Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Німеччини: Бранденбурзькі ворота, Рейхстаг, Марієнплац, Берлінська стіна

Німеччина одна з найбезпечніших країн для туризму, ця обставина приваблює мільйони туристів щорічно. У країни багата історія, а культурно-пізнавальний туризм є одним з головних напрямків. Палаци, фортеці та замки – багато з яких побудовані за часів Середньовіччя. Безліч найрізноманітніших пам’яток що є історичними об’єктами спадщини ЮНЕСКО.

Данина пам’яті минулому відображена в «військовому» туризмі. Цей напрямок складно назвати розважальним, однак, це – частина історії країни. Любителів подієвого туризму порадує наймасовіший фестиваль пива – Октоберфест. Для сімейного відпочинку підійдуть прогулянки по паркових зонах і огляд природних пам’яток, а також відвідування зоопарку в столиці і Європа-парку в Русті.

Бранденбурзькі ворота

Бранденбурзькі ворота

Символ столиці Німеччини, з 1989 року символ возз’єднання країни. Збудував архітектор Карл Готтард Ланґганс. Проект воріт він робив за мотивами Акрополя. Спорудження в стилі класицизму чудово поєднується з іншими будівлями на Паризькій площі. Окрасою воріт є квадрига висотою 6 метрів з колісницею, якою управляє Вікторія – богиня перемоги. Барельєфи внутрішніх стін зображують подвиги Геракла.

Рейхстаг

Рейхстаг

Будівля Національних зборів. У довжину ця монументальна споруда становить 137 метрів, а в ширину – 103 метра. Побудовано в стилі італійського відродження в 1894 році. Чотири вежі будівлі символізують німецькі королівства. Їх висота – 46 метрів. На вершину скляного купола можна піднятися, звідти відкривається вид на урядовий квартал і на саме місто.

Марієнплац (Мюнхен)

Марієнплац

Центральна площа міста, заснована в 1158 році. Назва що перекладається як «Площа Марії», отримана в честь колони Святої Марії, побудованої в 1638 році. У середні віки на площі влаштовували лицарські турніри. Також починаючи з доби середньовіччя на площі розміщується ринок Віктуалієнмаркт. Визначною пам’яткою площі є найвищий собор Мюнхена Фрауенкірхе. Під площею прокладена розв’язка метро.

Октоберфест

Октоберфест

Унікальний, відомий на весь світ фестиваль пива. Найбільше народне гуляння в світі. Проходить в Мюнхені, щорічно його відвідують близько 6 млн. Традиційними на фестивалі стали такі заходи як костюмована хода та хода господарів пивних наметів, а також церемонія відкриття першої пивної бочки. Серед розваг представлені атракціони: колесо огляду, кілька американських гірок.

Берлінська стіна

Берлінська стіна

Залишки зруйнованої Берлінської стіни, збережені в якості меморіального комплексу. Частина комплексу – «Вікно пам’яті» присвячена німцям, які загинули під час втечі в західний Берлін зі східного. На пам’ятнику з іржавої сталі розміщені їх чорно-білі фото в кілька рядів. Каплиця Примирення також входить в комплекс. Весь комплекс «Берлінська стіна» займає площу в 4 га.

Музейний острів (Берлін)

Музейний острів

Культурний і архітектурний музейний комплекс внесений до списку об’єктів спадщини ЮНЕСКО. Він знаходиться на північній частині острова Шпреінзель. Найбільш відвідуваним вважається Пергамський музей. В його корпусі представлені об’єкти культури і мистецтва античного світу та Передньої Азії, а також реконструкції древніх споруд різних народів. На Музейний острів приїжджають і туристи, і мистецтвознавці з усього світу.

Мініатюрна країна чудес (Гамбург)

Мініатюрна країна чудес

Найбільший в світі залізничний макет . Обов’язковий пункт для відвідування в Гамбурзі. Конструкція займає площу в 1500 квадратних метрів, на ній розміщені більше 10 зон різної тематики в масштабі 1:87. Це міста і країни, аеропорти і вокзали, сади і парки. Між ними пересуваються більше 1000 поїздів, розміщені 400 000 фігурок людей і тварин. Деякі деталі макета приводяться в дію та управляються кнопками.

