Press "Enter" to skip to content

Мон-Сен-Мішель – архітектурне диво Франції

Мон-Сен-Мішель це і острів в затоці Сен-Мішель, і середньовічне абатство. До того ж це одна з найпривабливіших пам’яток Франції. 2,5 млн людей щорічно відвідують це місце.

Абатство Сен-Мішель, що велично стоїть на самій вершині скелястого острова входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Саме абатство надає острову Мон-Сен-Мішель такий незвичайний і привабливий вигляд. Не дарма його називають «Піраміда морів».

Абатство більше схоже на укріплений замок. Він оточений потужними стінами і неприступними бастіонами. Мабуть, це один з найбільш вражаючих храмів в готичному стилі. Здалеку, особливо під час припливу, Мон-Сен-Мішель здається якимось фантастичним островом, що ширяє над затокою на висоті 155 метрів.

Мон-Сен-Мішель на заході сонця
Мон-Сен-Мішель на заході сонця

До речі, саме під час припливу його можна назвати островом.

Острів Сен-Мішель під час припливу
Острів Сен-Мішель під час припливу

А ось при відливі до Мон-Сен-Мішель можна пройти пішки по піщаному пляжу. Вода відступає досить далеко від узбережжя.

Так виглядає Мон-Сен-Мішель при відливі
Так виглядає Мон-Сен-Мішель при відливі

Абатство Сен-Мішель заснував 16 жовтня 709 року єпископ Обер Авраншський. Згідно з легендою, йому з’явився Архангел Михаїл та вказав це місце для будівництва обителі. У 966 році на скелі влаштувалася громада бенедиктинців. Повноцінна церква з’явилася тут тільки в 11 столітті. Вона стала важливим об’єктом паломництва для віруючих.

Цікавий факт – через свого надихаючого душевного спокою Мон-Сен-Мішель іноді називають «Небесний Єрусалим».

Мон-Сен-Мішель
Мон-Сен-Мішель

У середні віки паломники приходили сюди пішки та підчас відлпливу перетинали затоку. Причому іноді їх зустрічали підступні тягучі піски або несподівані припливи.

Зараз дістатися сюди з Парижа значно простіше. Хоча не можна назвати цей шлях зовсім вже легким. Проїзд в Мон-Сен-Мішель займе близько 3,5 годин. Для початку потрібно потрапити в місто Ренн на поїзді. Потім ще близько 1 години на автобусі.

Краще планувати відвідування Мон-Сен-Мішель як мінімум на один день. Тоді ви встигнете повністю оглянути монастир, його трапезну, бастіони і кріпосні стіни. Та зможете побачити, як припливи стрімко змінюють навколишній ландшафт і перетворюють піщані простори в водні.

Хочете дізнатися про зникаючу дорогу? Тоді обов’язково прочитайте про дорогу Пасаж-Дю-Гуа. Саме про неї говорять, що ця дорога тоне два рази в день.

Гарний варіант – це забронювати одноденну екскурсію на Мон-Сен-Мішель прямо з Парижа. Як правило, вона включає прямий трансферт зі столиці і назад. Ну і звичайно ж ви можете залишитися тут на ніч або в селі у абатства, або в готелях на материку.

Абатство Мон-Сен-Мішель

Це абатство ще називають «La Merveille» (що в перекладі означає «чудо»). І воно дійсно стало справжнім дивом архітектури Середньовіччя. Причому дивом не тільки в архітектурному плані, але і в плані доставки сюди будматеріалів. Відомо, що люди гинули, намагаючись подолати шлях до острова під час відпливу.

Однак незважаючи на всі складнощі, абатство все ж добудували в період з 11 по 13 століття. У підсумку ми з вами спостерігаємо вишуканий і дивовижний готичний храм.

Абатство Мон-Сен-Мішель
Абатство Мон-Сен-Мішель

Щоб потрапити в абатство, туристи і паломники повинні почати шлях від старих воріт. Далі пройти через невелике село і піднятися на вершину пагорба. Потім вас очікують 350 сходинок – Великі сходи (Гранд-Дегре). Вони закінчуються прямо біля входу в абатство.

На нижньому ярусі ви побачите затишний сад і просторий зал. У 13 столітті цей зал був притулком для паломників.

На середньому ярусі розташований склепінчастий Лицарський зал.

Найприголомшливіше місце абатства розташувалося на другому рівні. Тут ви побачите монастирі, трапезну, і церкву абатства. Весь архітектурний ансамбль утворює тиху чернечу обстановку. У монастирях є цілих 220 красивих гранітних колон.

Внутрішня частина Абатства Мон-Сен-Мішель
Внутрішня частина Абатства Мон-Сен-Мішель
Колони Абатства Мон-Сен-Мішель
Колони Абатства Мон-Сен-Мішель

Прекрасна Егліза Сен-Мішель (церква абатства) заснована ще в 1020 році. Тут ви побачите неф в романському стилі і щедро прикрашений готичний хор 15 століття. Святилище вразить вас своєю захоплюючою красою і надихає атмосферою. Від церкви абатства до тераси ведуть сходи «Escalier de Dentelle». З тераси відкривається неймовірний вид на море.

Цікавий факт – Абатство за часів французької революції використовувалося в якості в’язниці. Цю функцію воно виконувало аж до кінця 19-го століття.

