Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Албанії: музей в Бераті, виноробня Чобо, площа Скандербега, фортеця Розафа

Албанія розташувалася в самій затишній частині Європи – на Балканах, на берегах теплого Іонічного і Адріатичного морів. Поруч знаходяться куди більш популярні у туристів Греція і Чорногорія, але Албанія починає поступово віднімати у сусідів славу кращого місця для відпочинку.

До достоїнств відпочинку в Албанії можна віднести доступні ціни. Країна поки не розпещена натовпами туристів, тут дуже недорогі продукти і житло. В Албанії для відпочинку є все – чисті пляжі, мальовничі каньйони, незаймана природа, маса цікавих історичних місць і привабливих куточків.

Сервіс на досить високому, дійсно європейському рівні, а місцеві жителі – дуже гостинні і шанобливо ставляться до мандрівників. Що обов’язково слід зробити в Албанії – познайомитися з місцевою кухнею і винами. Повірте, Албанія в цьому відношенні нітрохи не поступається Франції, порадує вас своїми кулінарними шедеврами і величезним вибором різних сортів благородного напою.

Радимо також відвідати не тільки столицю Тирану, але і такі міста, як Берат, Поградец і Саранда, де теж є на що подивитися. До плюсів Албанії можна віднести і відносно скромні розміри цієї країни – ви встигнете познайомитися майже з усіма її красою в ході однієї поїздки.

Національний етнографічний музей в Бераті

Музей в місті Берат був відкритий порівняно недавно – в 1979 році. Вже сама будівля, побудоване за традиційною бератської архітектурі, привертає увагу, як і дивовижна нерухомі меблі, буквально вбудована в будинок. Національний етнографічний музей дозволяє познайомитися з побутом місцевих жителів, з їх традиціями і ремеслами, зокрема, процесом виробництва оливкової олії. Колекція музею налічує понад тисячу експонатів.

Виноробня Чобо

Це сімейний бізнес, власники якого будуть раді показати туристам все особливості виробництва вина і дати продегустувати різні сорти благородного напою, що є гордістю Албанії. Спочатку відвідувачів виноробні сім’ї Чобо знайомлять з самим виробництвом, а потім – з колекцією вин, де зберігаються пляшки з кожного року врожаю. Тут є і білі, і червоні вина, від багатства вибору просто розбігаються очі. Сам винний льох теж вельми мальовничий, з мозаїкою і древніми амфорами для зберігання. Знаходиться виноробня недалеко від міста Берат.

Площа Скандербега

Якщо Тирана – головне місто Албанії, то площа Скандербега – її центр, серце міста, де розташовані найважливіші будівлі і визначні пам’ятки. Центр площі займає пам’ятник Скандербегу, національному герою Албанії. Навколо знаходяться такі цікаві будівлі, як мечеть Хаджі-Етхем-Бей, Оперний театр, Національний музей і годинна вежа Саат-Куди, побудована в 1822 році. Площа Скандербега за розмірами можна порівняти з Червоною площею, вся її забудова витримана в стилі італійського класицизму.

Національний історичний музей Тирани

Цей музей був заснований в 1981 році, розташований на площі Скандербега в центрі Тирани. Це найбільший з усіх албанських музеїв, він володіє колекцією з більш ніж п’яти тисяч експонатів. У музеї радимо обов’язково відвідати Павільйон старовини, де зібрані експонати з часів палеоліту. Є окремий Павільйон Середніх віків, а також відділи іконографії, ренесансу, антифашизму, незалежності та етнографії. Все розташовано дуже зручно для туристів, дозволяє познайомитися з усіма етапами історії Албанії.

Скадарське озеро

Це найбільше озеро всього Балканського півострова, знаходиться одночасно і в Албанії, і в Чорногорії. Скадарське озеро приваблює туристів своїми мальовничими берегами, багатим рослинним і тваринним світом, чистою водою і недоторканими природними зонами, які знаходяться під охороною держави. Судноплавство на Скадарському озері розвинене добре, тому в подорож по ньому краще відправитися на судні. Тим більше, що водойму відомий своїми островами, на яких були побудовані церкви з усипальницями.

Курорт Ксаміль

Це найвідоміший курорт Албанії, який вразить туристів найчистішою водою і дивним пляжем. Спочатку здається, що на пляжі вас зустрічає звичайний, правда неймовірно білосніжний і занадто великий пісок. Однак, придивившись, можна зрозуміти, що це не пісок, а камені, перетерті до такого дрібного стану. Вода на курорті Ксаміль, розташованому недалеко від міста Саранда, неймовірного блакитного кольору, в точності, як в басейні. Крім того, тут кілька незаселених острівців, до яких можна дістатися вплав.

Замок Берат

Берат, який знаходиться в 123 кілометрах від Тирани, не дарма називають містом-музеєм. Це дійсно справжній музей старовинної архітектури та історії. Замок Берат – одне з найбільш відомих місць міста, розташоване в самому центрі, як годиться – на височині. Цитадель була зведена ще в XIII столітті, підноситься над усім містом і руслом річки. Сюди обов’язково приїжджають не тільки туристи, а й молодята. Види з цитаделі відкриваються приголомшливі, а всередині знаходяться кілька древніх храмів і збори історичних артефактів.

Фортеця Розафа

Фортеця Розафа розташована неподалік від міста Шкодер, в мальовничому місці – на скелястому пагорбі, в оточенні відразу двох річок – Дрін і Боян. Вчені вважають, що фортеця почали зводити ще в III столітті до нашої ери. Вона пережила і захоплення римлянами, і облогу османами, і війну з чорногорцями. Завдяки місцевій легенді фортеця Розафа стала місцем паломництва для молодих жінок, які просять про щасливе материнство. Часто приїжджають сюди і молодята, залучені красивими видами. А туристів в першу чергу вабить старовину і приголомшлива історія цього місця, хоча сама фортеця збереглася в повному обсязі. В одному зі збережених будівель був створений музей.

Карстове джерело «Блакитне око»

Це джерело, розташоване на півдні Албанії, отримав таку назву по дуже простій причині – його води дійсно дивовижного блакитного кольору. Джерело «Блакитне око» сьогодні є частиною національного парку і захищається державою. Дістатися до джерела можна тільки пішки, пройшовши кілька кілометрів. «Блакитне око» може налякати туристів своєї незвіданою глибиною – він здається буквально бездонним. Купатися не рекомендуємо – вода тут крижана і навіть жарким літом не прогрівається вище 13 градусів.

Археологічний музей-заповідник Бутрінті

Цей музей-заповідник знаходиться в південній частині Албанії, біля міста Саранда, неподалік від грецької кордону. Відомий своїми розкопками і середньовічної венеціанської фортецею. Археологам вдалося розкопати на території Бутрінті стіни акрополя, святилище Асклепія, театр III століття до нашої ери, залишки багатьох житлових і громадських будівель, в тому числі терми, прикрашені мозаїкою. Відвідати археологічний музей Бутрінті можна по дорозі до морських пляжів – він розташований всього в двох кілометрах від берега.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.