Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Угорщини: Будівля угорського парламенту, Будайська фортеця, Вишеградська фортеця

Подорож в Угорщину подарує туристам масу незвичайних і приємних вражень. Пам’яток різного виду в ній не менше, ніж в інших країнах Європи. В Угорщині є і цікаві куточки природи, і старовинні фортеці, і замки, і безліч релігійних спорудженні різних епох і стилів. Огляд пам’яток архітектори можна поєднувати з відвідуванням музеїв або Угорського оперного театру.

Насолодитися спокійним відпочинком можна на термальних курортах. Теплі джерела з корисною для здоров’я водою є практично в кожному місті. Однак можна виділити кілька з них. Своїми розмірами і розкішшю виділяються купальні Сечені. Незвичайною і, практично не має аналогів в світі, є Печерна купальня Мішкольц-Тапольца. Для любителів відпочинку в природних умовах в Угорщині є більше термальне озеро Хевіз.

Будівля угорського парламенту

Розташоване в Будапешті на березі Дунаю. Його будівництво, розпочате в 1885 році, тривало майже 20 років. У його архітектурі химерно поєднуються стиль неоготики і паризького бозару зі східними мотивами. Будівля парламенту є в Угорщині найбільшим. Під куполом висотою 27 метрів розміщено 691 приміщення. Внутрішній інтер’єр пишно декорований панно з мозаїки, позолотою і вітражами. Для туристів проводяться екскурсії.

Будівля угорського парламенту
Будівля угорського парламенту

Будайська фортеця

Резиденція королів Угорщини, яка входить в список спадщини ЮНЕСКО. Найстаріша частина палацу побудована в XIV столітті. За роки існування фортеця пережила кілька облог, руйнувань і перебудов, які забрали безліч історичних архітектурних шедеврів. Реконструкція замку закінчена в 1980 році. Серед збережених історичних будівель виділяють палац Шандора, будинок угорських вин, Рибальський бастіон.

Будайська фортеця
Будайська фортеця

Вишеградська фортеця

Побудована в XIII столітті. У середні століття – резиденція угорських королів. За часів вторгнення військ Австрії в XVIII столітті практично повністю зруйнована. Серед руїн височіла тільки вціліла вежа Соломона. В даний час ведеться реконструкція. У відновлених стінах фортеці можна оглянути інтер’єри середньовічних кухні і залу для трапез, відтворена камера тортур, є колекція старовинної зброї.

Вишеградська фортеця
Вишеградська фортеця

Цитадель (Будапешт)

У XVIII столітті схили пагорба Геллерт висотою 235 метрів були покриті виноградниками. В кінці XIX століття на його вершині побудували цитадель. Огляд на обидва береги Дунаю надавав їй особливу стратегічну цінність. У військовій якості вона проіснувала близько 20 років, до утворення Австро-Угорщини. Поруч височить 14-метрова Статуя Свободи на п’єдесталі в 26 метрів. Її встановили в пам’ять про звільнення Угорщини від нацистів.

Цитадель (Будапешт)
Цитадель (Будапешт)

Ланцюговий міст в Сечені

Символ столиці Угорщини. Це перший кам’яний міст, який з’єднав тоді ще два різних міста – Буда і Пешт. Відкриття відбулося в 1849 році, і на той момент міст був одним з найбільших в світі. Повторне відкриття моста було в 1949 році, після відновлення від підриву німецькими військами. Довжина моста в даний час складає 380 метрів, ширина – 14,5 метрів. У темний час включається підсвічування.

Ланцюговий міст в Сечені
Ланцюговий міст в Сечені

Туфлі на набережній Дунаю

Пам’ятник жертвам Голокосту, являє собою скульптурну композицію у вигляді 60 пар взуття. Багато хто називає цей пам’ятник найсумнішим в світі. Дитячі сандалі, жіночі ошатні туфлі, чоловічі стоптані черевики – зроблені з заліза, вони розставлені на набережній Дунаю так, як ніби їх власники ось-ось повернуться назад. Страшна реальність стала ідеєю для пам’ятника – перед розстрілом нацисти змушували жертв роззутися, а тіла скидали в воду.

Туфлі на набережній Дунаю
Туфлі на набережній Дунаю

Озеро Балатон

Туристи часто називають Балатон «угорським морем», так як довжина озера становить майже 80 км. Поїздка на озеро є одним з головних туристичних напрямків у країні. Середня глибина озера – близько 3 метрів. Пологі південні береги привертають безліч сімей з дітьми для пляжного відпочинку. Північний берег більше популярний у любителів вітрильного спорту. На берегах озера багато курортів і оздоровчих центрів.

