Press "Enter" to skip to content

Визначні місця Іспанії: Національний музей Прадо, Храм Святого Сімейства, Печера Альтаміра, Парк Гуель

Іспанія славиться не тільки спекотною коридою, запальними танцями та розкішними пляжами. Стародавній вік цієї країни дозволив їй сформувати багату самобутню культуру, що знайшла своє вираження в дивовижній архітектурі. Що подивитися в Іспанії, якщо Ви приїхали сюди вперше? Давайте ознайомимося з основними пам’ятками країни, які не можна не відвідати.

До того як занурюватися у вивчення описів і фотографій головних чудес, радимо прийняти рішення про те, як буде організований ваш відпочинок. При вивченні місцевих красот в компанії друзів та родичів ви витратите менше грошей, але і не дізнаєтеся про історію та традиції іспанців. У свою чергу, гіди в Іспанії дозволять долучитися до культури та продумають маршрут так, щоб ви змогли побачити якомога більше пам’яток.

Національний музей Прадо (Мадрид)

Національний музей Прадо

Розташований музей на Бульварі Мистецтв – популярному туристичному маршруті. Його найцінніша колекція включає більше 8,5 тис. Картин і близько 700 скульптур. Побудована в кінці XVIII століття, ця будівля стала музеєм лише за часів правління внука короля Карла III – Фердинанда VII. Саме він прийняв рішення про утворення Королівського музею живопису і скульптури. Перша галерея відкрилася в 1819 році і експонувала 311 полотен.

У 1936 році музей був закритий через громадянську війну. Колекція була перевезена до Швейцарії. Після стабілізації політичної обстановки, експозицію повернули на колишнє місце.

Цінителі мистецтва різних епох знайдуть, що подивитися в Іспанії, зокрема, в музеї Прадо. Він зустрічає відвідувачів полотнами великих іспанських майстрів, включаючи картини Гойї, Веласкеса. Італійська художня школа представлена ​​тут творами Тінторетто, Боттічеллі, Тіціана, Рафаеля, Веронезе, Фра Анжеліко, Мантеньї. А в рамках фламандського живопису в музеї експонуються картини Вандер Вейдена, Пітера Брейгеля-старшого, Ієроніма Босха, Якоба Йорданса, Пітера Пауля Рубенса.

В експозиції можна побачити шедеври майстрів з Великобританії, Голландії, Франції, Німеччині.

Храм Святого Сімейства (Барселона)

Храм Святого Сімейства

Пам’ятка включена в списки об’єктів ЮНЕСКО. Храм Святого Сімейства або Саграда Фамілія, як його ще називають, породжує у туристів різні почуття. Перші асоціації викликають у пам’яті старовинну церковну споруду, але незвичайність споруди наводить на думку про її створення інопланетним розумом.

Творцем проекту оригінального храму є Антоні Гауді. Не знаєте, що подивитися в Іспанії такого, щоб запам’яталося назавжди? Відвідайте Саграда Фамілія. За задумом Гауді, храм мав стати Біблією, втіленою в архітектурі. Чудові фасади повинні були символізувати головні етапи життя Христа: Народження, Муки Христові, Воскресіння.

Дивовижна акустика в храмі обумовлена ​​ідеальною дзвонярською системою, а колони, наближаючись до склепіння, утворюють фантастичну подобу, сплітаючись мов гілки дерев.

Будівництво храму триває тільки за рахунок індивідуальних пожертв. Казкова пишнота робить його найбільш популярним європейським монументом.

Печера Альтаміра (Сантандер)

Печера Альтаміра

У цій пам’ятці Іспанії історики вбачають первісний аналог Сікстинської капели. Стіни цієї унікальної печери довжиною в 270 м прикрашені наскельними малюнками. Сім коридорів і зал 6-тиметрової висоти покривають ці давні розписи, що розповідають про життя первісних людей.

Печеру виявила маленька дочка археолога – любителя стародавніх артефактів. Її увагу привернули величезні бики, намальовані на стелі яскравими фарбами, і малюнки, що покривають низькі печерні склепіння.

Найбільш відомою частиною наскального розпису є плафон із загальною площею малюнка близько 100 кв. м. Малюнки у вапняковій печері зображують різних тварин, достовірно передаючи їх повадки і темперамент. Дрібні деталі – очі, копита биків прекрасно промальовані та вражають конкретикою і правдоподібністю. Структура вовни тварин, створена за допомогою різних відтінків фарби, робить зображення ще більш достовірними.

