Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Грузії: Каньйон Мартвілі, Алі і Ніно, міст Миру, Дендропарк

Важкі стіни древніх фортець, монументальні монастирі, чудові палаци – всі ці пам’ятки Грузії регулярно привертають до себе безліч туристів. Крім них, Грузія відома своїми національними парками з чудовими гірськими пейзажами, печерами та іншими унікальними місцями. Назви деяких пам’яток Грузії всесвітньо відомі, адже вони входять в списки культурної спадщини ЮНЕСКО. Але є пам’ятки, які передають дух сучасної Грузії.

Ми підготували для вас опис найпопулярніших визначних пам’яток Грузії.

Аджарія – райський куточок, що потопає в зелені. Якщо ви хочете відпочити на прекрасних пляжах, змити всі печалі в теплих водах Чорного моря, подихати чистісіньким повітрям, продегустувати вино і смачну грузинську кухню – вас чекає Аджарія!

Батумі – серце Аджарського регіону

Столиця цього краю, Батумі, допоможе вам не тільки якісно відпочити, але і урізноманітнити ваше дозвілля відвідуванням місцевих пам’яток. Ми зібрали найцікавіші на наш погляд.

Канатна дорога Арго

Канатна дорога Арго

Одна з найдовших в Грузії. За 10 хвилин пасажири долають близько 2,5 км на висоті 50 метрів. Підйом починається близько морського вокзалу і закінчується на горі Ферія.

Піднявшись нагору ви виявите невелику оглядову площадку, на якій притулилася маленька церква, кафе і сувенірні магазини. Обов’язково затримайтесь тут, погляньте на місто, зробіть декілька фото, адже звідси все видно як на долоні.

Собор Пресвятої Богородиці

Собор Пресвятої Богородиці

Його буде цікаво відвідати не тільки віруючим. Собор спочатку був заснований як католицький, а зараз функціонує як православний. Італійські архітектори створили справді чудовий зразок мистецтва, який згодом був внесений до списку культурної спадщини Батумі. Зайшовши всередину, зверніть увагу на чудовий розпис вітражів.

Батумський центр мистецтв і музики

Батумський центр мистецтв і музики

Палац вражає як зовні так і зсередини. Туристи часто називають його кришталевим палацом. Тут можна побачити балет, оперу, музичні вистави і концерти. Щорічно театр відкриває свої двері гостям фестивалю музики Batumi Music Fest.

Шоу співаючих фонтанів

Шоу співаючих фонтанів

Шоу проходить на Ардаганскому озері. З травня по вересень вистава починається щодня о 21:00. Чарівне дійство можна спостерігати зручно влаштувавшись в одному з кафе поблизу або ж розташувавшись в парку на лавочці.

«Алі та Ніно»

«Алі та Ніно»

Статуя любові, натхненням для якої послужив роман однойменних героїв. Талановитий скульптор, Тамара Квесітадзе, втілила в фігурі історію кохання грузинської дівчини і азербайджанського хлопця. Поспостерігайте за статуєю, і за 10 хвилин вона вам розповість історію зустрічей і розставань, так знайому кожній парі.

Площа Пьяцца

Площа Пьяцца

Загляньте в цей куточок Італії в Батумі, прогулюючись по туристичних місцях. Тут ви знайдете безліч ресторанів, кафе і сувенірних магазинів. У центрі площі розташована цікава вежа, в одному з вікон якої кожні 3 години проходить лялькова вистава.

Куди піти в околицях

Вдосталь насолодившись Батумі і вивчивши всі його визначні пам’ятки сміливо вирушайте досліджувати околиці. Поїдьте за місто самостійно (орендувавши авто або скориставшись громадським транспортом) або ж придбайте екскурсії. Неймовірні враження вам гарантовані!