Озеро Балатон
Озеро Балатон

Парк Варошлігет

Парк облаштований в 1799 році на болотистій місцевості. На осушеній території проклали мережу водних каналів, висадили тисячі дерева. Серед них обладнали кілька штучних озер. Зараз це один з улюблених парків для прогулянок у будапештців і гостей міста. У ньому представлено безліч розваг: ботанічний сад, зоопарк і цирк, доступні для огляду замок Вайдахуньяд і кілька музеїв.

Парк Варошлігет
Парк Варошлігет

Купальні в Сечені

Великий банний комплекс, побудований в 1909 році. У ньому розміщено 3 зовнішніх басейни і 15 внутрішніх, а також кілька саун. Комплекс вважається бальнеологічним. Термальною водою купальні забезпечуються з свердловини св. Іштвана. Температура води в джерелі становить 77 ° C, вона піднімається на поверхню з глибини 1200 метрів. Цілющі властивості термальною води допомагають в лікуванні безлічі хвороб.

Купальні в Сечені
Купальні в Сечені

Площа Героїв

Знаменита площа столиці Угорщини. На її відкриття в 1896 році приїхало близько 50 000 чоловік. Посеред площі встановлено 36-метровий Монумент Тисячоліття. На колонадах встановлені фігури героїв країни, а між ними 14 пам’яток членам королівської династії Арпадов і алегоричні фігури. Архітектурну основу площі складають будівлі музеїв, побудованих в стилі класицизму з елементами еклектики і бароко.

Площа Героїв
Площа Героїв

Рибальський бастіон

Будівництво бастіону завершено в 1905 році. Являє собою площу у вигляді галереї довжиною 140 метрів, шириною 8 метрів, прикрашену вежами і балюстрадами. Незважаючи на назву, бастіон зводився не в оборонних цілях. Раніше на цьому місці торгували рибою, а зараз він є прекрасним архітектурним доповненням для церкви Матьяша. Зі стін бастіону відкривається чудовий вид на Дунай і столицю.

Рибальський бастіон
Рибальський бастіон

Церква Матьяша

Розташована на Будайском пагорбі. Побудована в XIV столітті в готичному стилі. Дзвіниця церкви є найвищою будівлею комплексу Будайської фортеці. Її висота становить 82 метри. Церква має 3 нефа з великою кількістю прилеглих капел. Дах покрита червоною черепицею. Головною прикрасою внутрішнього інтер’єру є вітражі і настінний розпис. З 1260 року збереглися дві колони, вони знаходяться під вежею Бела.

Церква Матьяша
Церква Матьяша

Угорський оперний театр

Значна будівля оперного театру зведено в XIX столітті в стилі неоренесансу і бароко. Воно прикрашено орнаментами і скульптурами. Настінний живопис в залі для глядачів виконана відомими художниками: Таном, Секеем, Лотцем. Зал у вигляді підкови має прекрасну акустику. У ньому із задоволенням працюють відомі актори, диригенти і композитори, в тому числі композитор з Італії Джакомо Пуччіні.

Угорський оперний театр
Угорський оперний театр

Угорський національний музей

Тематика музею – історія і мистецтво Угорщини в період з моменту заснування країни до теперішнього часу. Всього в музеї в різних за тематикою колекціях виставлено близько мільйона експонатів. Представлено безліч археологічних знахідок, в тому числі зразки кам’яної писемності римського періоду. Є колекції монет, зброї, ювелірних виробів, предметів побуту різних періодів, а також зал королівської мантії.

Угорський національний музей
Угорський національний музей

Музей «Будинок терору»

Розміщений в будівлі колишньої в’язниці і присвячений тоталітарному періоду в історії Угорщини. Суворе будівля сірого кольору з чорною окантовкою. Вид рамки створює великий чорний козирок з вибитим на ньому словом «TERROR». У сонячні дні цей напис відкидає тінь на фасад будівлі. На виставках музею представлені експонати, що залишилися від фашистського режиму і вимагають осмислення: знаряддя тортур, документи і предмети того часу.

Музей «Будинок терору»
Музей «Будинок терору»

Базиліка Святого Адальберта

Католицький храм в місті Естергом. Побудований на пагорбі на березі Дунаю в 1869 році. Архітектура храму виконана в стилі неокласицизму, сама будівля має хрестоподібну форму. Довжина базиліки – 118 метрів, ширина – майже 50 метрів. Фасад будівлі прикрашають 8 колон. Основу внутрішнього інтер’єру складають мозаїка, колони, фрески і статуї. На куполі базиліки є оглядовий майданчик з відмінними видами на місто, гори і Дунай.

