Press "Enter" to skip to content

Тауерський міст в Лондон: цікаві факти, історія створення

У самому серці Лондона, над річкою Темзою, знаходиться одна з головних пам’яток Англії і візитна картка міста – Тауерський міст. Спроектований в стилі вікторіанської готики, міст здається ровесником Вестмінстерського абатства, хоча побудований він був лише в кінці 19 століття. Незважаючи на свій відносно молодий вік, він приваблює мільйони туристів з усього світу щорічно. А в декількох кварталах від Tower Bridge знаходиться Біг-Бен, колесо огляду London Eye і інші впізнавані пам’ятки Лондона.

Історія Тауерського моста

У другій половині 19 століття населення Лондона стрімко зростало. Район порту західній частині міста був переповнений. А Лондонський міст не справлявся з навантаженнями. Тому було прийнято рішення про будівництво нового моста. У 1876 році комітет для вирішення ситуації з переправою оголосив конкурс проектів, на якому було представлено понад 50 робіт. Кращим виявився підвісний розвідний міст архітектора Х. Джонса.

Тауерський міст в Лондоні

На жаль, результат своєї роботи він не побачив, померши через рік після початку будівництва. Його змінив архітектор Джон Вольф-Беррі. Однак на питання, хто побудував Тауерський міст, історики однозначно називають ім’я Хораса Джонса, оскільки авторство ідеї належить йому. Будівництво тривало 8 років. У 1894 році, коли був побудований Тауерський міст, відбулося урочисте відкриття за участю членів королівської сім’ї.

Чи розводиться Тауерський міст

Мало туристстів знає, що Тауерський міст є насправді розвідним, тому часто ведуться жваві суперечки з цього питання. Зараз конструкцію розводять за спеціальним розкладом кілька разів на тиждень. На офіційному сайті Tower Bridge є достовірна інформація про графік.

Питання про те, скільки часу займе розведення, було одним з вирішальних при схваленні проекту моста. В кінці 19 століття рух на Темзі був досить жвавим, і міст розводили кілька разів на годину. Архітектор Хорас Джонс спроектував унікальну конструкцію з противагами, завдяки якій дві половинки моста, вагою в 1200 тонн і довжиною в 61 метр, піднімаються лише за одну хвилину.

Опис і фото пам’ятки

Будучи розвідним, висячим і з пішохідною галереєю над проїзною частиною, Тауер Брідж являє собою вражаюче видовище. Загальна довжина моста – 244 метри. Він спирається на дві проміжні металеві опори, які на надійному фундаменті укріплені на дні Темзи. Висота кожної опори – 65 метрів. Для захисту від корозії опори облицьовані каменем і збудовані у вигляді готичних веж.

Щоб не створювати незручності пішоходам під час розведення моста, в баштах були побудовані гвинтові сходи і ліфти. Один з них працював тільки на підйом, інший – на спуск. А по пішохідній галереї можна було пройти навіть тоді, коли міст повністю розведений. Однак, жителі воліли дочекатися зведення моста і мало хто піднімався на висоту в 40 метрів. Тому в 1910 році пішохідну галерею закрили. Відновила вона свою роботу тільки в кінці 20 століття, коли там влаштували музей історії моста і оглядовий майданчик.

Тауерський міст в Лондоні

У 2014 році на одній з галерей облаштували оглядовий майданчик зі скляною підлогою. У відвідувачів з’явилася унікальна можливість спостерігати за розведенням моста, дивлячись прямо під ноги. Звідси відкривається захоплюючий вид на весь район Сіті, Букінгемський Палац, шпилі Абатства.

Головна інформація про Tower Bridge

  • Дата відкриття – 30.06.1894;
  • Хто побудував – Хорас Джонс;
  • Де розташований – в центральній частині Лондона;
  • Чому так називається – Тауер з англійської мови означає вежа;
  • Развідний чи ні – так;
  • Через яку річку побудований – Темза.

Цікаві факти

Тауер Брідж і Лондон Бридж – два різних мости. Їх часто плутають, що послужило причиною цікавого конфузу. В кінці 20 століття підприємець із США, Роберт Каллох, купив Лондонський міст, який перебував у вкрай жалюгідному стані, думаючи, що придбав Тауерський.