«Зелене зведення» (Дрезден)

«Зелене зведення»

Завдяки унікальному зібранню коштовних експонатів в музеї, «Зелене зведення» називають однією з найбагатших скарбниць в світі. Експозиція музею налічує тисячі предметів, з яких до ювелірного мистецтва відносяться близько 1100 експонатів. Одним з найбільш розкішних об’єктів є настільна композиція «Палацовий прийом в Делі», прикрашена 5 223 діамантами, 175 смарагдами, 189 рубінами, 53 перлинами і одним сапфіром.

Музеї Mercedes-Benz, VW і Audi , BMW і Porsche

Музеї Mercedes-Benz, VW і Audi , BMW і Porsche

Німеччина – це «батьківщина автомобіля» і колиска автомобілебудування. У країні знаходяться заводи провідних світових автогігантів. Туристи-автолюбителі можуть відвідати штаб-квартири і музеї улюблених автовиробників. Познайомитися з історією підприємств і біографією людей, які їх створювали. Оглянути моделі автомобілів, від найперших експонатів, до сучасних концептів. Проїхати по гоночним і випробувальним трасам.

Замок Нойшванштайн

Замок Нойшванштайн

Архітектурний шедевр в лісах Баварських Альп. Неймовірно популярний у туристів. Оформлення залів вражає своєю розкішшю. У багатьох архітектурних і художніх елементах простежується «лебединий мотив». Лебідь – геральдичний символ роду графів Швангау. До цього роду належить Людовик II, ініціатор будівництва замку. Він брав значну участь в розробці проекту палацу, проте прожив в ньому всього 172 дні. Будівництво замку тривало 17 років.

Палац Німфенбург

Палац Німфенбург

Літня резиденція правителів Баварії. Палац в стилі бароко розташований в красивому парку на заході Мюнхена. Паркова зона оформлена у французькому стилі, напрототип Версалю. Великий зал палацу виконаний в стилі рококо і прикрашений фресками. В Галереї красунь представлені 36 портретів пензля Штілер. У палаці є музей карет і музей порцеляни. На відстанні прямої видимості від стін палацу знаходиться замок Блютенбург.

Цвінгер (Дрезден)

Цвінгер

Архітектурний комплекс в стилі неоренесансу і бароко. У його будівлях розташовуються Фізико-математичний салон, Дрезденська картинна галерея, а також музеї порцеляни, мінералогії, скульптури і геології. Першу будівля комплексу будували з дерева в 1709 році. В Дрезденській картинній галереї зібрано понад 750 картин художників Західної Європи. Більшість з них написано до початку XVIII століття.

Палац та парк Сан-Сусі (Потсдам)

Палац та парк Сан-Сусі

Парк створений в XVIII-XIX століттях. Його площа – 290 га, а довжина всіх пішохідних доріжок парку становить 70 км. Найцікавішим будинком на його території є палац Фрідріха Великого, побудований в 1745-1747 роках. Тоді ж були посаджені виноградники. Крім палацу, об’єктами огляду є Античний храм і Храм дружби, Картинна галерея 1764 року та Грот Нептуна. Комплекс Сан-Сусі входить в список ЮНЕСКО.

Гейдельберзький замок

Гейдельберзький замок

Символ архітектури німецького романтизму. Розташований на 80-метровій горі Кенігштуль. Набіги французької армії в XVII столітті залишили від замку практично одні руїни. Покровителя замок отримав в особі графа з Франції Шарля де Гремберга. Він присвятив нагляду за руїнами замку все життя і випустив путівник по ньому. Саме це привернуло до замку мільйони туристів, в основному з Японії і Америки.

Фрауенкірхе (Дрезден)

Фрауенкірхе

Церква Святої Діви Марії в Дрездені. Побудована в 1726-1743 роках в стилі бароко на місці старої будівлі церкви Пресвятої Богородиці. Заново відновлена ​​після бомбардування міста в 1945 році. Камені старої будівлі виділяються чорними плямами на світлому фасаді нового. Церква, висотою 95 метрів, розрахована на 3500 парафіян. Вона увінчана величезним куполом діаметром 26 метрів і вагою в 12 тонн.

