей світу, відкрив свої двері для відвідувачів в 1793 році. Його скляна піраміда – один з символів французької столиці. Число відвідувачів за 2018 рік перевищило 10 млн чоловік, що стало рекордом. Колекція Лувру – картини, прикраси, скульптури і статуетки, фрески і меблі. Кількість шедеврів вражає, один з головних експонатів – “Мона Ліза” Леонардо да Вінчі.

Єлісейські поля

Єлісейські поля

Єлісейські поля Шанз-Елізі – центральна вулиця Парижу, одна з найкрасивіших, зеленіших і відоміших в місті. Тягнеться по центральній частині французької столиці майже на 2 км. Єлисейські поля традиційно діляться на дві частини: магазинну, з бутіками, офісами, банками і паркову. Парк розділений алеями на квадрати, у кожного з них є своя “спеціалізація”. Наприклад, в Маріньї знаходяться ринок філателістів і театр, а в Єлисейському квадраті – резиденція президента.

Лазурний берег

Лазурний берег

Інша назва – Французька Рів’єра, ділянка Середземноморського узбережжя від міста Тулон до кордону з Італією. Одне з найкращих в світі місць для відпочинку. Місцева кухня – свято для гурманів. На Лазурному березі подають особливі страви і сорти вина, деякі з них зустрічаються тільки тут. До мінусів можна віднести високі ціни на відпочинок і нерухомість.

Діснейленд в Парижі

Діснейленд в Парижі

Парк розваг в паризькому передмісті Марн-ля-Вале, діє з 1992 року. Парк належить американській компанії “Уолт Дисней”. Це чарівний світ для дітей, де живуть усі відомі герої “діснеївських” мультиків, відтворені декорації з улюблених казок, а також працюють незліченні атракціони, що приводять в захват і дорослих. На території парку знаходяться житлові і ділові квартали, готелі і поля для гольфу.

Біржова площа

Біржова площа

Символ міста Бордо і його головна пам ‘ятка. Архітектурний ансамбль складається з двох протяжних будівель, побудованих у стилі бароко, і прилеглих до них будівель. Серед них – Торгово-промислова палата і Митний музей. Фронтони прикрашені скульптурами. Створювалася площа в першій половині XVIII століття за проектом Анж-Жака Габріеля – королівського архітектора, основоположника класицизму.

Сент-Шапель

Сент-Шапель

Капела побудована на острові Сіте в Парижі. Хоча будівля належить до готичного стилю, вона “повітряна” і “легка”. Вся справа у вітражах, що переливаються на сонці і підносяться майже на всю висоту стін. На них зображені численні символи. Щоб їх зрозуміти, треба скористатися встановленим у Сент-Шапелі телеекраном. Розписні колони підтримують зведення верхньої каплиці.

Собор Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері

Готичний католицький храм, оспіваний у творі Гюго – ще один символ Парижа і Франції. Його будівництво розтягнулося на століття. Перший камінь заклав Папа Римський Олександр III в 1163 році. У 2019 році під час реконструкції в будівлі сталася сильна пожежа. Вогонь знищив деякі раритети та унікальні елементи оздоблення. Відновлення обійдеться приблизно в мільярд євро і займе роки.

Базиліка Сакре-Кер

Базиліка Сакре-Кер

Назва в перекладі – «базиліка Святого серця». Період будівництва: з 1875 по 1914 рік. Білокам’яний храм дещо відрізняється від інших католицьких об’єктів Парижа, свого часу його поява викликала невдоволення серед городян. Розташований на вершині Монмартра – найвищій точці міста. На дзвіниці Сакре-Кер встановлений «Савоярді» – найбільший дзвін французької столиці.

Базиліка Нотр-Дам-де-ла-Гард

Базиліка Нотр-Дам-де-ла-Гард

Головна історична пам’ятка Марселя. Зведена в середині XIX століття на місці старої каплиці. Місце знакове: тут століттями набирали паломників і благословляли мандрівників. Головний архітектор проекту – Анрі-Жак Есперандьyo. Дзвіницю вінчає 9-метрова скульптура Богоматері. Дзвін важить більше 8 тонн. Фрески і мозаїка – типові прикраси для інтер’єрів того часу.

Базиліка Нотр-Дам-де-Фурвьер

Базиліка Нотр-Дам-де-Фурвьер

Будувалася з 1872 по 1884 рік на вершині пагорба Фурвьер. Землі навколо Ліона неодноразово стикалися з напастями: від чуми до ворожих армій під стінами міста. Кожен раз жителі молилися Діві Марії, і Богоматір, на їхню думку, відводила біду. Над спорудою працювали більше 10 років, а внутрішнє оздоблення закінчили тільки в 1964 році. Базиліка щедро прикрашена: вітражі, розписи, мозаїка і статуї.