Парк Гуель (Барселона)

Парк Гуель

Великий архітектор Антоніо Гауді доклав свою руку до створення ще однієї пам’ятки Іспанії, знаменитої на весь світ. Парк Гуель – це не просто скупчення зелених насаджень. На цій ділянці гармонійно поєднуються сади і житлові зони – аналог модної на початку XX ст. концепції «місто-сад».

Ініціював будівництво Уесебі Гуель, вибравши для цієї мети околицю Барселони. Був запрошений талановитий архітектор Гауді, який не визнавав монотонності і прямолінійності. Гауді урізноманітнив архітектуру парку, прикрасивши її фантастичним поєднанням фарб і вигинів ліній, надавши об’єкту відчуття зовнішньої гармонійності і природності.

Що відвідати в Іспанії досвідченому туристу? Парк Гуель! Біля входу в парк туристів зустрічає пара пряникових будиночків, прикрашених яскравою керамікою. Всі павільйони парку схожі на великі прикраси для торта, але виглядають дуже реалістичними. У сходових прольотах застигли розфарбовані тварини.

Кожен об’єкт в парку дихає життям. Колони, що підпирають галерею прогулянкової доріжки, легко можна прийняти за дерева, настільки витончено і тонко вони зігнуті. Балансуючи на межі вигаданого і справжнього, парк вражає уяву туристів.

Замок Коломарес

Замок Коломарес

Деякі пам’ятки Іспанії немов дихають футуризмом. До таких об’єктів належить Замок Коломарес, розташований в невеликому курортному містечку. Його називають легендою, висіченою у камені, він яскраво оповідає про відкриття Америки. Побудований в 1994 році на честь 500-річчя події, він вражає туристів змішанням стилів.

Поряд з виступаючою із стіни копією корабля Колумба, в камені вибиті ще три кораблі, що супроводжували експедицію мореплавця – «Нінья», «Санта Марія» і «Пінта».

На території замку можна знайти найменшу в світі каплицю площею менше 2 кв. м. При створенні об’єктів замку використовувався бетон, цегла, камінь, скло та дерево. Архітектура веж, палацу і фонтанів символізує події, які зіграли важливу роль в історії Іспанії.

Алькасар Християнських королів в Кордові

Алькасар Християнських королів

Що подивитися в Іспанії для знайомства з архітектурними стилями різних епох? Звичайно Алькасар Християнських королів. Він є гідною частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, завдяки чудовим садам, неприступній цитаделі, старовинній архітектурі в стилі мудехар і багатій історії. Замок є другою за статусом монархічною резиденцією іспанських коровлів, після Севільської.

Час не пощадив багато визначних пам’яток Іспанії. Однак, незважаючи на неодноразові реставрації, Алькасар постає сьогодні в колишній красі. У первозданному вигляді до нас дійшли головна і Левова вежі, що підносяться на головному фасаді. У XV в. була добудована Вежа Інквізиції (найвища тут), а в XX ст., в ході реконструкції, побудували Голубину вежу.

Відповідно до принципів арабської архітектури, палац має форму майже правильного квадрата. Символізуючи перемогу християнської релігії над мусульманською, палац має ознаки європейської готики. Це демонтсрує Вежа Поваги зі своїми різьбленими рослинними орнаментами, а також склепінням містить елементи французької архітектури.

У палаці можна побачити колекції старовинних предметів: килимів, гобеленів, старовинних меблів, картин. Тут проводяться виставки, урочисті церемонії, презентації.

Витвором мистецтва є сади Алькасара, що розкинулися на площі близько 55 тис. кв. м. Територія прикрашена клумбами, фонтанами, штучними ставками, статуями іспанських монархів.

Виноробний регіон Іспанії Ла-Ріоха

Ла-Ріоха

Є що відвідати в Іспанії і цінителям справжніх іспанських вин. Регіон Ріоха на півночі Іспанії славиться своїми виноградниками. Вина, вироблені тут, відрізняються яскравістю смаку. Завдяки унікальному складу грунту і мікроклімату, для кожної зони характерний свій вид вин.

