Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Англії: Стоунхендж, Національний парк Озерний край, Юрське узбережжя

Англія – ​​найбільша країна, що знаходиться в складі Сполученого Королівства. Найвідвідуваніше місто на території країни – це звичайно Лондон. Однак, в Англії, крім столиці, є багато цікавих місць, які варті уваги.

Тауерський міст через Темзу

Тауерський міст через Темзу

Завдяки компактному розміру країни і прекрасного транспортному сполученню, всі значущі пам’ятки знаходяться в досяжності від столиці. Туристів в Англії чекають чудові пам’ятники архітектури, замки, національні парки, чарівна берегова лінія, острови і, звичайно, споконвічно англійські традиції.

Туманний Альбіон таїть в собі чимало унікальних об’єктів і чудес світу. Але є пам’ятки, які варто відвідати в першу чергу. Це, звичайно, могутній Стоунхендж і Юрське узбережжя.

Стоунхендж

Стоунхендж

Це одна з найбільш відвідуваних та визначних пам’яток Англії. Містичний кам’яне коло являє собою фантастичне видовище. Кам’яні брили вражають уяву. Спочатку будівництво комплексу пов’язували з діяльністю друїдів. Однак, археологічні дослідження говорять, що Стоунхендж відноситься як мінімум до бронзового віку і з’явився задовго до Мерліна. Кращий час для відвідування цього дива світу – рано в ранці, поки ще немає основного потоку туристів.

Національний парк Озерний край

Національний парк Озерний край

Національний парк Озерний край користується популярністю не тільки серед туристів, а й місцевих жителів. Це найбільш відвідуваний парк у всій Великобританії. Задовго до туристів його облюбували художники та інші представники творчих професій. Пейзажі Озерного краю дивні і багатогранні. Тут і гірські вершини, і зелені долини, і глибоководні озера, і велика територія вересковой пустки. З розваг в парку можна покататися на човні, зайнятися хайкінгом, відправитися в похід на велосипеді.

Юрське узбережжя

Юрське узбережжя

Тягнучись на 153 кілометри уздовж берегової лінії Ла-Маншу між східним Девоном і Дорсетом, Юрське узбережжя може розповісти багато про геологічне минуле Землі. Скельні сходи охоплюють три періоди мезозою, в тому числі і юрський період. З 2001 року Юрське узбережжя внесено до списку всесвітньої спадщини людства під егідою ЮНЕСКО.

Культурна та історична спадщина Англії колосальна. Тут розгорталися багато подій, які вплинули на європейську та світову історію. Сьогодні частина цієї спадщини збереглася в архітектурних пам’ятках країни.

Замок Тінтагель

Замок Тінтагель

Тінтагель – це місце, де оживають легенди про короля Артура і лицарів круглого столу. За давнім переказом тут був зачатий, народився і провів свої перші дні життя легендарний вождь бриттів. У XIX столітті почалося археологічне дослідження острова, на якому був зведений замок Тінтагель. Ні підтвердити, ні спростувати давні оповіді вчені не змогли. З цього ж періоду замок і острів стають визначною туристичною пам’яткою.

Солсберійський собор

Солсберійський собор

При першому відвідуванні Солсберійський собор справляє незабутнє враження. Враження особливо посилюється, якщо 123-метровий шпиль собору частково схований за низькими хмарами або навпаки виблискує на сонці. Собору належить ряд рекордів: найвищий шпиль з тих що дійшли до наших днів, найдавніший робочий годинниковий механізм. Обов’язково подолайте 332 сходинки вежі Солсберійского собору, щоб побачити приголомшливу панораму Уїлтшира.

Стіна Адріана

Стіна Адріана

Це найвідоміший з пам’ятників античності у всьому Сполученому Королівстві. Колись Стіна Адріана була оборонною спорудою, зведеною близько 122 р до н.е. Стіна захищала римські землі від набігів піктів. Будівництво укріплень імператор Адріан доручив римським легіонам. Стіна Адріана складає понад сто кілометрів в довжину, шириною від 3 до 4 метрів і заввишки більше п’яти метрів, десятки сторожових і сигнальних веж, 16 фортів, рови і земляні вали – і все це з’явилося за 6 років. Сьогодні все ще можна подивитися значну частину стіни.