Абатство Мон-Сен-Мішель

Абатство Мон-Сен-Мішель

Переклад назви – «гора Святого Михайла». Датована споруда XI століттям. Це укріплене абатство стоїть на однойменному острові. У центральній частині підноситься сам замок, а по його периметру – щільна забудова, дикорослі чагарники і дерева. Стіни міцні і більше схожі на форт. Залежно від сезону територія навколо може бути повністю покрита водою. Іноді затоплює навіть основну дорогу що веде до Мон-Сен-Мішель.

Версальський палац

Версальський палац

Королівська резиденція, побудована в передмісті французької столиці в другій половині XVII століття. Ця пам’ятка в числі перших з’явилася в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зали палацу в зразково-показовому стані. Оздоблення і меблі відповідає минулим епохам. Чи не менше замку, туристів цікавить великий парковий комплекс. На його території функціонують близько 1400 фонтанів.

Замки Луари

Замки Луари

Вся долина річки Луари включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Подорожуючи тут, туристи знайомляться з рядом міст, включаючи Орлеан, Нант і Анже. У них і їх околицях височіють величні замки, побудовані для королівських осіб і знатних людей Франції, які бажали вирватися з метушливого Парижу. Так замки Шамбор, Шеверні, Шато-де-Шенонсо побудовані на тлі безкрайніх лугів і лісів.

Палац Фонтенбло

Палац Фонтенбло

Розташований в 60 км від Парижа в департаменті Сена і Марна, оточений величезним парком. Починаючи з 1981 року перебуває під охороною ЮНЕСКО. Історія палацу почалася в XII столітті, але лише 5 століть тому він придбав нинішні витончені і величні риси. В архітектурі можна розгледіти елементи середньовічного стилю, класику і ренесанс. У палаці народилися чотири французьких монарха.

Старе місто Каркасон

Старе місто Каркасон

Серед історичних пам’яток середньовічне місто-фортеця довгі роки утримує друге місце у Франції за відвідуваністю. Міцні та потужні стіни оточують не тільки замок, але і численні будівлі всередині самої фортеці. За вежами ховаються вузькі вулички і невеликі будиночки, які до сих пір використовуються за призначенням.

Папський палац в Авіньйоні

Папський палац в Авіньйоні

Ще один французький об’єкт, який потрапив до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Складається комплекс з двох палаців. Перший – він же Старий – зводився за наказом Бенедикта XII і є більш аскетичним. Другий – Новий – будувався в готичному стилі для Климента VI і має екстравагантні риси. Потужні зовнішні стіни повинні були витримати облогу. У них пророблені бійниці і шлюзи для атаки нападників.

Амфітеатр в Німі

Амфітеатр в Німі

Не так розрекламований, як Колізей, але мало поступається йому по історичній значущості. Зведений римлянами в I столітті. Уже тоді до нього підвели каналізацію та водопровід. Використовувався для проведення гладіаторських боїв. Згодом став фортецею, що позначилося і на зовнішнньому вигляді конструкції. Оригінальний вигляд амфітеатру повернули лише в XVIII столітті. У наш час на арені влаштовують живі концерти.

Акведук Пон-дю-Гар

Акведук Пон-дю-Гар

Найвищий зі збережених стародавніх акведуків. Його побудували римляни, близько 2 тисяч років тому. Триярусне арочне спорудження перетинає річку Гардона. Висота – 49 метрів, а довжина – 275 метрів. Міст використовувався, як складова частина водопроводу, і допомагав забезпечувати водою довколишній Нім. Коли необхідність у ньому відпала, акведук закинули.

Віадук Мійо

Віадук Мійо

Один з найвищих мостів у світі. Одна з його опор досягає рівня в 341 метр, що вище за Ейфелеву вежу. Мійо побудований через долину річки Тарн поблизу однойменного міста. Віадук – частина траси А75, що зв’язує Париж з містом Безьє. Автори проекту – архітектор Норман Фостер і інженер Мішель Вірложо. Незважаючи на масивні колони, їх творіння виглядає легким, а при низьких хмарах, ніби ширяє в повітрі.

«Маленька Франція»

«Маленька Франція»

Романтичний і мальовничий квартал Страсбурга, внесений в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У далекому XVI столітті тут селилися рибалки і ремісники, що займалися виробленням шкір, через що на вулицях укорінився неприємний запах. Зараз «Маленька Франція» перетворилася в вишуканий історичний район з фахверковими будиночками, балконами, що потопають у квітках, тихими провулками і критими містками через річку Іль.

Місто Кольмар

Місто Кольмар

Кольмар – найкрасивіше місто Ельзасу. Старі райони добре збереглися. При першому візиті здається, що опинився в декораціях де знімаються казки. Маленька Венеція і Рибальський квартал – найцікавіші частини міста. Мікроклімат Кольмара сприяє розвитку виноробства. Відкрито 5 музеїв, включаючи музей Унтерлінден. Практично на кожен місяць року припадає великий фестиваль.