Базиліка Святого Адальберта
Базиліка Святого Адальберта

Абатство Паннонхальма

Бенедиктинське абатство має багатовікову історію. Воно засноване в 996 році. Будівля неодноразово перебудовувалася, тому його архітектура поєднує в собі стилі різних епох. Унікальний релігійний древній комплекс внесений до списків об’єктів охорони ЮНЕСКО. Базиліка св. Мартіна абатства вражає розкішшю інтер’єрів. У бібліотеках зберігається понад 300 000 унікальних і цінних книг. Є ботанічний сад і виноробня.

Абатство Паннонхальма
Абатство Паннонхальма

Базиліка Святого Іштвана

Чинний масштабний храм з мальовничими інтер’єрами. Будівництво храму закінчилося в 1905 році, тривало воно майже 50 років. Висота базиліки – 96 метрів, з оглядового майданчика під куполом видно майже всю столицю. Внутрішнє оздоблення прикрашена бронзовими барельєфами, мармуром і мозаїкою. Часто проводяться концерти органної і класичної музики. На недільних службах співає церковний хор.

Базиліка Святого Іштвана
Базиліка Святого Іштвана

Собор Святих Петра і Павла

Римсько-католицький собор розташований на Домській площі в місті Печ. Зведено в XI столітті. У XVI-XVII століттях собор використовувався турками в якості мечеті. Фасад будівлі виконаний в класичному стилі з гострими арочними формами і прикрашений статуями 12 апостолів. У внутрішньому інтер’єрі домінують позолочені скульптури і фрески. Орган собору складається з 75 труб. На ньому виконував меси знаменитий Ференц Лист.

Собор Святих Петра і Павла
Собор Святих Петра і Павла

Кафедральний собор Сегеда

Неймовірно красива будівля в стилі неороманізму, побудоване з червоної цегли в 1930 році. Є пам’яткою архітектури. Туристів приваблюють вежі висотою 91 метр, спрямовані в небо. Всього ж біля собору 57 баштоньок різного розміру. Головний зал собору розрахований на 5000 прихожан. Розпис стін, рельєфи, мозаїки в стилі модерн – незвичайний декор всередині ще більше підсилює яскраве враження від оформлення собору.

Кафедральний собор Сегеда
Кафедральний собор Сегеда

Тіханьское абатство

Зведено на місці стародавньої земляної фортеці. В результаті ворожих набігів і пожеж від старовинної будівлі монастиря до теперішнього часу залишилася тільки церква 1754 року в стилі бароко. Різьблені вівтарі в ній розкішно оформлені і вважаються шедевром дерев’яної скульптури Угорщини XVIII століття. Майстер Себастьян Штульхоф працював над створенням вівтарів 25 років і не взяв плату за свою роботу.

Тіханьское абатство
Тіханьское абатство

Реформатський собор

Вважається символом міста Дебрецен. Оформлення виконано в класичному традиційному стилі – строго і без зайвих деталей. Внутрішнє оформлення собору також вельми скромно, стіни пофарбовані простий білою фарбою. Площа собору досить велика – він може вмістити до 5000 чоловік. В Угорщині це найбільша реформатська церква. Як визначна пам’ятка в соборі виставлено крісло Лайоша Кошшута.

Реформатський собор
Реформатський собор

Егерська фортеця

Середньовічна фортеця, захисники якої проявили героїзм в обороні від навали турків в 1552 році. Побудована в XIII столітті, в даний час являє собою музейний комплекс. Туристам доступні для огляду бастіони і підземні каземати. Музей Іштвана Добо розповідає відвідувачам про насичену історію Егерської фортеці. Влітку проводяться свята в середньовічному стилі з лицарськими турнірами.

Егерська фортеця
Егерська фортеця

Королівський палац в Геделле

Палац-садиба, шедевр архітектури Угорщини в стилі бароко. Зведено в XII столітті. За кілька століть до нього прибудували стайню, оранжерею, театр. В даний час це музейний комплекс з відновленими інтер’єрами королівських покоїв. Експозиції залів присвячені династії Грашшалковічей. Окремим об’єктом для огляду є каплиця св. Іоанна Непомуцького. Навколо палацу розбитий парк площею 29 га.

Королівський палац в Геделле
Королівський палац в Геделле

Палац Фештетичів (Кестхей)

Знаходиться в мальовничому парку біля озера Балатон. Один з найбільших замків країни, побудований в XVIII столітті. Фасадом і внутрішнім оздобленням нагадує палаци Франції. У замку розміщений музей. Колекції музею складають цінні і рідкісні книги, зброю з різних епох. У стайнях палацу виставлені зразки різних екіпажів – карет і возів. У залах палацу проводять різні заходи офіційного і розважального характеру.

Палац Фештетичів
Палац Фештетичів

Історичний центр Шопрон

У цьому місці зібрано безліч архітектурних пам’яток історії, здебільшого вони виконані в XVI-XVIII століттях в стилі бароко. Від головної площі розходиться лабіринт вузьких затишних вуличок зі старовинними будівлями різних епох. Готична церква Кози, Будинок генерала, будинок Фабрициуса з археологічними експонатами і антикваріатом – і це далеко не все. Символом історичного центру є Пожежна вежа висотою 60 метрів.