Бастіони Мон-Сен-Мішель

Вся територія острова є пішохідною зоною. Велика частина будівель побудована в 13-16 століттях. Класичний для Середньовіччя острів оточений масивними укріпленнями та бастіонами, що служило для захисту від нападів ззовні.

Стіни і бастіони Мон-Сен-Мішель
Стіни і бастіони Мон-Сен-Мішель

Цікавий факт – стіни і бастіони звели за часів Столітньої війни (1337-1453 рр.). Саме завдяки цим спорудам Мон-Сен-Мішель зміг витримувати облогу англійських військ протягом майже 30 років.

Щоб насолодитися дивовижними видами, обов’язково пройдіться по «Chemin des Remparts».

Фортечні стіни Мон-Сен-Мішель
Фортечні стіни Мон-Сен-Мішель

Щоб потрапити на кріпосні стіни, вам потрібно пройти близько 2 км від містечка Ла Казерн через міст Passerelle по дамбі до автостоянки біля підніжжя скелі. Пам’ятайте, що іноді приплив доходить навіть до стоянки. Далі через основний вхід потрапляєте на кріпосні бастіони.

Практично з усіх укріплень відкриваються мальовничі панорами околиць.

Вид зверху на Мон-Сен-Мішель
Вид зверху на Мон-Сен-Мішель

Вулиця Гран-Рю

Єдина вулиця на острові, що проходить поруч з кріпаками стінами. Ця мощена доріжка веде відвідувачів через середньовічне село Мон-Сен-Мішель. Туристи потрапляють на острів через Стару бюргерську гауптвахту, в якій тепер розміщується туристичне агентство. Потім проходять через бульварні і Королівські ворота. За ними починається вулиця Гран-Рю.

Ця зачарована вулиця оточена кам’яними будинками, побудованими ще в 15-16 століттях. Зараз у багатьох з них розташувалися сувенірні лавки, ресторани, кафе і готелі.

Вулиця Гранд Рю
Вулиця Гранд Рю

На цій вулиці ви знайдете церкву Святого Петра 15 століття. Крім цього, тут ви побачите мультимедійну виставу Археоскоп. Вона присвячена історії абатства і острова Мон-Сен-Мішель.

Не пропустіть музей історії, в якому виставлені колекції старовинної зброї, годинників, скульптур та живопису. У цьому музеї ви отримаєте уявлення про життя в монастирі Мон-Сен-Мішель.

Також варто зайти в будинок Тіфані. Його побудував в 1365 році лицар Бертран дю Гесклен для своєї дружини Тіфані. Зараз це музей, де ви побачите добре збережені старовинні меблі та інші предмети середньовіччя. Гран-Рю закінчується біля Великих сходів (Гранд-Дегре), які ведуть в абатство.

Рогата вуличка

Її також називають дозорних провулком. Це найменша вулиця Мон-Сен-Мішель. Вона настільки вузька, що тварині з рогами тут не пройти. Звідси і пішла назва. Щоб потрапити на цю вуличку, потрібно піти по Гран-Рю і повернути наліво перед готелем La Croix Blanche.

Так виглядає Рогата вулиця в Мон-Сен-Мішель
Так виглядає Рогата вулиця в Мон-Сен-Мішель

Так виглядає Рогата вулиця в Мон-Сен-Мішель. Її буде важко помітити.

Паломництво на Мон-Сен-Мішель

Крім туристів Мон-Сен-Мішель відвідують і релігійні паломники.
Основні паломництва проходять в кінці липня та в кінці вересня на День Святого Михайла. В найближчу неділю до Дня Святого Михайла тут проводять урочисту службу. Безпосередньо в день Святого Михайла (29 вересня) в церквах острова проводять ранкові молитви.

Готель La Mere Poulard

Це легендарний готель на Мон-Сен-Мішель. Його заснували в 1888 році Аннет і Віктор Пулар. Аннет тоді було всього 20 років, але вона відмінно готувала, і її ласкаво називали La Mere Poulard (Мама Пулар).

Готель приймав паломників і туристів, які полюбили знамениту кухню La Mere Poulard.
Сьогодні це не тільки готель, але і однойменний ресторан. У ресторані при готелі подають фірмове блюдо-омлет. Крім того, La Mere Poulard відомий своїм прекрасним здобним печивом. Його готують із застосуванням найкращого нормандського масла.

Кафе La Mere Poulard
Кафе La Mere Poulard

Кілька порад

  • Обов’язково враховуйте графік припливів і відпливів. Якщо ви приїхали на автомобілі, то краще залиште його на парковці на материковій частині в 2,5 км від острова. З 7-30 і до півночі від стоянки і майже до самого острова курсують безкоштовні автобуси.Буває і так. Тому враховуйте припливи і відливи в Мон-Сен-Мішель
  • Якщо ви хочете прогулятися навколо острова в період відпливу, то краще це робити босоніж.
  • Для туристів з обмеженими фізичними можливостями відвідування Мон-Сен-Мішель небажано. Оскільки, в абатство йде крута дорога і сходи з 350 сходів.
  • Щорічно з червня по вересень в абатстві проводиться музичний фестиваль. Як правило, це класичні концерти в найкращих місцях острова. Зазвичай це Лицарський зал та Егліз Сен-Мішель.
  • Розклад заходів та іншу корисну інформацію можна дізнатися на офіційному сайті абатства Мон-Сен-Мішель.

Мон-Сен-Мішель на мапі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.