Сад Клода Моне в Живерні

Сад Клода Моне в Живерні

Знаменитий художник жив в цьому місці 43 роки. Будинок Моне, перетворений в музей, стоїть посеред саду. Збережено оригінальний інтер’єр, до якого додали особисті речі майстра. Приміщення яскраве і всередині, і зовні. Теж саме можна сказати і про сад. Він виглядає так, ніби безліч фарб рухаються хаотично. Арки з рослин, частково зарослі доріжки та безліч квітів зустрічають гостей в Живерні більшу частину року.

Парк «Тет д’Ор»

Парк «Тет д’Ор»

Займає 117 га і розташовується в Ліоні. Територію почали облагороджувати в середині ХІХ століття. Зараз тут є конюшні, велодром, зоопарк, майданчик для гольфу і поїзд, що курсує по окрузі. По озеру туристи катаються на взятих напрокат човнах. На один з островів можна потрапити по прокопаному під водоймою тунелю. Ботанічний сад в «Тет д’Ор» складається зі значної колекції рослин.

Дюна в Пилі

Дюна в Пилі

Найвища дюна Європи додає в розмірі рік від року. На даний момент її висота перевищує 130 метрів. Піщана аномалія розташувалася на березі Аркашонської затоки. Навколо гори створена туристична інфраструктура, щоб зробити підйоми більш безпечними та комфортними. Парковка, сувенірні магазини, кафе, де подають свіжих устриць, невеликі готелі – все в пішій доступності.

Печера Ласко

Печера Ласко

Виявлена ​​в комуні Монтіньяк на березі річки Везер в 1940 році. Печера стала справжнім відкриттям в галузі археології. Вона – ключовий елемент у вивченні епохи палеоліту. Кількість і якість наскальних зображень перевершує всі інші джерела. Ласко називають «Сікстинською капелою первісного живопису». При цьому розміри печери відносно невеликі: до 30 метрів у висоту і близько 250 метрів в довжину.

Монблан

Монблан

Найвищий в Європі гірський масив (без урахування Ельбрусу). Знаходиться на кордоні Франції та Італії, під Монбланом прокладений тунель між країнами. Багато гірськолижних трас будь-якої складності. Є і «дикі» схили, які обожнюють екстремали. Чудові умови для альпінізму і піших прогулянок. Навколо гори прокладений популярний туристичний маршрут – «Tour du Mont Blanc».

Озеро Ансі

Озеро Ансі

Одне з найкрасивіших альпійських озер. Розташовується в Північній Савойї. За розмірами у Франції поступається лише озеру Лак-дю-Бурже. Округа дуже популярна у туристів. Доступні прогулянки на катерах, оренда водних велосипедів, розваги на воді, на пляжах встановлені атракціони. З півдня до озера підступає долина, з інших боків воно оточене гірськими масивами.

Корсика

Корсика

Автономна французька територія, що займає однойменний острів в Середземному морі. На цих територіях в різний час жили представники багатьох народів, тому тут з’явився особливий мовний діалект. Природна краса – головне багатство місцевості. Бухти і пляжі, ліси і гори – все вздовж і впоперек досліджено туристами, але зберегли первісну красу.

Вердонська ущелина

Вердонська ущелина

Один з головних туристичних об’єктів Провансу. Одночасно і найдовша і найглибша ущелина Франції. Розташоване в Альпах, в південно-східній частині країни. Природну пам’ятку називають «французький Гранд Каньйон». В околицях прокладені піші маршрути для любителів походів, організовуються кінні прогулянки, здаються в оренду каяки для заплавів.

Каланкі

Каланкі

Маленькі мальовничі бухти, французькі «фіорди», які знаходяться на узбережжі від Марселя до Ліа Сьота і Кассис. Національний парк заснований в 2012 році і став першою в Європі територією, що охороняється, яка включає периферію міст, частину моря і суші. Невеликі бухти і острівці створили унікальну екосистему. Тому тут мешкає чимало рідкісних видів флори і фауни. Скелелази облюбували гори Каланкі для тренувань.

Скелі Етрета

Скелі Етрета

Назва «Етрета» перекладається як «хутір призахідного сонця». Настільки поетичне ім’я в купі з незвичайним зовнішнім виглядом скель в усі часи приваблювали мандрівників. Тут відпочивали видатні персони, а художники і літератори черпали натхнення. Скелі здіймаються на десятки метрів, вони білосніжні і мають химерні форми, а також багато природніх арок.

Лавандові поля Провансу

Лавандові поля Провансу

Головний бренд і візитна картка регіону – нескінченні фіолетові ряди ароматної лаванди. Улюблене місце художників і фотографів, кількість туристичних листівок може посперечатися з Ейфелевою вежею. Особливо густо і щільно засаджено плато Валансола. Найкращий час для поїздки – кінець червня: саме тоді починається щорічний фестиваль лаванди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.