Котсуолдс

Котсуолдс

Котсуолдс (Cotswolds) – це один з найкрасивіших районів в країні. Більша його частина знаходиться в графстві Глостершир. Мальовничі пагорби з невеликими затишними селами переносять мандрівника в доіндустріальний період. Протягом всього Середньовіччя через Котсуолдс проходив торговий шлях. Продаж вовни не тільки збагачував торговців, а й дозволяв процвітати всьому регіону. Тут збереглася найвища концентрація традиційних англійських сіл.

Музей Гаррі Поттера

Музей Гаррі Поттера

Немає кращого способу зануритися в світ Гаррі Поттера, ніж відправитися в лондонську студію Warner Brother’s. У павільйонах студії знімалися всі фільми про юного чарівника і його друзів. Тут можна посидіти за столом Грифіндора, Слизерина, Когтеврана і Пуффендуя; заглянути в кабінет директора Дамблдора і пройтися по Косому провулку. Але і це ще не все! Обов’язково спробуйте вершкове пиво і магічні солодощі в барі «Три мітли». А на прощання загляньте в сувенірну лавку, щоб купити собі чарівну паличку. Лумос!

Місто Бат

Місто Бат

Засноване римлянами в I столітті, місто Бат відоме своїми термальними джерелами. Мінеральна вода піднімається на поверхню з глибини 4800 метрів. Шанувальники бальнеологічних процедур їдуть в Бат з усього Сполученого Королівства. Крім гарячих джерел в місті є й інші пам’ятки: Батське абатство, красива площа Королівський півмісяць і трьохарковий міст Палтні через річку Ейвон.

В Англію потрібно їхати мінімум на 7 днів, щоб побачити всі найвизначніші пам’ятки країни. Цього терміну буде достатньо, щоб познайомитися з гучним Лондоном, зеленими пагорбами Котсуолдс, проїхати вздовж мальовничого узбережжя і відвідати величний Стоунхендж.

Вестмінстерське абатство

Вестмінстерське абатство

Перший день в Лондоні варто почати з його головної пам’ятки – Вестмінстерського абатства. Його готична архітектура прекрасно доповнюється чудовими вітражами. Абатство також є усипальницею для 17 англійських монархів. Будівля Парламенту та Біг Бен (Вежа Єлизавети) знаходяться в 5 хвилинах від абатства. На Трафальгарській площі милуємося колоною адмірала Нельсона і Національною галереєю. Увечері варто відправитися в круїз по Темзі і оглянути місто з води. Або відвідати знамените колесо огляду – Лондонське Око.

Коледж Церкви Христа

Коледж Церкви Христа

Поряд з Лондоном знаходяться два світових освітніх центру, куди прагнуть потрапити студенти зі всієї Європи. У цих стінах як ніде живий дух свободи, рівності і братерства. Обов’язково підніміться на Вежу церкви Святої Марії в Кембриджі. По можливості постарайтеся взяти човен, щоб поплавати по річці Ким. І, звичайно, відвідайте коледж Церкви Христа, де проходили зйомки фільмів про Гаррі Поттера.

Віндзорський замок

Віндзорський замок

Дві резиденції британських монархів знаходяться в Лондоні і Віндзорі. В першу половину дня відвідайте знаменитий Віндзорський замок, який височіє на стрімкому березі Темзи. Після обіду вирушаєте в Букінгемський палац. Перед ним проходить одна з найяскравіших церемоній Європи – зміна почесної варти.

Місто Стратфорд-на-Ейвоні

Місто Стратфорд-на-Ейвоні

Місто Стратфорд-на-Ейвоні знамените, як батьківщина Вільяма Шекспіра. Тут він написав свої безсмертні твори, тут і похований разом з сім’єю. Щорічно в місто приїжджають тисячі шанувальників великого драматурга, щоб покласти квіти до його могили і, звичайно, відвідати театр. В Стратфорді-на-Ейвоні, крім Музею Шекспіра, варто заглянути також в котедж Анни Хеттеуей, де народилася дружина майбутнього генія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.