Фортеця Гоніо

Фортеця Гоніо

Фортеця найдавніша на території Грузії, датується I століттям нашої ери. Як свідчить легенда, на території похований один з апостолів – Матвій. Територія фортеці досить простора, тут все ще тривають розкопки. Варто прогулятися по фортечним стінам, занурившись в атмосферу старовини.

Водоспад Махунцеті

Водоспад Махунцеті

Існує легенда, що людина, що занурився в бадьорливі води водоспаду знайде молодість. Але якщо ви не хочете відчувати на собі прохолоду водоспаду, помилуйтеся красою Махунцеті, що падає з висоти 30 метрів.

Міст цариці Тамари

Міст цариці Тамари

Міст одночасно прекрасний і небезпечний. Побудований він ще за часів правління цариці Тамари (більше 900 років тому) і має довжину 29 метрів, а ширину 2,5 метра. Його головна особливість – відсутність поручнів трохи лякає людей, які бояться висоти, але привертає всіх бажаючих зробити цікаві фото і полоскотати нерви.

Ботанічний сад

Ботанічний сад

Туристи їдуть сюди круглий рік, щоб побачити флору з усього світу. Парк займає територію в 113 га і поділений на 21 кліматичну зону. Сад розбитий на схилах, які спускаються прямо в море, а всі рослини посаджені на різних висотах. Дбайливо розставлені бамбукові лавочки дозволять вам відпочити в будь-який момент.

Каньйон Мартвілі

Каньйон Мартвілі

Одна з головних визначних пам’яток Аджарії. Це творіння природи відкрито до відвідування відносно недавно. Унікальність каньйону в тому, що бажаючі поєднують катання на човнах і прогулянку до водоспадів.

Катання по річці

Обійдеться вам в 15 GEL з людини за 20-30 хвилин прогулянки (ціна на 2021 рік). Вам видадуть рятувальний жилет і відвезуть на екскурсію прохолодною спокійною водою з запаморочливими краєвидами.

Прогулянка до водоспадів

Весь шлях обладнаний зручними оглядовими майданчиками, стежки викладені камінням, а через сам каньйон перекинуто декілька містків.

Дендропарк Шеквітілі

Дендропарк Шеквітілі

Протягом декількох років, вся Грузія спостерігала, як по суші та морю в дендрологічний парк Шекветілі з усіх куточків країни звозять реліктові дерева. Протягом трьох років, фахівці створювали ефект первозданної природи. На невеликому острові штучного озера мешкають фламінго та ходять лелеки. Всього в парку мешкають 58 видів птахів з усього світу.

Дендропарк об’єднує, крім рослин з різних континентів, унікальні види дерев з усієї Грузії: кипарис, магнолія, кедр, дуб, платан, клен, евкаліпт , є тут і бамбуковий ліс. Біля кожного встановлені спеціальні таблички з повною інформацією. Деяким деревам більше 300 років.

Картлі – історико-культурний регіон країни

Колиска грузинської держави, столиця волелюбного народу, яка щорічно приваблює туристів почати своє знайомство з Грузією.

Тбілісі – столиця суспільного життя

Столиця Грузії вабить туристів великою кількістю пам’яток, колоритом країни, величчю колишньої слави і неспішним життям. Сюди їдуть за смачною їжею, гостинністю і веселощами. Давайте подивимося на що потрібно звернути увагу, гуляючи по Тбілісі в першу чергу.

Старий Тбілісі

Старий Тбілісі

Старе місто займає територію, де розташовувався Тбілісі в XII столітті. Він відрізняється вузькими брукованими цеглою вуличками, що тікають то вгору, то вниз, і середньовічними будинками з цегли та глини.

Сіонський собор

Сіонський собор

Історично головний храм Тбілісі, названий на честь Сіонської гори і освячений на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Знаходиться на березі річки Кури в Старому Тбілісі. Був побудований за наказом візантійського вельможі Гурама I в VI столітті, але зруйнований арабами. У XII столітті був відновлений і з тих пір не раз перебудовувався.