Що приваблює сюди туристів? Море виноградників з виноробнями, чудова гастрономія, гостинність місцевих жителів і дегустація чудових напоїв. Тут є і традиційні, і найсучасніші виноробні, що належать великим фірмам і невеликим сім’ям, компактні та величезні.

Якщо ви хочете познайомитися з технологією виробництва вина, екскурсоводи обов’язково запропонують тур в Ла-Ріоха. Крім відвідування виноробства, тут можна відвідати ряд ресторанів, винних СПА, переночувати в затишному готелі. При відвідуванні винної столиці Ла-Ріоха – фортеці Лагуардія – варто подивитися музей культури вина з експозицією предметів, пов’язаних з винною темою.

Старовинне іспанське місто Куенка на скелі

Куенка

Ця перлина середньовіччя розташована високо над рівнем моря, на висоті 956 м. Якщо ви не знаєте, що подивитися в Іспанії, постарайтеся потрапити в старовинне іспанське місто на скелі, яке оточують глибокі ущелини.

Територія міста поділена на два райони. Нове місто відділено від історичного центру річкою Уекар. Старовинний дух середньовіччя особливо відчувається в старій частині. На центральній площі знаходиться готичний кафедральний собор. Потрапивши сюди, варто відвідати художній музей тесоро-Катедралісіо з колекцією картин Ель-Греко.

У Старому місті знаходиться сторожова вежа Маньяна – залишки зруйнованої кріпосної стіни, колись зведеної маврами. Старовинний жіночий монастир пропонує туристам відвідати розташований там Музей науки. Про цікаву долю міста розповість Музей історії.

Символом Куенки стали «висячі будинки», що «приклеїлися» до готичного собору з південного боку. Варто також побувати в Будинку русалки, Королівських будинках, в парку Святого Джуліана.

Національний парк Ордеса-і-Монте-Пердідо

Національний парк Ордеса-і-Монте-Пердідо

Знамениті пам’ятки Іспанії є і в найвіддаленіших її куточках. Один з перших національних парків – заповідник Ордеса-і-Монте-Пердідо – до сих пір вважається найкрасивішим в країні.

Парк Ордеса був створений в 1918 році, а в 1977 році він був об’єднаний з парком Монте-Пердідо. З усіх парків, що становлять природний комплекс Піренеїв, цей парк вважається найбільш яскравим.

Головна визначна пам’ятка парку – каньйон Ордеса. Він вражає могутніми скелями, що нависають з обох сторін гірської стежки. По дну каньйону протікає однойменна річка. Її води поповнюються струмочками, що стікають зі схилів. Нижня частина парку представлена ​​дрімучим лісом, в якій можна зустріти багатьох представників лісової фауни. Тут багато водоспадів, які вибудовуються в каскад.

За популярністю екскурсії в Барселону лідирують, але це не означає, що потрібно обмежуватися тільки цим містом (хоча туди з’їздити на день-два безперечно варто!), адже є чимало інших приголомшливих місць. Тепер ви будете знати, куди можна відправитися під час відпочинку на іспанських курортах.

Сантьяго-де-Компостела (Галісія)

Сантьяго-де-Компостела

Тим, кого цікавлять пам’ятки Іспанії релігійного характеру, варто побувати в Сантьяго-де-Компостела. Після Єрусалима і Риму він вважається третім центром християнства.

При в’їзді в місто туристів зустрічає величезна фігура паломника, виконана з бронзи. Здається, що він дивиться на будівлю собору, оточеного багатоповерховими монастирями. Спорудження вибудувано в стилі бароко-неокласицизм і має чотири різних фасаду дивовижної краси. Збудований у формі хреста 75Х57, він має щедро прикрашений вівтар, на постаменті якого височіє дерев’яна фігура Св. Якова. Паломникам дозволяється, піднявшись на постамент, поцілувати цю фігуру в плече або доторкнутися до неї рукою.

У центрі міста можна подивитися на бродячих артистів-мімів, послухати музику студентських оркестрів. Поціновувачам мистецтва варто відвідати Музей побоїв Галего з відмінною етнографічною експозицією.

Цей релігійний центр не припиняє розвиватися, пропонуючи туристам досконалу інфраструктуру.