Кельнський собор

Кельнський собор

Об’єкт спадщини ЮНЕСКО і символ Кельна. Офіційна назва – собор святих Петра і Марії. Фасад собору вважається найбільшим з усіх церков світу. Його ширина становить 86,5 метрів, довжина – 144,5 метра. Висота веж – 157 метрів, їх видно з будь-якої точки міста. Інтер’єр прикрашений вітражами. Святинею собору є мощі волхвів, які відвідали Христа при народженні. Також однією з цінних реліквій є посох Святого Петра.

Берлінський собор

Берлінський собор

Євангельська церква, зведена в 1894-1905 роки. Побудована з силезьского граніту. Висота собору після реконструкції 98 метрів. Відвідувачам доступний для огляду склеп династії Гогенцоллернів, в тому числі розкішний саркофаг Фрідріха Вільгельма I. Навколо собору розміщенний парк, в центрі якого побудований фонтан. Собор знаходиться на Музейному острові і відвідується десятками тисяч туристів щорічно.

Ахенский собор

Ахенский собор

Закладено в 796 році за наказом імператора Карла Великого. Це один з найстаріших збережених храмів Середньовіччя. Центральною частиною собору є капела-усипальниця, побудована за традиціями візантійської архітектури. Пам’ятний камінь на її підлозі свідчить про те, що під ним похований засновник собору Карл Великий. За довгі роки до собору прибудували готичні зали, каплиці і Скляний будинок.

Територія з’їздів НСДАП (Нюрнберг)

Територія з’їздів НСДАП

На цій территорії площею понад 11 км, на південному сході Нюрнберга проводилися з’їзди НСДАП з 1933 по 1938 рік. Спеціально для з’їздів будувалися споруди – стадіон, трибуна Цепеліна, будівля зборів та інші. Зараз цей майданчик став музеєм під відкритим небом. Відвідувачі можуть на собі відчути вплив монументального архітектурного стилю. У музеї проводять організовані екскурсії, семінари та бесіди.

Шахта Цольферайн (Ессен)

Шахта Цольферайн

Відкрита в 1830 році, нині занедбана. В середині XIX століття вважалася однією з найбільш продуктивних і великих в Рурському районі. Після закриття в 80-х роках XX століття перетворена в історично-культурну пам’ятку і взята під охорону ЮНЕСКО. Цей цікавий об’єкт заводської архітектури відкритий для відвідування туристами. У музеї «Дорога вугілля» показані всі етапи видобутку і переробки цієї корисної копалини.

Гамбурзький порт

Гамбурзький порт

Вважається третім по завантаженості портом в Європі. Щороку звідси прямують тисячі рейсів в різні країни світу. У порту перебуває понад 300 причалів для океанських і морських суден. Є спеціальний відділ Музею історії Гамбурга. Там можуть розповісти про розвиток порту з моменту відкриття в 1189 році. Неофіційно історія порту відраховується з IX століття, з моменту отримання громадянами права на торгівлю.

Хольстентор (Любек)

Хольстентор

Середньовічні міські ворота в архітектурному стилі «цегляна готика». Також відомі під назвою «голштинські ворота». Є об’єктом спадщини ЮНЕСКО. До 1864 року входили в комплекс оборонних споруд. Дві вежі з конусоподібними дахами з’єднані прольотом. З 1950-их років в Хольстенторі знаходиться музей історії міста. На площі біля воріт проводяться культурні заходи.

Ремер (Франкфурт-на-Майні)

Ремер

Площа у Франкфурті-на-Майні, яка є центром тяжіння для багатьох туристів. Центральне місце на ній займає старовинна ратуша Ремер – саме в її честь названа вся площа. Будівля зі ступінчастим фасадом стала справжнім символом міста. Її внутрішній інтер’єр вражає розкішшю, особливо Імператорський зал, прикрашений фресками. Зараз Ремер – це туристична площа з безліччю сувенірних крамниць.