Міст миру

Міст миру

З відносно недавнього часу він став головною визначною пам’яткою столиці. Міст миру можна відвідувати і вдень, і ввечері. Увечері він іскриться і переливається тисячами вогників. Щогодини підсвічування моста в кодуванні азбуки Морзе транслює один з елементів таблиці Менделєєва, що є частиною людського організму. Суть цього послання: «Всі люди єдині!»

Канатна дорога в парку Ріці

Відправляйтеся помилуватися містом з висоти. Канатка доставить вас до стародавньої фортеці Нарікала. Підніміться на оглядову площадку, помилуйтеся панорамою міста, зробіть запаморочливі фотографії та продумайте подальший маршрут!

Фортеця Нарікала

Фортеця Нарікала

Найдавніша архітектурна пам’ятка країни розташована в Тбілісі, на гребені гори Мтацмінда, звідки відкривається чудовий вид на місто. Побудову фортеці відносять до IV століття н.е.

Від фортеці Нарікала пройдіться до монумента Мати Картлі, побудованому до 1500-річчя грузинської столиці.

парк Ріці

Це наймолодший парк Тбілісі. Тут приємно гуляти цілий рік. Прогулюючись ви побачите безліч цікавих скульптур, лавок і дитячих майданчиків. Вечорами тут гуляють туристи, милуючись співаючим фонтаном.

Собор Святої Трійці

Собор Святої Трійці

Собор видно практично з кожної точки міста. Ця монументальна споруда захоплює красою свого внутрішнього оздоблення. Храм дивує не тільки своїми розмірами, але також і наявністю двох підземних поверхів.

Сірчані лазні Абанотубані

Сірчані лазні Абанотубані

Одна з найдавніших пам’яток Тбілісі, оспівана ще А.С. Пушкіним. Головна особливість лазень у тому, що із самих надр землі в них надходить тепла вода прямо з сірчаних джерел. У лазнях можна знайти кілька залів. Це місце популярне не лише серед приїжджих, але і серед місцевих.

Що подивитися в околицях Тбілісі

Всіх нас тягне виїхати у відпустку подалі із задушливих міст. Давайте ж покинемо гостинний Тбілісі і поїдемо насолоджуватися красою його околиць.

Мцхета

Мцхета з монастирем Джварі

Оспіване в поемі Лермонтова Мцирі, місто Мцхета мабуть є головнии духовним центром Грузії. На території міста знаходиться відомий собор Светіцховелі, який датується XV століттям. Саме з Мцхети почалося поширення християнства в Грузії. Це чудове місто, побудоване понад 2500 років тому та внесений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Монастир Джварі

Будучи в Мцхеті, неодмінно варто відвідати цю святиню. Це реальний зразок давньої грузинської архітектури, який щорічно привертає до своїх могутнім стін тисячі туристів.

Регіон Казбегі

Регіон Казбегі – гора Казбек

Один з найкрасивіших високогірних регіонів країни щорічно приваблює мільйони туристів помилуватися горами і відчути грузинську гостинність.

Гора Казбек

Найвища вершина Грузії (5 033 м) знаходиться недалеко від селища Степанцміда, куди туристи приїжджають самостійно або в рамках екскурсій. Гора рідко показується мандрівникам і, в основному, затягнута хмарами. Сюди приїжджають охочі зійти на вершину Грузії або ті, хто хоче усамітнитися і насолодитися природою.

Церква Гергети

Церква розташована на висоті більше 2000 метрів. Побудована на місці язичницького храму і датується XV століттям. Варто відзначити, що в даному регіоні – це єдина церква. Поруч ви не побачите жодного сувенірного магазину, зате легко знайдете намети туристів та пасовиська корів. Звідси відкривається чудовий краєвид на село Казбегі і навколишній гірський масив.

Имеретия – найзеленіший регіон країни

Цей край зачаровуює каньйонами, самобутніми будівлями і гостинними людьми.