Стародавнє кастільське місто Сеговія

місто Сеговія

Завдяки своїй історичній значимості і неповторній атмосфері, місто Сеговія стало частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крихітна провінція Сеговія межує з Мадридом. На її старовинних вуличках чуються відгомони різних епох – вестготських, арабських, іспанських, римських.

Приїхавши сюди, туристи відразу йдуть до найзнаменитішого місця – римського акведуку. Його побудували з 20400 гранітних блоків без використання цементу. Він складається з 166 арок і має протяжність 18 км.

Увагу привертає кафедральний собор Сеговії, збудований в готичному стилі, і фортеця Алькасар, якій довелося в різний час бути і резиденцією короля Кастилії, і військовим укріпленням , і державною в’язницею, і артилерійським училищем. У місті багато соборів і фортець, які можна побачити, прогулюючись по місту.

Мальовничий куточок Коста-Брава в Каталонії

Коста-Брава

Що відвідати в Іспанії любителям пляжних задоволень? Мальовничий курорт Коста-Брава славиться піщаними пляжами, захищеними від морських вітрів могутніми скелями зі схилами, густими оливковими і сосновими гаями.

Природа створила тут справжній рай. Берегова лінія щедро порізана маленькими бухтами, а економічна непривабливість місцевості залишила недоторканими первозданні пейзажі, не давши утворитися портам та причалам. На території курорту безліч затишних маленьких містечок, які плавно розташовуються один за одним.

Кожне містечко здатне запропонувати своє: в Ллорет-де-Мар можна відвідати театралізовані шоу в середньовічному замку, в Тосса де Мар варто відвідати музей з роботами Марка Шагала, а Кадакес здатний похвалитися Центром мистецтв «Перро-Мура» з роботами Сальвадора Далі, в Пуболь необхідно подивитися замок самого Далі. Місто Бланес надасть можливість побувати в старовинній церкві, в замку Сан-Хуан і Ботанічному саду, а в Палафружель можна сходити в Музей коркового дерева. Кожне з міст курорту має свою історію і свої традиції.

Старе місто Толедо

Старе місто Толедо

Значимість цієї пам’ятки Іспанії – в унікальності її культур і епох. Давня столиця країни і сьогодні зберегла первозданний вигляд.

У число її знаменитих шедеврів світової величини входить Кафедральний собор. До його будівництва, яке тривало три століття, доклали руку представники багатьох народів. Триметрова вежа в центрі собору зроблена з золота і срібла. Стіни собору прикрашають оригінали Гойї, Рубенса, Рафаеля, Тиціана та інших художників зі світовим ім’ям.

Над містом височить арабська фортеця Алькасар, в стінах якої зараз розташовується Музей збройних сил. Помітним місцем є величезний міст Сан-Мартіна, збудований в готичному стилі. З обох сторін він захищений потужними вежами і складається з п’яти аркових прольотів.

Увагу туристів привертає і будівля госпіталю Тавера в стилі ренесанс. Усередині госпіталю є музей з роботами Ель Греко, Сурбарана, Тінторетто, Рібери.

Великий музей-монастир Ескоріал

Великий музей-монастир Ескоріал

Через годину їзди від Мадрида ви потрапляєте в монастир і стародавній палац Ескоріал, який відразу ж приголомшує вас своїм виглядом. Ескоріал – великий музей і архітектурне надбання.

На території розмірами 208х162 м розташувалися 9 веж, 13 каплиць, 15 галерей, 16 патіо, 300 келій. У будівлі 86 сходів, 1200 дверей, 2673 вікна. В одному з двох присутнії тут музеїв зберігаються експонати, пов’язані з його будівництвом. Другий музей представляє собою картинну галерею світового масштабу і зберігає роботи Тиціана, Босха, Веронезе, Ель Греко.

Стіни палацу прикрашені килимами, витканими за ескізами Рубенса і Гойї. На території внутрішніх дворів встановлені понад 200 статуй. В скарбниці можна побачити колекцію срібних і золотих виробів з дорогоцінними каменями. Найвидатнішим експонатом є унікальне Євангеліє зі сторінками з чистого золота.

Бібліотека палацу поступається хіба що ватиканській. Книги ставляться тут корінцями всередину, щоб довше їх зберегти. Виділяється розпис стелі, що символізує сім наук, а також торцевих стін, присвячених теології та філософії.

