Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Італії: Колізей, Долина храмів, Помпеї, Пізанська вежа

Оновлено 14.09.2021

Музеї, собори, палаци, унікальні пейзажі, скарбниці і галереї – все це змушує закохатися в Італію раз і назавжди. Звичайно, важко в одній статті зібрати абсолютно всі важливі пам’ятки італійських міст, проте ми спробуємо. Нижче ми пропонуємо вам 10 найпопулярніших пам’яток з найкрасивіших міст Італії.

Колізей

Колізей

Починати розповідь про визначні пам’ятки Італії необхідно саме з стародавнього Колізею. Масштабний напівзруйнований амфітеатр, який був побудований ще до нашої ери, став символом Римської Імперії і залишився важливою частиною всіх турів в Італію.

Щодня до пам’ятки приходять тисячі туристів з усього світу. Колізей багато століть назад міг вмістити більше 50 тисяч чоловік. Це й досі найбільше архітектурне творіння в італійській історії.

Сьогодні подібні споруди будуються за допомогою спеціальних машин і техніки. Але навіть при такій підготовці важко уявити, як спорудити такий величезний амфітеатр. А тепер задумайтесь, як це могли зробити стародавні римляни. Тисячі простих людей працювали для того, щоб сьогодні ми могли побачити справжню міць і велич імперії.

Зовні амфітеатр являє собою високий еліпс довжиною майже 200 м. Завдяки арочному принципу побудови, Колізей витримує навантаження в кілька тонн, що робить його максимально міцною спорудою.

Ніякі природні катаклізми, включаючи землетруси і сильні вітри, а також втручання людей (війни) не змогли зруйнувати амфітеатр. Через свою легендарну історію та величний вигляд, Колізей заслужено вважається одним з семи чудес світу.

Долина храмів

Долина храмів

Вирушаючи в подорож по містах Італії, неможливо проїхати Сицилію. Саме тут ви побачите прекрасну долину, що складається з древніх храмів, які були виявлені в результаті розкопок. Багато з цих споруд були зведені ще до нашої ери.

Якщо бути точніше, долина храмів знаходиться в місті Агрідженто. Тут панує приголомшлива атмосфера. Ви можете відчути всю величину античності, милуючись древніми храмами античних богів.

Немов всі міфічні персонажі, про яких ми читали в дитинстві, постають з зображень, висічених на стінах руїн. Туристи можуть побачити безліч стародавніх храмів: Зевсу, Геркулесу, Юноні, Вулкану. Проте найбільший інтерес викликає храм Зевса, який був зведений ще в V столітті до нашої ери.

Помпеї

Помпеї

Трагічна історія міста Помпеї вражає і дивує багатьох туристів вже протягом декількох століть. Вирушаючи в Італію взимку, коли температура повітря максимально комфортна для довгих прогулянок, обов’язково загляньте в це стародавнє мертве місто.

Колись давно Помпеї були повністю знищені вулканом. Розкопки стародавнього міста почалися тільки через 17 століть.

Везувій знищив під своїм попелом кілька сотень людей, площі, храми, домівки і багато іншого, що сьогодні має велику історичну цінність. Завдяки роботам сотень археологів, сьогодні ви можете прогулятися по місту, яке було спроектовано і побудовано понад 2000 років тому. Археологи змогли дістати з-під попелу:

 • фрески;
 • мозаїки;
 • фасади;
 • скульптури з мармуру;
 • залишки храму.

Пізанська вежа

Пізанська вежа

Напевно, всі ви чули про оригінальність злегка нахиленої вежі, яка знаходиться в місті Піза. Ця споруда є однією із знакових пам’яток Італії. Туристи з усього світу приїжджають, щоб сфотографуватися на тлі падаючої вежі в різних, іноді смішних позах.

Чим обумовлений нахил споруди? Справа в тому, що злегка падаюча вежа зовсім не задумка будівельників. Це всього лише безглузда помилка архітектора, яку він допустив при розрахунках. Насправді Пізанська вежа є нічим іншим, як дзвіницею та стоїть поруч зі собором Санта-Марія Ассунта. Цей архітектурний шедевр має арочну конструкцію і вишукані барельєфи. Як і належить дзвіниці, Пізанська вежа має масивну дзвіницю зі старовинним дзвоном.

Сама по собі споруда падала протягом декількох століть. Звичайно, це не було так помітно. Причиною нахилу стали розбіжності в грунтах і помилки при закладці фундаменту вежі. Тільки в XXI столітті вчені спільно з архітекторами змогли зупинити падіння конструкції.

На жаль, ходити всередині споруди категорично заборонено. Щоправда, кілька разів в день тут проводять екскурсії (кожна триває не більше півгодини). Однак врахуйте, що всі свої речі доведеться залишити внизу. В іншому випадку збільшується навантаження на споруду.

Якщо ви роздумуєте, що подивитися в Італії з дітьми, Пізанська вежа все ж не найкращий варіант. Її відвідини можливі тільки якщо ваша дитина старше 8 років.

Замок Святого Ангела

Замок Святого Ангела

І знову повертаємося до столиці Італії – Риму. Цікавинки в цьому місті не обмежуються Колізеєм. Ще однією визначною пам’яткою вважається замок Святого Ангела, який був побудований ще в 135 році Р.Х. В різні часи споруда змінювала свою основну функцію. Вона служила:

 • гробницею;
 • резиденцією;
 • архівом;
 • в’язницею;
 • безпосередньо замком.

Сьогодні всередині будівлі туристи можуть відвідати історичний музей з величезною кількістю експонатів. Приготуйтеся довго ходити – в замку Святого Ангела більше 45 кімнат, які часом нагадують страшенно заплутаний лабіринт.

