Press "Enter" to skip to content

Площа Барберіні і фонтан Тритона в Римі

Площа Барберіні (або Пьяцца Барберіні) названа на честь сім’ї Барберіні. Це відоме, могутнє і багате італійське сімейство, розквіт якого припадає на 17 століття. Площа побудована в 1625 році за наказом кардинала Франческо Барберіні.

Де знаходиться

Площа Барберіні розташувалася в історичному центрі Риму в кінці вулиці Віа Вітторіо Венетто приблизно в 600 метрах на схід від знаменитого фонтану Треві.

Географічні координати (41.90373, 12.48859)

До речі, всього в 600 метрах на північний захід від площі Барберіні ви знайдете відому Іспанські сходи.

Фонтан Тритона

Площа відома своїм фонтаном Тритона скульптора Джованні Лоренцо Берніні.

Фонтан Тритона на площі Барберіні
Фонтан Тритона на площі Барберіні

Фонтан розташований практично в самому центрі площі. Його побудували в 1643 році. Зроблений з травертину, він є одним з найвідоміших фонтанів Берніні. Фонтан зображає чотирьох дельфінів, які тримають хвостами велику двостулкову раковину.

Фонтан Тритона на площі Барберіні
Фонтан Тритона на площі Барберіні

У цій раковині ви побачите Тритона (Бога морів), який в свою чергу, немовби видуває струмінь води з іншої морської черепашки.

Фонтан Бджіл

Фонтан Бджіл (Fontana delle Api) сховався в північній частині площі. Він значно поступається в розмірах фонтану Тритона.

Римський Фонтан Бджіл
Римський Фонтан Бджіл

Незважаючи на те, що це одна з найскромніших робіт Берніні, його обов’язково варто побачити. Він побудований в 1644 році на честь Папи Урбана VIII (в миру відомого як Маффео Барберіні).

Фонтан прикрашають бджоли, які є емблемою сім'ї Барберіні
Фонтан прикрашають бджоли, які є емблемою сім’ї Барберіні

За легендою, за допомогою бджіл вилікували одного зі спадкоємців цієї багатої сім’ї. З тих пір вони прикрашають їх родовий герб. Хоча історики стверджують, що бджоли на гербі з’явилися від справжнього імені сімейства – Тафані, що в перекладі означає овод. Однак оводів надалі замінили бджолами, оскільки вони символізують працьовитість.

Цікавий факт – спочатку Фонтан Бджіл призначався для коней, які могли вгамовувати тут спрагу

Палац Барберіні

Палаццо Барберіні – це визначна будівля в стилі бароко, в якому знаходиться Національна галерея античного мистецтва. Побудований на замовлення того ж Папи Урбана VIII, цей особняк був найбільш елегантною і розкішною віллою того періоду.

Палаццо Барберіні
Палаццо Барберіні

Він розташувався в східній частині площі.

У 1623 році Маффео Барберіні, який став Папою Урбаном VIII, замовив будівництво маєтку італійському архітекторові Карло Мадерно, який відповідав за дизайн фасаду базиліки Святого Петра в Ватикані. Будівництво почалося в 1625 році, а завершилося в 1633 році, вже після смерті Мадерно.

У 1949 році італійський уряд викупив палац і розмістив там Національну галерею мистецтва, створену на пожертвування кількох знатних італійських сімей.

У Національній галереї античного мистецтва представлено понад 1400 творів мистецтва відомих художників з тринадцятого по вісімнадцяте століття. Ви побачите роботи Тиціана, Ель Греко, Караваджо, Тінторетто і Рафаеля.

Один з найбільш примітних залів – овальний салон, що займає всю висоту будівлі.

Стеля тут прикрашає велика фреска італійського художника епохи бароко П’єтро да Кортона. Вона уособлює Алегорію Божественного Провидіння і Силу Барберіні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.