Сатаплі

Сатаплі

Цей природний заповідник був відкритий на початку ХХ століття. Особливо приваблює мандрівників печера Сатаплі, де можна побачити вживу слід динозавра, якому близько 150 мільйонів років.

Каньйон Окаце

Каньйон Окаце

Помилуватися запаморочливими видами, прогулятися по підвісному мосту над ущелиною завглибшки 50 метрів та побачити руїни замку Дадіані можна на екскурсії в каньйон річки Окаце. Загальна протяжність шляху 7 км, але бажаючі можуть скоротити шлях до 2х км, скориставшись таксі, яке довезе вас до початку маршруту.

Печера Прометея

Печера Прометея

Природна краса печери, майстерно підкреслена підсвічуванням і чарівною музикою, що дозволить зануритися в світ казки. Ціна квитка 20 GEL для дорослих і 5 GEL для дитини. А за 15 GEL вас покатають на човнику підземною річкою.

Самцхе – Джаваді – центр активного відпочинку та історії

Регіон приваблює туристів в першу чергу взимку, коли роботу починають гірськолижні курорти. Влітку ж рекомендуємо відвідати головні історичні місця регіону.

Фортеця Рабат

Фортеця Рабат

Фортеця розташована в прикордонному містечку Ахалцихе, була практично повністю реконструйована. З давніх часів вона служила стратегічно важливою цитаделлю для багатьох поколінь. Зараз цей історичний пам’ятник розкинувся на території 7 га. Він складається з верхньої і нижньої частин. У нижній частині ви знайдете місцевий готель, магазини і кафе, верхня ж частина представлена ​​історичним музеєм, православною церквою, мечеттю і кам’яною вежею.

Печерне місто Вардзия

Печерне місто Вардзия
Печерне місто Вардзия

Місто знаходиться недалеко від Ахалцихе . Гуляючи по місту, ви зможете досліджувати практично всі місцеві печери, милуватися краєвижами, що відкриваються з численних оглядових майданчиків. Найкраще добиратися сюди на авто або у складі екскурсії. Часто відвідування Вардзії йде в одній екскурсії з відвідуванням фортеці Рабат.

Боржомі

Боржомі

Всесвітньо відомий курорт вабить всіх бажаючих поніжитися в басейнах з мінеральною водою або насолодитися зеленню природного парку. Курорт добре відомий своєю лікувальною водою.

Інші популярні місця Грузії

Кахетія

Кахетія

Винний регіон країни, куди потрібно відправлятися не тільки за вином, а й за прогулянками по стародавнім храмам та замкам. По дорозі сюди загляньте в місто любові Сигнахи.

Замок Ананурі

Замок Ананурі

Мабуть, найбільш відвідуваний у всій Грузії. Він знаходиться всього в 70 км від столиці. Приїхавши сюди, вам відкриються чудові краєвиди, ви побачите дві церкви XVII століття ну, і звичайно ж, саму фортецю.

Бетані

Бетані

Заснований в XI столітті, діє і понині чоловічий монастир Бетані в честь Різдва пресвятої Богородиці знаходиться в 16 км від столиці. Монастир називають одним з кращих зразків грузинської храмової архітектури, і він є об’єктом спадщини ЮНЕСКО.

Сванетія

Сванетія

Сванетія – «край тисячі веж», найбільш віддалений та важкодоступний гірський регіон Грузії. Батьківщина волелюбного та гордого народу сванів, що зберегли протягом багатьох століть свій уклад та унікальні традиції кавказьких горців. Місцеві жителі говорять на власною сванською мовою.

Символ цього краю – сванські вежі, включені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Колись ці фортифікаційні споруди надійно охороняли сванів від набігів сусідніх племен, а тепер вони залучають до регіону численних туристів, які, до речі, прибувають сюди і повітрям. Повітряні високогірні ворота Сванетії – аеропорт імені цариці Тамари діє тут з 2010 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.