Історичний центр Шопрон
Історичний центр Шопрон

Село Холлоке

Музей етнографії під відкритим небом, який входить в список спадщини ЮНЕСКО. У селі-музеї проживають 500 осіб, і всі вони ведуть звичайну повсякденне життя. Для відвідувачів це прекрасна можливість подивитися на народні традиції, що збереглися протягом декількох століть. Багато жителів зайняті традиційними народними промислами – гончарна справа, вишивка, різьблення по дереву.

Старе місто Дьyoра

Історичний район міста, який щорічно відвідують тисячі туристів. Їх приваблюють чудові архітектурні ансамблі зі старовинних будівель XVIII століття. Відправною точкою для огляду вважається Центральна площа Сечені. Її оточують будови в стилі бароко – будинок Аббата, церква єзуїтів, будівля старої ратуші, будинок Ваштушкош. У музеї Яноша Ксантуса можна ознайомитися з історією міста Дьйор.

Старе місто Дьyoра
Старе місто Дьyoра

Курорт Ліллафюред

Популярний курорт розташований біля озера Хаморе серед лісів гірського масиву Бюкк. Для проживання туристів побудований готель, своїм виглядом швидше нагадує палац. У будь-який час року в ньому багато постояльців. Мандрівники приїжджають сюди насолодитися чистим гірським повітрям і мальовничими видами. Популярні водні прогулянки по озеру, піші прогулянки по лісі. Також можна відвідати печери з кажанами або водоспад Синв.

Курорт Ліллафюред
Курорт Ліллафюред

Печерна купальня Мішкольц-Тапольца

Унікальність купальні в її розташуванні. Вона знаходиться в печері, утвореної природним шляхом за тисячі років. Печера знаходиться у великому буковому лісі в горах. Повітря печери вважається лікувальним, особливо він корисний при захворюваннях астмою. Термальна вода має склад, збагачений мінералами, але при цьому з низьким вмістом солі. Це дозволяє перебувати у воді практично необмежений час.

Печерна купальня Мішкольц-Тапольца
Печерна купальня Мішкольц-Тапольца

Хевіз

Термальне озеро в західній частині країни. Відпочинок на ньому популярний в будь-який час року. Температура води в ньому не опускається нижче 24 ° C навіть взимку, а влітку досягає 36 ° C. Хевіз є одним з найбільших серед термальних озер в світі. Його площа 47 000 м². Речовини в складі води допомагають в лікуваннях безлічі хвороб, але є і протипоказання – вагітність, ракові захворювання, астма, туберкульоз.

Хевіз
Хевіз

Печери Аггтелеку

Розташовані в карстових горах на території національного парку на півночі країни. Численні печери утворюють заплутані лабіринти з багатокілометровими ходами. Всього фахівці налічують близько 700 печер в цьому районі. Найбільша печера Аггтелек є і однією з найбільших в Європі сталактитових печер. У довжину вона становить 26 кілометрів, 8 з яких знаходяться на території Словенії.

Печери Аггтелеку
Печери Аггтелеку

Хортобадь

Національний парк площею 800 км². Територія парку охороняється ЮНЕСКО. Пам’яткою є Дев’ятиарочний міст, що становить в довжину 167 метрів. Побудований він над болотної топ’ю в 1833 році. Поруч з мостом є заїжджий двір, чий вік становить 300 років. У ньому розташована етнографічна виставка. Хортобадь – популярне місце відпочинку, де є безліч розваг різного виду, в тому числі аквапарк.

Хортобадь
Хортобадь

Набережна Тагору (Балатонфюред)

Місто Балатонфюред розташований на північному березі мальовничого озера Балатон. У 1926 році курорти міста відвідав відомий індійський поет Рабіндранат Тагор. За традиціями своєї країни він посадив у води лимонне дерево, на знак вдячності за гостинність. Так само стали надходити і інші знаменитості, які відвідували міста. Згодом алея з висаджених дерев перетворилася в меморіальний парк і стала прикрасою набережної.

Набережна Тагору
Набережна Тагору

Виноробний регіон Токай

Внесений до списку об’єктів ЮНЕСКО. Історія токайського виноробства почалася в 1550 році. Виноградники розташовані на схилах гір на висоті до 400 метрів. Особливим секретом виготовлення, що надає токайським винам неповторний і вишуканий смак, є особливий мікроклімат регіону. Практично в кожному житловому будинку міста є винний підвал, а головною визначною пам’яткою вважаються винні підвали Ракоці.

Виноробний регіон Токай
Виноробний регіон Токай

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.