Тауерський міст в Лондоні

За законами Великобританії, річковий транспорт має пріоритет над наземним, і з огляду на механізм розведення моста, його розводили кожен раз, як пропливало судно. Це могло статися в будь-який час. Одного разу такий вільний розклад мало не став причиною політичного скандалу. У 1997 році президент США Білл Клінтон приїхав з візитом до Лондона. Його кортеж прямував за прем’єр-міністром Великобританії Тоні Блером. У той момент, коли президент США повинен був проїхати через міст, пролунав сигнал, і почалося розведення. Біллу Клінтону довелося поступитися дорогою звичайному рибацькому баркасу.

У 1952 році сигнал оповіщення про розведення не спрацював, і міст стали розводити з перебуваючим на ньому автобусом. Щоб уникнути катастрофи, водій автобуса, Альберт Гантон набрав максимальну швидкість і перелетів на іншу сторону. Кілька пасажирів отримали незначні травми, але ніхто не загинув. За виявлену спритність Гантон отримав грошову премію.
Під час будівництва мосту було задіяно 500 працівників. 10 з них загинули.
Спочатку лондонці були проти нової споруди, вважаючи його недоречним і безглуздим. Однак сьогодні Тауерський міст – один із символів Лондона, який приносить значний дохід в міську казну за рахунок відвідувачів.

Подати заявку на розведення моста може будь-яке судно від 9 до 42 метрів заввишки за добу до проходження. Примітно, що підйом мосту вагою понад 100 тонн для річкового транспорту здійснюється безкоштовно, а ось за в’їзд в центр міста автомобілісти повинні платити 10 фунтів стерлінгів. Так влада міста намагаються мінімізувати кількість вихлопних газів.

Послуги і правила відвідування

Після покупки або пред’явлення купленого раніше квитка на касі можна взяти карту пам’ятки з маршрутом і важливими точками. Також у продажу є аудіогід на декількох мовах. Екскурсія на Тауер Брідж складається з двох етапів: огляд самого моста, прогулянка по музею і відвідування вікторіанських машинних залів.

Тауерський міст в Лондоні

Щоб уникнути терактів і нещасних випадком на територію об’єкта надбання ЮНЕСКО заборонено вносити колючі, ріжучі предмети, зброю , вибухові речовини. При вході охорона здійснює огляд вмісту сумок.

На території музею є кіоски, де продаються сувеніри у вигляді брелків, магнітів, листівок. Розпорядники музею піклуються про зручність всіх категорій населення: для немовлят є кімнати годування і пеленальні столики, для людей з вадами слуху один раз в тиждень організовуються екскурсії на мові жестів, для людей з обмеженими можливостями є спеціальні крісла.

Тауерський міст в Лондоні

Вартість квитків

Найзручніше купувати квитки онлай на офіційному сайті Tower Bridge. Тут організованим групам надаються знижки. Там же відзначені години роботи і розклад розведення. Ось ціни на відвідування в 2019 році:

  • Дорослі – 9,80 £;
  • Діти старше 5 років – 4,20 £;
  • Пільговий квиток для дорослих – 6,80 £, для дітей до 15 років – 3,00 £;

Право на пільги мають студенти від 16 років, люди пенсійного віку старше 60 років та інваліди. При собі необхідно мати документ, що підтверджує право на пільги. Відвідування моста дітьми до 15 років без супроводу дорослих заборонено.

Де знаходиться і як дістатися

Для навігатора можна використовувати точну адресу місця – Tower Bridge Exhibition, Tower Bridge Road, London SE1 2UP, UK. На машині від London Heathrow без пробок сюди можна доїхати за 30 хвилин.

Для того щоб доїхати до Тауерського моста, можете також скористатися туристичними червоними автобусами або громадським транспортом. Вам підійдуть автобуси № 15, 42, 78, 100, які курсують до зупинки Tower Bridge. Якщо ви бажаєте добратися сюди на метро, ​​тоді скористайтеся лініями Circle і District, вийти слід на станції Tower Hill. Також ви зможете доїхати сюди на річковому човні, прямуючи до зупинки St. Katharine Pier і Tower Pier.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.