Шпайхерштадте (Гамбург)

Шпайхерштадте

Складський район Гамбурга, включений до спадщини ЮНЕСКО. Протяжність складської лінії в гавані становить понад 1,5 км. Висота споруд сягає розмірів 8-поверхових будівель, стиль їх побудови – неоготика. Особливістю будівель є глибокий фундамент на дубових колодах. Будівництво району почалося в 1883 році, тривало 44 роки. В районі Шпайхерштадте багато музеїв, в тому числі і знаменита Мініатюрна країна чудес.

Порта Нігра (Трір)

Порта Нигра

Античні ворота висотою в 30 метрів. Зведені в 170 році Р.Х. Вони дуже добре збереглися і внесені в список ЮНЕСКО. При будівництві воріт не використовувався цемент, тоді його замінювало рідке олово. Сам завдяки олову та металевими скобами, що скріплювали блоки, які отримували при ручному розпилюванні багатотонних каменів, ворота стоять вже 2 тисячі років. За часів Римської Імперії Порта Нігра використовувалися в якості міських воріт.

Долина середнього Рейну

Долина середнього Рейну

Природний і архітектурний ландшафт на річці Рейн, між містами Кобленц і Рюдесхайм. Входить в список об’єктів спадщини ЮНЕСКО. Місцевість привертає величезну кількість туристів. Схили гір вкриті виноградниками, серед яких розташовано більше 20 замків. На берегах річки багато скель, про одну з яких з назвою Лорелей складена сумна легенда.

Цугшпітце

Цугшпітце

Найвища точка на території Німеччини – 2962 метри. Розташована в селищі Грайнау на кордоні з Австрією. Дістатися до вершини піку можна на поїзді. Протяжність лінії становить 19,5 км. Час в дорозі – 1,5 години. Набагато швидше можна дістатися до вершини по одній з канатних доріг, це займе близько 10 хвилин. З вершини відкривається чудовий вид на Швейцарські Альпи.

Скелі і міст Бастай

Скелі і міст Бастай

Розташований в мальовничому парку, цей регіон називають «Саксонською Швейцарією». Скелі користуються популярністю серед скелелазів, над річкою Ельба вони піднімаються майже на 200 метрів. Між скель над 40-метровою ущелиною прокладений 100-метровий міст. Він побудований в 1824 році з дерева, проте в 1851 році його замінили більш стійким матеріалом. Стежка через міст веде до стародавньої фортеці.

Європа-парк (Руст)

Європа-парк

Другий за популярністю парк розваг в Європі після паризького Діснейленду. Його площа в 90 га поділена на кілька частин, кожна з яких символізує окрему країну, де відтворено її колорит. Головний атракціон Російської частини – американські гірки, довжиною 980 метрів і максимальною швидкістю в 100 км / ч. У парку зібрано близько 100 атракціонів, в шоу-програмах задіяно близько 150 акторів з різних країн.

Берлінський зоопарк

Берлінський зоопарк

Є одним з найбільших зоопарків в світі. Заснований в 1884 році. Щорічно його відвідує понад 2,5 млн. Чоловік. У зоопарку столиці Німеччини зібрано близько 35 тис. тварин. Умови проживання близькі до природних. У парку практично немає огороджень, проте створені всі умови для комфортного і безпечного спостереження за тваринами. Наприклад, за крокодилами можна спостерігати з підвісного мосту.

Англійський сад (Мюнхен)

Англійський сад

Створено в 1792 році. Починається в центрі Мюнхена і простягається на 1 км на північ. Ландшафтне оформлення парку максимально наближене до природного пейзажному стилю. Парк розділений автобаном на північну і південну частини. Пам’ятками південної частини є Китайська Вежа висотою 25 метрів та Японський чайний будиночок. У північній частині об’єктами огляду є Амфітеатр, електростанція Тіволі, Міст Сант-Еммеріх.

Великий Тіргартен (Берлін)

Великий Тіргартен

Площею цього парку прокладено понад 30 км пішохідних стежок. Композиція парку являє собою зірку. В її середині розташована площа «Велика зірка», від якої розходяться 9 променів-алей. У парку багато пам’яток – палац Бельвю, Бранденбурзькі ворота, Музей культур світу. Тим же, хто віддає перевагу спокійному відпочинку біля води, краще підійде паркове озеро Нойер з пивним пабом на березі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.