Бургоський собор

Бургоський собор

Собор Богоматері в місті Бургос – чарівне архітектурне творіння з мереживним готичним фасадом. Будівництво цього шедевра почалося в далекому 13 столітті на місці, де колись знаходився романський собор, і було завершено лише в середині 16 століття. Грандіозний внутрішній інтер’єр собору з рясним кам’яним різьбленням, позолоченим декором, кам’яними скульптурами та іншими цінностями. На подвір’ї перед собором б’ють два красивих середньовічних фонтани і підноситься скульптура – пам’ятник прочанинові, присвячений всім паломникам.

Площа Іспанії (Севілья)

Площа Іспанії

Якщо брати за приклад найкращі архітектурні пам’ятки Іспанії, Барселона, Севілья і Кордова займають перші позиції в числі іспанських міст з багатою історичною спадщиною . У Севільї уваги заслуговує площа, побудована трохи більше століття тому спеціально для проведення Іберо-Американської виставки. Вона була оформлена під старовину, в прекрасному стилі мудехар, з великою кількістю елементів ажурно синьо-білого розпису. Сьогодні площа стала улюбленим місцем прогулянок жителів та гостей Севільї. Простір площі має форму овалу, обрамленого водами каналу. По каналу, до слова, можна прогулятися на човні. Від овального острівця площі через канал прокладені 4 мости, що ведуть до оточуючих будівель – саме ці будівлі під час виставки виконували функції виставкових павільйонів.

Королівський палац (Мадрид)

Королівський палац в Мадриді

Якщо ви хочете побачити на власні очі місця колишньої величі Іспанії, Мадрид – перше місто, яке заслуговує на увагу. Саме тут знаходиться один з найкрасивіших палаців у всій Європі. Королівський палац був побудований в 18 столітті, і з тих пір до недавнього часу він був резиденцією іспанської королівської родини, а пізніше став використовуватися тільки для офіційних церемоній, прийомів та інших урочистих заходів. Вражають багаті барочні інтер’єри палацових залів, в яких розміщуються рідкісні та цінні твори мистецтва. В наші дні палац відкритий для відвідувачів, і в ньому можна побачити багато цікавого – наприклад, відвідати королівську бібліотеку, Збройну палату, королівські кухні, пройтися по парадних сходах або заглянути в розкішні палацові зали.

Пляж Ла-Конча (Сан-Себастьян)

Пляж Ла-Конча

Іспанські пляжі вже встигли перетворитися в національний символ країни, і поряд з такими популярними іспанськими курортами, як Малага на узбережжі Коста-дель-Соль або Кадіс в Коста-де-ла-Луз, варто згадати місто Сан-Себастьян в Країні Басків. Головний пляж міста – Ла-Конча, є одним з найкрасивіших і відомих пляжів Європи. Він простягнувся вздовж узбережжя однойменної затоки приблизно на 1,5 кілометра. Обриси пляжу за формою нагадують гігантську мушлю, і з будь-якої його точки відкриваються прекрасні види на панорамні місця його протилежної частині. Мілкий білий пісок і дуже пологий вхід в море створюють ідеальні умови для відпочинку під теплим іспанським сонцем. Крім купання, тут можна зайнятися різними видами спорту, включаючи пляжний футбол, серфінг і віндсерфінг.

Альгамбра (Гранада)

Альгамбра

Гранада – серце південної Іспанії, прекрасне місто біля підніжжя величної гори Сьєрра-Невада, на висоті понад 700 метрів над морем. Одне з найважливіших архітектурних творінь цього міста – палацовий комплекс Альгамбра, стародавня споруда правителів Гранадского емірату, безцінний пам’ятник мавританського зодчества. В оточенні гір, посеред ландшафтних садів, цей комплекс почав будуватися ще в середині 13 століття. Головним входом в нього є Ворота Справедливості у вигляді потужної склепінчастої арки. За входом слідують Винні ворота, далі відкривається вид на площу де Лос Альхібес, і лише після площі є вхід до палацу. Один з дворів замку, Миртовий двір, до цього дня зберіг свій урочистий вигляд. Усередині стін Альгамбари виростають чудові сади, а навколо стін розкинувся мальовничий парк, так званий ліс Альгамбри.