Міланський собор

Міланський собор

Тепер давайте перемістимося в Мілан. Цікаві місця тут зустрічаються на кожному кроці. Сьогодні Мілан є столицею світової моди і одним з найбільш популярних мегаполісів Італії. Тут ви можете прогулятися по магазинах та насолодитися діловим життям країни.

Якщо ви шукаєте історичні об’єкти, ні в якому разі не пропустіть можливість відвідати Міланський кафедральний собор. Він є символом міста і представлений у вигляді масивної складно сконструйованої будівлі в готичному стилі. Одночасно в Міланському соборі можуть перебувати 35000 чоловік. Погодьтеся, це дуже багато як для храму.

До слова, зведення будівлі завершилося пізніше, якщо порівнювати з іншими перерахованими вище пам’ятками Італії. Міланський собор відкрився лише на початку XIX століття (хоча будівництво починали ще в кінці XIV). Крім того, до кінця ХХ століття будівля була на постійному ремонті як всередині, так з фасаду.

Кафедральний собор виділяється на тлі інших будівель перш за все тому, що він виготовлений з мармуру. На території комплексу туристи можуть зустріти більше 3000 скульптур, а стіни святині прикрашених роботами великих італійських художників. Обов’язково відвідайте оглядовий майданчик в соборі. З нього відкривається приголомшливий панорамний вид на весь Мілан.

Сикстинська Капела

Сикстинська Капела

І знову ласкаво просимо в столицю Італії – Рим. З’ясовуючи, що подивитися в Італії, буде злочином не відзначити розкішну і старовинну Сикстинську Капелу. Проект талановитого італійського скульптора, художника і архітектора Мікеланджело Буонарроті втілився в грандіозну споруду з колонами, витонченими скульптурами, балконами і розкішною внутрішньою обробкою.

До речі, розписом каплиці займався особисто Буанарроті. Сикстинська Капела вражає своїми габаритами. Висота споруди перевищує 20 м. Уявляєте, як важко було Мікеланджело розписувати подібну будівлю. Подейкують, що саме тривала робота в незручних позах і послужила причиною подальшої інвалідності великого генія.

Ватикан

Ватикан

Багато міст в Італії вражають своєю оригінальністю, проте Ватикан зміг перевершити їх усіх. Країна всередині країни стала символом і важливим туристичним об’єктом сучасної Італії. Туристи з усього світу тягнуться до Ватикану, щоб оцінити масштаби і розкіш резиденції Папи Римського.

Кожен куточок, кожна вуличка і сквер міста є пам’яткою Італії і гідні вашої уваги. До речі, саме тут розташовується Сикстинська Капела. Крім неї також обов’язково відвідайте собор Святого Петра і Сади Ватикану. Високий собор Св. Петра (понад 130 м) є головною пам’яткою Ватикану. Зверніть увагу на різноманітність скульптур і елементів живопису, які свого часу створювали талановиті митці.

Врахуйте, що потрапити на територію міні-держави не так вже й просто. Тут існує негласний дрес-код, про який вам розповість гід. Також поцікавтеся про актуальні на сьогоднішній день правила поведінки на території Ватикану. Це допоможе вам уникнути проблем і різних непорозумінь.

Іспанські сходи

Іспанські сходи

Ще одна популярніша пам’ятка Італії, яка знаходиться в Римі. Саме вона часто мелькає в багатьох фільмах і серіалах. Здавалося б, просто ступені, однак атмосфера цього місця настільки передає тепло і дух романтики, що привертає увагу туристів з усього світу.

Самі сходинки з’єднують між собою площу і церкву. Сьогодні це є відмінним місцем для молодят і проведення романтичних фотосесій. Сходинки були остаточно побудовані в середині XVIII століття.

Врахуйте, що, якщо ви хочете зробити фотографію на безлюдних (або хоча б малолюдних) сходах, краще вирушати до пам’ятки рано вранці, до сходу сонця. Трохи пізніше на ній вже з’являються закохані пари і натовпу гуляючих туристів.

Фонтан ді Треві

Фонтан ді Треві

Столиця Італії – осередок різних пам’яток. Обов’язково оцініть перлину Риму – Фонтан ді Треві, який знаходиться в самому центрі міста. Остаточне завершення споруди фонтану припадає на XVIII століття. Однак початок проектування пам’ятки датується ще XVII століттям.

До зведення конструкції підключили талановитого майстра Лоренцо Берніні. Позаду самого фонтану знаходиться палац Полі, який зливається з водоймою в один архітектурний ансамбль. Кожна скульптура Фонтану ді Треві унікальна, а тому розглядати цю пам’ятку ви зможете кілька годин. Яскраві образи і приголомшлива натуральність композиції не залишить нікого байдужим.

Серед статуй фонтану ви можете зустріти:

 • морського бога Нептуна;
 • богиню здоров’я;
 • богиня достатку.

Хочете повернутися в Італію ще один раз, зустріти свою любов або купити те, про що давно мріяли? Існує мила традиція, пов’язана з Фонтаном ді Треві. Для того, щоб античні боги і богині виконали ваше найпотаємніше бажання, прийнято кидати в фонтан металеві монети.

Назва фонтану пов’язана з тим, що він немов з’єднує три великі вулиці воєдино. 20-метрова водойма сьогодні часто з’являється на сувенірах (листівках, фотографіях).

Звичайно, це навіть не сота частина прекрасних природних та архітектурних пам’яток, які ви можете подачити в сонячній і життєрадісній Італії. Однак, прогулявшись згаданими вище маршрутами, ви точно зможете зрозуміти менталітет та настрій країни і зарядитися позитивними емоціями на довгий час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.