Мескіта (Кордова)

Мескіта

Задаючись запитанням, що подивитися в Іспанії за тиждень, неодмінно включіть в свій маршрут місто Кордову. Адже неймовірний собор Кордови, який за часів Кордовского халіфату був найбільшою мечеттю ісламського світу, дійсно заслуговує на увагу. Він займає величезні території – 175 метрів в довжину і 128 у ширину, і роздивитись його повністю можна тільки здалеку. Потрапивши на вузькі вулички що оточують мечеть, можна лише тільки дивуватися величиною і монументальністю споруди. Примітно те, що в самому серці мечеті, що буяє елементами витонченої арабської в’язі, розташовується християнський Кафедральний собор. Таким чином, в процесі своєї історії, проходячи шлях від мечеті Кордовского Халіфату до собору християнської Кордови, ця пам’ятка, як витримане вино, отримала свій унікальний «смак».

Алькасар (Севілья)

Алькасар

Вибираючи , що подивитися в Іспанії навесні, варто обов’язково зупинити вибір на Севільї. Це місто на всі сезони, однак весна – час значущих релігійних і національних свят. У цей час можна спостерігати і скорботні процесії Сема Санти (Страсного тижня), і урочисті події квітневої ярмарки, на якій вшановується все, чим дорожить нація. Вивчаючи пам’ятки Іспанії на карті, можна також побачити, що в Севільї знаходиться важливий історичний об’єкт – розкішні палаци Севільського Алькасара. В архітектурі цього комплексу кілька культур і епох залишили свій пам’ятний слід, але не дивлячись на це, він дивує своєю цілісністю і філігранністю орнаментів в стилі мудехар. Основна частина будівель зведена в 14 столітті, і деякі з них являють собою кращий зі збережених прикладів мудехарской архітектури, а інші – мають контрастний готичний стиль.

Канарські острови (Атлантичний океан)

Канарські острови

Для огляду цікавих місць Іспанії можна скласти і не зовсім стандартний маршрут – скажімо, за одну подорож охопити пам’ятки Італії та Іспанії, зробивши переліт до італійського узбережжя з Мадрида, Аліканте або Барселони. Або влаштувати відпочинок на Канарських островах, перебравшись туди з материка на поромі. Тим більше, що на далеких вулканічних островах в Атлантичному океані прекрасний теплий клімат і чудова природа. Тут існує 4 абсолютно різних національних парки, включених до списку Всесвітньої спадщини. На Тенеріфе, найбільшому з островів архіпелагу, зосереджені найкращі приморські курорти з широкими піщаними пляжами, а ще тут можна піднятися на найвищий пік Іспанії – гору Тейде висотою понад 3700 метрів.

Лоро-парк (Пуерто-де-ла-Крус)

Лоро-парк

У продовження огляду Канарських островів, не завадить згадати одне цікаве місце на острові Тенеріфе. Це найбільший парк розваг Лоро-парк, якому варто присвоїти статус найкращої пам’ятки Іспанії для дітей. Це місце безтурботного сімейного відпочинку об’єднало в собі зоопарк, дельфінарій, пінгвінарій, ботанічний сад, Акваріум, дитячі розважальні майданчики, різні шоу і ще багато цікавого. На території парку є ресторани, кафе і навіть готелі, тому багато хто приїжджає сюди відразу на кілька днів – адже парк справді величезний, і щоб побувати скрізь, не вистачає одного дня. Його територія – понад 13 гектарів, а колись в 70-і роки все починалося з 1,3 гектара і невеликої колекції папуг з 150 видів. Зараз колекція цих яскравих птахів зросла до 4 тисяч видів і є найбільшою в світі.

Дюни Маспаломас (о. Гран-Канарія)

Дюни Маспаломас

Природні пам’ятки Іспанії можуть здивувати краєм піщаних дюн, як у справжній пустелі. Це дюни Маспаломас на одному з Канарських островів – Гран-Канарія. Ці природні творіння виглядають майже живими – їх обриси постійно змінюються під впливом вітру. Дюни входять до складу природного заповідника Маспаломас, площа якого в тисячу гектарів включає дві екосистеми – піщані дюни і лагуну. З огляду на захищеність цієї території гірським ланцюгом, увест рік тут суха і тепла погода. Тому можна чудово відпочити на місцевих пляжах, тим більше, що території тут обладнані для комфортного відпочинку – є бунгало, готелі, магазини і ресторани.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© 2022 Визначні місця світу. Всі права захищені.